Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W jaki sposob czyscic Gliptone GT12 skore ?

 

Skora na fotelach sucha dosc, Gliptone gesty...nacierajac szczota nim fotele i przecierajac sucha fibra to mi cala butelka pojdzie na sam przod auta..

Jakos z woda go trzeba rozcieszyc czy fotele wczesniej zwilzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Future, u mnie pojawił się podobny objaw z "wyciągiem z pawia", ale jak szybko przyszedł, tak cudownie przepadł (kwestia 2-3 dni) i nadal pachnie już tylko endurance'owo.

W każdym razie zjawisko dla mnie niewytłumaczalne i kwestia szczęścia na jaką puszkę się trafi. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Mam kilka pytań o UC od Megsa.

Czy butelka UC starczy na jeden objazd ręcznie samochodu HB?

Ile czasu zajmie mniej więcej "korekta" ręcznie Germanem całego samochodu?

Czy inwestowanie w UC jest dobrym wyborem mając do dyspozycji 250-300 zł na "zaczęcie" dbania o samochód? Mówię tu o kupnie ręcznika, fibr, dressingów, apc, qd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Future ja ze swojej strony polecam napa grape. Po 4miesiącach w samochodzie znudził mi się i wrzuciłem go do pokoju. Któregoś pięknego dnia wchodzę i prawie, że powala mnie na plecy jak ktoś wcześniej napisał "zapach wymiocin". Jednak 3dni i się naprawiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja: muszę zrobić furę "na handel" i do zdjęć. Odsmoliłem wyglinkowałem i obczaiłem, że nie mam AIO (się zestarzało i je wywaliłem - nie dało się pracować).

Nie chcę inwestować w to, więc chciałbym użyć coś, co mam. Potrzebne jest coś, co wypełni jak najbardziej i będzie "się świeciło".

Srebrna Honda Acoord nigdy nie polerowana...

 

Do wyboru:

- Menzerna IP2000

- Menzerna SF nie pamiętam teraz czy 4000 czy 4500

- HDC + Glasur

- AF Rejuvenate

- UC

- Colli...

 

Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam polerkę K2 Pro. Ma ona 1200W. Rozumiem, że to max moc przy 3000obr.

Jakie zużycie prądu będzie przy 600-1500obr ?

Chciałbym orientacyjnie obliczyć ile zużyje prądu na auto.

Nie, nie jestem sknerą. Chodzi o wspólny licznik w garażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, heh ciężko to tak jednoznacznie obliczyć ale szacunkowo:

- przy 3k obr. masz 1200W

- przy 1,5k obr. masz 600W

Licznik energii liczy zużycie w kWh czyli ile tysięcy wat zużyjesz na godzinę.

Pracując godzinę polerką non stop przy 1,5k obrotów zużywasz 600W czyli na liczniku zużycie pokaże 0,6kWh, mnożysz to przez ilość godzin jakie pracowałeś i masz wynik. np. pracując 3h zużyjesz teoretycznie 1,8kW. Piszę teoretycznie bo tak jak wspomniałem obliczenia są mocno szacunkowe i nie jesteś w stanie dokładniej tego obliczyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihnova, tak, ja wiem co to kW, jak się liczy ale zastanawiałem się właśnie ile konkretnie może zużyć maszyna skoro do 3000obr i tak się nie dochodzi.

Trochę nabilo kW u nas w garażach i nie chcę żeby mi ktoś zarzucal, ze to ja polerką nabilem. W takim razie godzina ciągłej pracy wyjdzie ok 0,5kW x 0,60zł = 0,30zł :)

 

Dodam, że płacimy stalą (małą) stawkę a ja i tak placę x3 ze względu, że sporo czasu spędzam w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.