Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ma być krótko - więc bedzie:

Wosk czy quartz?

forum czytam od prawie roku, jednak nadal nie wiem co wybrać.

Pacjenci to auta, którymi jeżdżę od ciepłej wiosny do ciepłej jesieni, garażowane. Jeden kolor to ciemny granat z przebłyskami fioletu, drugi to błekit, oba metaliki. Błękitny lakier jest stosunkowo nowy, granatowy ma swoje lata, był delikatnie polerowany, na wiosnę dokończę dzieła odświerzania. Czym potem zabezpieczyć te lakiery?

Myślałem o Zymol Carbon - wychwalany tutaj wosk, lub quartz np. ze stajni CarPro.

Jeżeli decyzja zapadnie na quartz, to zafunduję taki zabieg jednemu autku - któremu?

Drugie w tym momencie zostanie zabezpieczone sealantem Duraglossa 105, jeśli Carbon, to wosk wyląduje na obu autkach.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Takie pytanie do właścicieli glasura, ile wam wchodi wosku przy metodzie nakładania dłońmi? Bo mi ost poszło 9g wydaje mi sie że to sporo :o

 

Na cale auto? Raczej dobry wynik. Nakladanie dlonmi nie jest z gatunku oszczednych 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do właścicieli glasura, ile wam wchodi wosku przy metodzie nakładania dłońmi? Bo mi ost poszło 9g wydaje mi sie że to sporo :o

 

Na cale auto? Raczej dobry wynik. Nakladanie dłońmi nie jest z gatunku oszczednych 8-)

 

Na całe e46 w sednie w tym maska 2 razy.

 

Wiem że ta metoda nie należy do oszczędnych ale uwielbiam głaskać swój bolid :mrgreen:

 

Troszkę mnie uspokoiłeś :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mozna przyjac, ze niedoswiadczony lub kompletnie nie zwracajacy uwagi uzytkownik uzyje kolo 4-5g produktu na auto. Wiec za przyjemnosc blizszego obcowania z autem chyba warto dolozyc drugie tyle ;D

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prickbort --> UC bądź Scratchx 2.0 --> Colli

Generalnie to powinieneś dołożyć jeszcze coś do zanieczyszczeń metalicznych, np tańszy Tenzi Prix, glinke żeby po odsmoleniu i ściągnięciu metalicznych zanieczyszczeń jeszcze całość wyczyścić.

A co do UC. Jeśli lakier od tego czasu ma sporo rys to nie zaszkodzi, ale po tym kup jeszcze jakiś cleaner który nałożysz po UC, a przed woskiem. Generalnie lepiej wziąć UC niż Scratch. A jeśli lakier w fajnym stanie, to wystarczy trochę bardziej ścierny cleaner i na to wosk. Ewentualnie cleaner wymyć IPĄ przed woskiem, ale nie jest to konieczne. Chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy AG Paint Renovator można porównać do UC pod względem możliwości przywrócenia ręcznie lakierowi blasku/ usunięciu rysek? Oraz jakim aplikatorem najlepiej nakładać AG Paint Renovator?

 

 

PR jest słabszy niż UC, na Twoim miejscu wolał bym zainwestować w UC i tricolora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, widać, że w markecie to Ty tylko pchasz wózek za żoną ;):mrgreen: Wymienione przez Łukasza firmy mają w ofercie nie tylko "wc kaczki", ale również "wielozadaniowe środki czyszczące", na których na odwrocie etykiety widnieje bliższe nam "all purpose cleaner"

 

były wymienione konkretne produkty (a nie producenci i cała ich oferta), które IMO nie nadają się do samochodu. taki choćby cif zawiera wybielacz, który może źle wpłynąć np na plastiki deski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o potwierdzenie lub korektę moich myśli:

 

Chce zrobić odświeżenie :ad: One Step bazując na :

 

UC+PAD cutting(da radę?) -> DJLP -> SRP-> jakiś wosk/sealent(#111; coli476, FK 1000; DJ BV)

 

Czy SRP ma sens(wydaje mi się, że nie, ale skoro mam:D ) ?

Czy od razu wjeżdżać z Woskiem?

 

Pacjent : ten z opisu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atvmmz, a niby dlaczego nie? Skoro w domu możesz tym czyścić wszystko to dlaczego w aucie byś nie mógł. To jest uniwersalny środek czyszczący czyli popularne APC. Jakby sie nazywało Ajax APC to byłoby lepsze? Ja nie powiedziałem, ze jedt to najlepszy środek do czyszczenia wnętrza ale tylko to można kupić w markecie a o taką możliwość kolega pytał. Pamiętam, ze kiedyś na forum chwalone było tescowe APC a to przeciez to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy samochód i chciałem kupić do zabezpieczenia lakieru ten produkt:

SONAX XTREME Protect + Shine NPT

co o nim sądzicie ? i czy może coś innego wybrać ? i czy felgi też mogę tym zabezpieczyć ?

Dodam jeszcze że nigdy dotąd nie bawiłem się takimi woskami czy produktami.

Kolor samochodu:Czarny pastel - Nero

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.