Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

ma być krótko - więc bedzie:

Wosk czy quartz?

forum czytam od prawie roku, jednak nadal nie wiem co wybrać.

Pacjenci to auta, którymi jeżdżę od ciepłej wiosny do ciepłej jesieni, garażowane. Jeden kolor to ciemny granat z przebłyskami fioletu, drugi to błekit, oba metaliki. Błękitny lakier jest stosunkowo nowy, granatowy ma swoje lata, był delikatnie polerowany, na wiosnę dokończę dzieła odświerzania. Czym potem zabezpieczyć te lakiery?

Myślałem o Zymol Carbon - wychwalany tutaj wosk, lub quartz np. ze stajni CarPro.

Jeżeli decyzja zapadnie na quartz, to zafunduję taki zabieg jednemu autku - któremu?

Drugie w tym momencie zostanie zabezpieczone sealantem Duraglossa 105, jeśli Carbon, to wosk wyląduje na obu autkach.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś korzystał z usług/zna może jakiś magików godnych polecenia zajmujących się wgniotkami na drzwiach metodą PDR w Krakowie lub okolicach?

 

pdr czyli ? Bo jest pare miejsc w krk gdzie bezinwazyjnie usuwaja.

 

Pierwsze to amerykanin w Przybyslawicach o dosyc specyficznym podejsciu jak ja to nazywam, ale naprawde jest mega dobry w tym co robi.

 

Drugie miejsce , ktore mialbym polecic to mozesz w SimplyClean zapytac na Balickiej, oni maja swojego szpeca, ktory tylko i wylacznie wgniotkami sie zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to amerykanin w Przybyslawicach o dosyc specyficznym podejsciu jak ja to nazywam, ale naprawde jest mega dobry w tym co robi.

Richard jest bardzo dobry w tym co robi. Specyficzne podejście wynikać może trochę z tego, że gdy w sezonie gdzieś uderzy gradem, to mając pełne ręce roboty u dealerów, nie bardzo mają ochotę na zabawę z jednym autem/wgniotką.

 

Robił dla nas kilka samochodów z najwyższej półki i zawsze efekt był świetny, a klienci mega zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Richard jest bardzo dobry w tym co robi. Specyficzne podejście wynikać może trochę z tego, że gdy w sezonie gdzieś uderzy gradem, to mając pełne ręce roboty u dealerów, nie bardzo mają ochotę na zabawę z jednym autem/wgniotką.

 

Robił dla nas kilka samochodów z najwyższej półki i zawsze efekt był świetny, a klienci mega zadowoleni.

 

ta ta , a jak goscia za pierwszym razem szukalem, ojezdzilem sie po ciemku i bylem po 17 KILKA MINUT spozniony. To gosc z łaska wielka wyszedl do mnie i oznajmił, ze on juz nie pracuje i jest weekend przeciez ( byl piatek ) to myslalem , ze mnie kurde rozerwie. Bo nie chcialem aby naprawial, chcialem aby spojrzal na auto i sie fachowo wypowiedzial , czy da sie to zrobic i tyle. To nie pierwsza taka akcja o ktorej slysze, wiec sorry ale Pan Kazek z szopy, wyjdzie do Ciebie i zamieni 2 zdania spojrzy, a gosc mi łaske bedzie robil - zenada. Ta ja wiem , ze to ja od niego cos chcialem, a nie on ode mnie, ale podejscie do klienta zenujace moim zdaniem .

 

Też o nim słyszałem. SimplyClean jakoś tam fuzję przeszło z KuroDetailing i teraz chyba obie te firmy są na Wadowickiej. Michał podeślę Ci później resztę namiarów.

 

calkiem mozliwe- nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ta ta , a jak goscia za pierwszym razem szukalem, ojezdzilem sie po ciemku i bylem po 17 KILKA MINUT spozniony. To gosc z łaska wielka wyszedl do mnie i oznajmił, ze on juz nie pracuje i jest weekend przeciez ( byl piatek ) to myslalem , ze mnie kurde rozerwie

 

Życie to nie tylko praca i ja szanuję taką postawę. Człowiek kończy pracę o 17ej a nie kilka minut później. Ciekawe czy po rozmowie z Tobą wrócił do domu i też powiedział że go chyba zaraz coś rozerwie, że mu spóźnione łepki po pracy, pod dom przyjeżdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial firme to nie stanowiloby dla mnie problemu poswiecic 2 minuty swojego czasu dodatkowo, aby cos ogladnac, zwlaszcza gdy potencjalny klient przyjechal pod drzwi. Ewentualnie moze wspomnialbym cos, ze niby do 17 pracuje, ale nie robilbym z tego takiego wielkiego problemu. Zwlaszcza, ze tam naprawde nie bylo łatwo trafic, jeszcze po ciemku, a i moja postawa wtedy nie była ani chamska, ani na zasadzie " że skoro przyjechalem to mi sie nalezy i koniec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Jakbym mial firme to nie stanowiloby dla mnie problemu poswiecic 2 minuty swojego czasu dodatkowo

 

Uwierz mi na słowo, że jakbyś miał firmę w której miałbyś ciągły kontakt z ludźmi i prowadziłbyś ją od lat to nie byłbyś taki otwarty na ludzi, jak Ci się wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uprzedziłeś go, że się spóźnisz? Uwierz mi, że ja pracując w handlu w tygodniu jestem w stanie nawet do klienta podjechać przed 20 jak trzeba, ale moi klienci wiedzą, że mój telefon staje się nieaktywny w piątek po 18.00.

 

Bo nie chcialem aby naprawial, chcialem aby spojrzal na auto i sie fachowo wypowiedzial

 

Rozumie, że nic mu nie zapłaciłeś za "fachowe wypowiedzenie się"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uprzedziłeś go, że się spóźnisz? Uwierz mi, że ja pracując w handlu w tygodniu jestem w stanie nawet do klienta podjechać przed 20 jak trzeba, ale moi klienci wiedzą, że mój telefon staje się nieaktywny w piątek po 18.00.

 

Bo nie chcialem aby naprawial, chcialem aby spojrzal na auto i sie fachowo wypowiedzial

 

Rozumie, że nic mu nie zapłaciłeś za "fachowe wypowiedzenie się"?

 

Usluga wyciagania wgniecenia polega na ( na tyle co sie orientuje ) :

 

a) oglada fachowiec miejsce i typ wgniecenia ( wielkosc , czy sa ostre zalamania etc etc )

b) orzeka werdykt czy jest to naprawialne, albo czy nie zostana " punkty" badz czy pod swiatlo nie bedzie widocznych zalaman

c) jesli wg punktu b) usluga jest do wykonania wg fachowca , nastepuje wycena i umawia sie konkretny termin.

 

To jak placic lakiernikowi za to ze powie, czy chce sie podjac danej roboty i na ile ja wycenia :)

 

 

edit: btw koniec koncow , wtedy ( nastepny termin ... ) okazalo sie , ze dane wgniecenie ktore mialem na drzwiach jest nienaprawialne , bo przeszlo przez wzmocnienie drzwi ( belke wzmacniajaca ) i nawet po naprawie moze byc to widoczne, a poza tym koszta sa wysokie , ze lepiej oddac do blacharza+ lakiernika, albo poprostu kupic drugie drzwi - to tak w ramach fachowego wypowiedzenia sie , dlateczego jest to nieodlaczne i konieczne

 

Btw tak czy siak zauwazcie, ze napisalem, ze goscia polecam bo jest naprawde bardzo dobry w tym co robi, jedynie skrytykowalem podejscie, ktore nazwalem specyficznym i no nie jest to tylko moje zdanie, a tez paru innych osob, ktore mialy kontakt z w.w osoba badz firma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy po UC jest potrzebne jakieś wykończenie czymś delikatniejszym (np. SwirlX)?

czy warto dołożyć jakiś cleaner czy IPA wystarczy?

Czy UP też ma właściwości cleanera?

 

ad.1 Nie

ad2. wpierw IPA potem cleaner

ad3. tak

 

pad flexi weź pomarańczowy.

 

 

czyli rozumiem że nie jest potrzebne wprowadzenie pomiędzy IPA a UP jakiegoś typowego cleanera?

 

- jakich padów flexi (kolor) użyć do ewentualnego wykończenia SwirlX po UC oraz do nałożenia politury UP.

- czyli biały flexi jest generalnie za twardy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj jakiegoś CIFa albo AJAX.

 

:shock: Jak będziesz tak doradzał, to ktoś się kiedyś zdziwi, jak zostaną mu białe plamy na desce

 

tenzi truck mono w jakimś dużym rozcieńczeniu można na plastiki wew.?

 

trucka też bym nie stosował do deski. W Gdańsku na ul. Grunwaldzka 615 masz sklep Tenzi jedź, kup APC IN i będziesz miał gotowy produkt do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj jakiegoś CIFa albo AJAX.

 

:shock: Jak będziesz tak doradzał, to ktoś się kiedyś zdziwi, jak zostaną mu białe plamy na desce

 

 

Taki sam uniwersalny czyściciel jak red devil czy meguiars. W odpowiednim stężeniu nic złego nie narobi.

 

W arkecie nic lepszego nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, widać, że w markecie to Ty tylko pchasz wózek za żoną ;):mrgreen: Wymienione przez Łukasza firmy mają w ofercie nie tylko "wc kaczki", ale również "wielozadaniowe środki czyszczące", na których na odwrocie etykiety widnieje bliższe nam "all purpose cleaner"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.