Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Kto Poleci dobrą paste polerską która ruszy Lakier w Volkswagenie ?, pasta do pracy ręcznej.Coś co nie narobi szkód a zniweluje swirle,hologramy itp

 

kafarszczak, na twardym lakierze VW w dodatku do pracy ręcznej to proponowałbym wszędzie zachwalane i polecane Ultimate Compound od Megsa. Szkód nie zrobisz a lekkie swirle usuniesz, natomiast nie oczekuj cudów a za to oczekuj wzrost obwodu w bicepsie, bo będzie ciężko :-]

 

Miałem zamiar tego użyć, ale z tego co tu piszą na forum to przy korekcie VW UC tylko pomiziam ten lakier i za dużo nie zdziałam, wiec nie wiem czy jest sens wydawania pieniedzy

 

To może zamiast próby ręcznej korekty spróbuj zamaskować to co szpeci? Jakieś AIO?

Np Super Resin Polish od AutoGlym, Cherry Glaze od AutoBrite, Auto Finesse - Tripple?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kto Poleci dobrą paste polerską która ruszy Lakier w Volkswagenie ?, pasta do pracy ręcznej.Coś co nie narobi szkód a zniweluje swirle,hologramy itp

 

kafarszczak, na twardym lakierze VW w dodatku do pracy ręcznej to proponowałbym wszędzie zachwalane i polecane Ultimate Compound od Megsa. Szkód nie zrobisz a lekkie swirle usuniesz, natomiast nie oczekuj cudów a za to oczekuj wzrost obwodu w bicepsie, bo będzie ciężko :-]

 

Miałem zamiar tego użyć, ale z tego co tu piszą na forum to przy korekcie VW UC tylko pomiziam ten lakier i za dużo nie zdziałam, wiec nie wiem czy jest sens wydawania pieniedzy

 

To może zamiast próby ręcznej korekty spróbuj zamaskować to co szpeci? Jakieś AIO?

Np Super Resin Polish od AutoGlym, Cherry Glaze od AutoBrite, Auto Finesse - Tripple?

 

... Prima Amigo Panie Szanowny, a na to jakisik wosk. Jak lakier ciemny to będzie miód malina :)

A co do UC to jestem zdania, że sens jest jak najbardziej. Nawet jeśli się namachasz to efekt będzie zdecydowanie lepszy niż obecnie. Jak kupisz maszynę to możesz spokojnie UC stosować jako pastę polishing (ja tak robię) lub do ewentualnego one step przed woskowaniem. Ja stosowałem UC ręcznie na Leonie (VAG) i efekt był, bicepsy też miały używanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bh skróci żywotność red'a, bo to nie jest cleaner ;) mimo wszystko do ciemnego auta bym kupił, bo ładnie pachnie, przyjemnie się aplikuje i dobrze przyciemnia lakier. kanapka bh i red na czarnym lakierze robi robotę ;) żadnego innego specyfiku jako cleaner pod ten wosk bym nie brał, bo to i tak typowo letnie smarowidło, które siedzi stosunkowo krótko, ale daje bardzo dobry efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast próby ręcznej korekty spróbuj zamaskować to co szpeci? Jakieś AIO?

Np Super Resin Polish od AutoGlym, Cherry Glaze od AutoBrite, Auto Finesse - Tripple?

 

Myśle własnie nad Cherry Glaze obejrzałem kilka testów itp i myśle ze warto go zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Devil czy APC Lime nadaje się lepiej do prania tapicerki :idea: ? Chcę kupić 5L jakiegoś w miarę uniwersalnego APC i o ile jeśli chodzi o siłę czyszczenia to skłaniałbym się do Red'a to trochę obawia się czy np. nie odbarwi tkanin? W opisie Lime APC jest wyraźnie zaznaczone, że nadaje się do prania tapicerki a w Devilu już nie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas korekty w miejscach gdzie nie dojedzie maszyna robicie ręcznie...w jaki sposób? :o Słoneczkami czy jakimiś innymi padami np.tricolor i pastą z która pracujecie maszynowo czy macie jakąś do pracy ręcznej?

 

Wcale :mrgreen:

 

 

 

 

A na poważnie tricolor i różne pasty do ręcznej maszynowej pracy ;)

 

Wiadomo że tak samo dobrze nie zrobisz jak maszyną ale choć tak aby się nie odróżniało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest duża różnica miedzy Puzzi 100 a Puzzi 8/1 ? Cenowo różnią sie sporo, parametrami nie bardzo, a jak to jest w praktyce ? ktoś moze mi to porównać bo nie wiem co wybrać, Mysle też nad Georgem Numatic, ale to w ostateczności ,poniewaz bardziej jestem przekonany do Firmy Karcher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, muszę przeprowadzić lekką korektę na VAG-oskim lakierze (trochę swirli i drobne ryski).

(pytam praktyków)

Jaka kombinacja się sprawdzi najlepiej? DA + gąbki + Scholl S3, czy DA+pady mikrofibrowe +Scholl S3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest duża różnica miedzy Puzzi 100 a Puzzi 8/1 ? Cenowo różnią sie sporo, parametrami nie bardzo, a jak to jest w praktyce ? ktoś moze mi to porównać bo nie wiem co wybrać, Mysle też nad Georgem Numatic, ale to w ostateczności ,poniewaz bardziej jestem przekonany do Firmy Karcher

 

8/1 jest przeznaczone typowo do tapicerki samochodowej, ma mniejszy zbiornik, ale lekko mocniejszy silnik. Jak tylko do samochodów chcesz, to ja bym to polecił. Puzzi 100 jest bardziej uniwersalnym odkurzaczem, ma większy zbiornik (co w "domówce" się przydaje), no i oczywiście cały osprzęt do prania dywanów czyli rurę z uchwytem i szeroką ssawkę.

 

Podsumowując:

Jak chcesz prac samochody to puzzi 8/1. Jak samochody i rzadko dywany to puzzi 8/1 + zestaw do dywanów. Jak chcesz i to i to w podobnych ilościach, to wtedy puzzi 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest duża różnica miedzy Puzzi 100 a Puzzi 8/1 ? Cenowo różnią sie sporo, parametrami nie bardzo, a jak to jest w praktyce ? ktoś moze mi to porównać bo nie wiem co wybrać, Mysle też nad Georgem Numatic, ale to w ostateczności ,poniewaz bardziej jestem przekonany do Firmy Karcher

 

8/1 jest przeznaczone typowo do tapicerki samochodowej, ma mniejszy zbiornik, ale lekko mocniejszy silnik. Jak tylko do samochodów chcesz, to ja bym to polecił. Puzzi 100 jest bardziej uniwersalnym odkurzaczem, ma większy zbiornik (co w "domówce" się przydaje), no i oczywiście cały osprzęt do prania dywanów czyli rurę z uchwytem i szeroką ssawkę.

 

Podsumowując:

Jak chcesz prac samochody to puzzi 8/1. Jak samochody i rzadko dywany to puzzi 8/1 + zestaw do dywanów. Jak chcesz i to i to w podobnych ilościach, to wtedy puzzi 100.

 

 

Dzieki za pełne objaśnienie mojego pytania, dokładnie to sam nie wiem jak to bedzie wyglądać poniewaz chce otworzyć działalność i na dzień dzisiejszy nie wiem co bede prał częściej, bardziej chce sie nastawic na samochody ale nie pogardze ofertą wyprania dywanu, tak więc kusi mnie i puzzi 100 i 8/1 :D i tutaj pojawia sie dylemat hm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.