Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej mam pewien problem z pianą . Korzystam z Glorii FM10 dodaje 40ml Chemical Guys honeydew na 1l ciepłej wody . Używam czerwonej końcówki czyli ona jest jak 3 filce . No i piana trzyma się chwilkę i spływa . Aktywna piana kiepska czy co bo nie mam pojęcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lubię zadbać o samochód, i realizuję to możliwie jak najczęściej.Do tej pory miałem raczej jasne lakiery tj. srebrne , białe ew. czerwone. Teraz`mam czarne Hyundai Santa Fe '11 . Prezentuje się wspaniale, ale przy tak niskim słońcu widać mnóstwo małych rysek na lakierze. Auto kupiłem w 2013, w październiku, więc zdążyłem tylko zakupić zestaw z Meguiar'sa Paint Restoriation Kit i stosując się do zaleceń zabezpieczyłem auto/lakier.W międzyczasie korzystałem z myjni bezdotykowej wraz z zabezpieczeniem lakieru.

Zbliża się wiosna i chciałbym trochę więcej popracować przy aucie.Mam pytania:

-czym zmyć całą dotychczasową "ochronę" lakieru

-jaka polerka i jakie pady "gąbki" tzn. użycie, której jakie daje efekty

-tylko produkty Meguiarsa i bez skrótów/tylko pełne nazwy/

-przepraszam ale mam swoje lata i chwilami się gubię w Waszych określeniach, ale power do pracy mam :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek jeśli chcesz tylko meguiarsa to polecam na początek Ultimate Compound do ręcznej "korekty", usuniesz tym dotychczasową ochronę i ryski. Przed użyciem wyglinkuj powierzchnię. A po polerowaniu zabezpiecz woskiem np. Meguiars #16 mirror glaze. Myślę, że to optymalny zestaw na start. Polerki mechanicznej nie polecam jak nigdy nie miałeś z tym styczności i radziłbym nie uczyć się na własnym, nowym samochodzie. No i polerka, gąbki, pasty meguiars ? Moim zdaniem wydasz kupe kasy a dostaniesz przeciętnie produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrcnsb, akurat polerka megsa, pasty i gąbki ja uważam za bardzo dobre ;) cena jest wysoka, ale jeśli kogoś stać , to czemu nie ;) polerwania nie ma co się obawiać, ja uczyłem się na bmw f01 i auto jeszcze lakier na karoserii ma :D do tego całkiem lśniący :evil: podsumowując - jeśli masz pieniądze na maszynę i pasty, to się nie zastanawiaj i nie baw w żadne pół-środki.

Gardor, włoż czarny filc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek jeśli chcesz tylko meguiarsa to polecam na początek Ultimate Compound do ręcznej "korekty", usuniesz tym dotychczasową ochronę i ryski. Przed użyciem wyglinkuj powierzchnię. A po polerowaniu zabezpiecz woskiem np. Meguiars #16 mirror glaze. Myślę, że to optymalny zestaw na start. Polerki mechanicznej nie polecam jak nigdy nie miałeś z tym styczności i radziłbym nie uczyć się na własnym, nowym samochodzie. No i polerka, gąbki, pasty meguiars ? Moim zdaniem wydasz kupe kasy a dostaniesz przeciętnie produkty.

Wiem , że Ultimate Compound mogę zrobić korektę, ale w tym momencie po zastosowaniu różnych "specyfików" przedzimowych mam na lakierze dość dużą tłustą warstwę "zabezpieczającą" i wydaje mi się /a może jestem w błędzie/ ,że nie będzie efektów bez usunięcia jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senkus, W MxNowicki są produkty Polotop z serii "Mattlack" ;) od szamponu przez czyszczenie po zabezpieczenie i QD:

http://www.pielegnowacauto.pl/catalogse ... q=Mattlack

Używaliśmy na mocno zmęczonej czarnej matowej folii na masce "Langzeitversiegelung" i powiem, że naprawdę dawał bardzo fajny efekt, przede wszystkim mocno przyciemniał i bardzo ładnie odżywiał folię która wcześniej nie była nawet jakoś specjalnie czyszczona, ot taki test na szybkości ;)

 

Ewentualnie jest jeszcze Scholl Concepts NO GLOSS

http://www.pielegnowacauto.pl/wosk-w-sp ... 00-ml.html

To tylko z opowieści wiem, że również daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam czegoś konkretnego do plastików wewnętrznych Astry G. Miałem już Natural Look, Nielesena Finesse, ale tak jak na desce były spoko, tak na boczkach świecą się bardziej niż plak! :o Najlepiej by było gdyby nowy produkt, który kupię długo się utrzymywał i dawał jak największy efekt matu. Myślałem nad Gtechniq C6 albo Duragloss 201, sprawdzą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz popatrzyłem i C6 wygląda całkiem ok, tylko że zdjęcia są na typowym plastiku takim jak mam na desce, a u mnie na boczkach jest coś innego, nie bardzo przypomina to skórę, ale może przez to NL i Finesse tak się świecą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje kogoś z okolic Łomianek kto pomógł by usprawnic Marolex master 1500plus, nie radze sobie z tym mimo prześledzenia wpisu na forum na temat jak to zrobić ;/

 

Posiadam:

Lanca modułowa 15cm

dysza herbicydowa niebieska

autobrite super foam

próbowałem na różnego rodzaju filcach (jan niezbedny, podklad pod meble 2 rodzaje, gąbka techniczna) mimo wszystko efektu brak :P:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.