Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że pytanie nie jest związane z detailingiem, ale powiązane jest z autkiem :)

 

Pytanie na szybko, mam Skoda Fabia II 1,6 16V 105 KM, 2008r., przebieg 58 000, kupiłem Motul Specific 50501 - 502 00 - 505 00 5W40. Dobry ruch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, mam problem z polerką megsa G220. Jak chodzi na sucho jest wszystko ok - wykonuje ruchy zarówno orbitalne jak i obraca się talerz. Natomiast jak jest jakiś opór - przykładam polerkę do auta, albo przykładam rękę do pada - to wtedy polerka wykonuje tylko ruchy orbitalne, natomiast talerz się nie obraca. Podejrzewam, że pewnie szczotki są do wymiany. Czy wiecie gdzie to można zrobić w Warszawie i jaki jest koszt takiej operacji?

Wszystko jest ok,niestety tak działają DA,namaluj kreskę na talerzy,żeby kontrolować,kiedy talerz się zatrzymuje ;)

 

 

Ale to normalne ze polerka przy niewielkim oporze wykonuje juz ruchy tylko orbitalne, a talerz sie nie kreci? Kupilem polerke uzywana, wiec nie wiem jak to dzialalo od nowosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz stopniowo zwiększał obroty to zobaczysz,że będzie Ci coraz trudniej ją zatrzymać,ale jak Ci ręki nie szkoda,to i na 6tym biegu to zaobserwujesz ;)

Na lakierze ważne jest,by talerz zawsze był równolegle do lakieru,pracę kantami nie przejdą ;)

Taki urok tych maszyn,ale da się z tym żyć ;)

BTW. To nie ode mnie ją kupiłeś?

Jeśli tak to szczotki są na pewno dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz stopniowo zwiększał obroty to zobaczysz,że będzie Ci coraz trudniej ją zatrzymać,ale jak Ci ręki nie szkoda,to i na 6tym biegu to zaobserwujesz ;)

Na lakierze ważne jest,by talerz zawsze był równolegle do lakieru,pracę kantami nie przejdą ;)

Taki urok tych maszyn,ale da się z tym żyć ;)

BTW. To nie ode mnie ją kupiłeś?

Jeśli tak to szczotki są na pewno dobre ;)

 

 

Ok! Dzieki za pomoc ;) w takim razie trzeba poczekac do wiosny i jeszcze troche pocwiczyc... Bo ostatnio jak robilem cleanerem to za nic nie chcial sie wypracowac na lakierze i zostawaly "smugi"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz stopniowo zwiększał obroty to zobaczysz,że będzie Ci coraz trudniej ją zatrzymać,ale jak Ci ręki nie szkoda,to i na 6tym biegu to zaobserwujesz ;)

Na lakierze ważne jest,by talerz zawsze był równolegle do lakieru,pracę kantami nie przejdą ;)

Taki urok tych maszyn,ale da się z tym żyć ;)

BTW. To nie ode mnie ją kupiłeś?

Jeśli tak to szczotki są na pewno dobre ;)

 

 

Ok! Dzieki za pomoc ;) w takim razie trzeba poczekac do wiosny i jeszcze troche pocwiczyc... Bo ostatnio jak robilem cleanerem to za nic nie chcial sie wypracowac na lakierze i zostawaly "smugi"...

Przy niskich temperaturach pasty i cleanery potrafią płatać figle niestety :dontknow:

Cleaner rozprowadzaj na 3 i potem myk na 5-6 i powinno być lux ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie prawidłowego używania pianownicy typu PA. Jak to jest, powinno się wlewać do niej nierozcieńczoną pianę, a ilość, która będzie pobierana ustawiać pokrętłem pianownicy, czy też rozcienczać już w samym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :P

Panowie co sądzicie o kosmetykach Diamondbrite ?? ( mam do połapania w atrakcyjnej cenie )

tylko, że ja nic nie wiem o tych specyfikach ;/

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się mniej pieni

 

Panie, to to ja wiem :D. Chodziło mi o szerszy kontekst, tzn. po co w ogóle trzeba by było wlewać wodę do zbiornika PA z pianą? Za gęsta piana wyjdzie, pianownica się zatka czy co? Rozumiem, jak ktoś odkręca pianownicę na "-" (maksymalny pobór piany ze zbiornika) i wlewa do zbiornika PA roztwór (mieszaninę piany z wodą), ale jeśli wleje koncentrat, to cała regulacja jest w pokrętle, i... nie widzę sensu w dolewaniu wody do zbiornika ;). No chyba, że się pokrętło urwie czy zablokuje... :D

 

W podstawówce było,,pamiętaj chemiku młody,zawsze wlewaj pianę ,do wody"

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pytanie do chłopaków z Warszawy ;). Który sklep bedzie najbliżej trasy pokonywanej przeze mnie tj Radom - Białystok. Mapka dla ułatwienia ;)

http://imageshack.com/a/img716/9619/lv4p.png

MX NOWICKI i DetailerShop.pl masz praktycznie na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde bo mam metlik w glowie niezly po przeczytaniu tych kilku postow odnosnie pianownicy PA . Panowie mam myjke karchera i pianownice PA polecana. Oprocz tego aktywna piane MagiFoam Rose , ktora jest jedna z lepszych jak czytalem, tyle ze piana wychodzi " taka se" na aucie. Czytalem, ze zalecane do pianownicy PA jest stezenie typu 50 ml piany na okolo 500 ml wody i dla siebie rozrabiam w pojemiczku PA wlasnie 450 ml wody + 50 ml aktywnej piany , pokretlo maksylanie na minus , a i tak mi cos to nie do konca sie widzi, ze tak powinno byc. Teraz pytanie gdzie szukac przyczyny ??

Powinienem wlewac sam koncentrat do pianownicy, aby bylo na dnie ,te 50 ml Magi ( bo jak mowie glowa kwadraowa ) ?

Czy moze to wina karchera, ktory jest za slaby ( nie wiem jaki to model myjki, ale pewno jakis niski, bez szalu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iljash, "zalecane stężenia" nijak się mają do rzeczywistości przy lancy pianotwórczej PA. Każda myjka inaczej rozcieńcza roztwór lub koncentrat. To nie jest taka sama sytuacja jak przy np. ręcznej pianownicy (Gloria, Marolex-y itd.), gdzie to co się wlewa do zbiornika równa się temu co mamy na aucie, tylko spienionemu- tam zalecane stężenia mają sens, choć takie zmienne jak temperatura wody czy jej twardość też wpływają na jakość piany.

 

Najprościej wlać koncentrat piany aktywnej do zbiornika PA, ustawić pokrętło na "+" i kręcić w kierunku "-" tak długo, aż zacznie lecieć przyzwoita piana. Mam wrażenie, że większość osób boi się, iż zbiornik zostanie opróżniony bardzo szybko (tak jak przy ustawieniu "-"), stąd kombinowanie z wlewaniem do pojemnika roztworu, który i tak będzie po raz kolejny rozcieńczany podczas "pianowania"...

 

iljash, wlewając 450 ml wody + 50 ml piany musisz mieć świadomość, że na wlane w sumie 0,5 l roztworu przypadać będzie dodatkowo np. 1,5 l, czyli Twoja piana będzie się składać z 25 ml piany aktywnej na 1 l wody. Ale tak naprawdę Twój zestaw lanca + myjka może generować jeszcze mniejszą ilość piany na 1 l wody, np. 15 ml na 1 l. Czy taka proporcja może dać dobrą pianę? Oczywiście, że nie. Stąd się właśnie bierze problem, że jeden wlewa do pojemnika 50 ml aktywnej piany i 450 ml wody i ma super pianę, która dobrze myje auto, a np. Tobie się już nie poszczęści ;). Jeśli chcesz bawić się we wlewanie do PA roztworu zrób małe doświadczenie: wlej pewną ilość wody do pojemnika, uruchom myjkę, skieruj lancę do wiadra i stąd tylko krok do policzenia właściwej proporcji piany i wody przy danym ustawieniu lancy pianotwórczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pytanie do chłopaków z Warszawy ;). Który sklep bedzie najbliżej trasy pokonywanej przeze mnie tj Radom - Białystok. Mapka dla ułatwienia ;)

http://imageshack.com/a/img716/9619/lv4p.png

 

w Białymstoku masz showcarshine.pl więc nawet nie trzeba się będzie zatrzymywać po drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bizislawek, Z tego co widzę z mapki do będziesz jechał S8, to blisko masz do Macierzysza czyli do MX Nowicki. Z trasy musisz zjechać w dół na Mory/Poznań na światłach skręcić w lewo. Chwilę prosto, będą drugie światła i stacja benzynowa Orlen, przed stacją skręcasz w prawo. Jedziesz z 500 metrów prosto, gdy po prawej stronie skończy się pole i będzie przejście dla pieszych, skręcasz w polną drogę w prawo. Jedziesz może z 50 metrów i będzie betonowy płot i budynek pomalowany na czerwony i niebieski. Jesteś u celu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.