Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ponowie pytanie, bo pewnie mało kto je zauważył :roll:

 

Na jakich +/- obrotach wykańczać lakier Menzerną FF3000 w przypadku gdy zostały mi hologramy po FG500 ? Nastawiałem się na obroty 1000-1200 ale na opakowaniu napisane 1500-2000obr/min, ale mam dziwne wrażenie, że to za dużo jak na wykończenie lakieru... :/

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie, bo pewnie mało kto je zauważył :roll:

 

Na jakich +/- obrotach wykańczać lakier Menzerną FF3000 w przypadku gdy zostały mi hologramy po FG500 ? Nastawiałem się na obroty 1000-1200 ale na opakowaniu napisane 1500-2000obr/min, ale mam dziwne wrażenie, że to za dużo jak na wykończenie lakieru... :/

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

 

Możesz spokojnie jechać na 1500-2000. Proponuję Ci zrobić sobie kawałek testowy - podziel na 3 części: jeden pojedź na 1000, drugi 1500, trzeci 200. Będziesz widział co się dzieje.

 

jak na moje 1000 to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karbowana nie grzeje tak lakieru jak płaska.

 

Gąbki nacinane (urban honey/square itp) mocniej tną lakier i mniej nagrzewają, ale przy tym zostawiają większe spustoszenie niż płaskie*

 

 

*tyle z mojego krótkiego doświadczenia, może źle mówię, to niech ktoś poprawi :o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbki nacinane (urban honey/square itp) mocniej tną lakier i mniej nagrzewają, ale przy tym zostawiają większe spustoszenie niż płaskie*

Oj, jak dla mnie to zostawiają lepsze wykończenie i lepiej się prowadzą, szczególnie snake. Square to killer do cięcia i ten faktycznie zostawia sieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas znajomy handlarz daje mi autka do ogarniecia ,kończą mi się zapasy AG SRP i menzern 2500 teraz pytanie:zazwyczaj mam bardzo mało czasu na odswiezenie lakieru(o pełnej korekcie nie ma mowy)czy można to jeszcze przyspieszyć?czym(co innego?)?trwałość nie ma znaczenia ,auto ma byc błyszczące"tu i teraz"kolory,auta różne więc mega uniwersalnych specyfików potrzebuje,było by też dobrze gdyby cena też była ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh a później się ludzie na takie ściorane i zapchane wypełniaczami parchy nadziewają i po pierwszych 3 myciach okazuje się, że samochód jest totalnie matowy.... :?

 

Wracając do pytania, myślę, że połączenie którego używasz do tej pory jest najbardziej optymalne do robienia takich "wypełnianek" i efektowo i cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeleniouchy, bez przesady, że po Menz 2500 "po pierwszych 3 myciach okazuje się, że samochód jest totalnie matowy.... " To nie Te..po, hehe

Poza tym narobisz się,napolerujesz a i tak nie każdy to doceni i kasy więcej też za to nie nabierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeleniouchy, no niestety tak to wygląda i tak chwała koledze za to, że jedzie menzerną 2500 zanim jakieś aio położy :mrgreen: ja idę na skróty, 2 warstwy srp na czarnym urbanie, na to jakiś wosk w sprayu i jest cud miód orzeszki, potem na allegro robi furrorę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem jeszcze innego typu ;) część lampy w bmw, która znajduję się w klapie jest szorstka i matowa. zupełnie straciła odbicie i jakby pokryła się białym nalotem. spotkałem się z tym wcześniej w a6 c6 avant, ale tam udalo mi się jedynie przypalić klosz :oops: znacie jakieś sprawdzone sposoby, by lampy odzyskały kolor, czy pozostaje tylko wymiana :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.