Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

Zebrałem zestaw do pierwszego porządnego mycia jak i korekty lakieru wraz z zabezpieczeniem zestaw składa się z.

 

Megs Deep Crystal Polish

Nattys Wax PB

Glinka

Sonax QD - do glinki

Valet Pro Concentrat

do tego aplikatory, mikrofibry itp

Tenzi do felg

 

wcześniej przed tymi zabiegami auto pojedzie na polerkę do znajomego bo sam się nie chciałem za to zabierać.

 

i teraz pytanie, co jeszcze wartało by dokupić, czegoś ważnego jeszcze brakuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zebrałem zestaw do pierwszego porządnego mycia jak i korekty lakieru wraz z zabezpieczeniem zestaw składa się z.

 

Megs Deep Crystal Polish

Nattys Wax PB

Glinka

Sonax QD - do glinki

Valet Pro Concentrat

do tego aplikatory, mikrofibry itp

Tenzi do felg

 

wcześniej przed tymi zabiegami auto pojedzie na polerkę do znajomego bo sam się nie chciałem za to zabierać.

 

i teraz pytanie, co jeszcze wartało by dokupić, czegoś ważnego jeszcze brakuje ?

 

Hmm.. Ja bym jednak to mycie i glinkę robił przed polerką u kumpla :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax QD - do glinki

 

jako poślizg do glinki równie dobrze sprawdza się woda z kilkoma kroplami szamponu - szkoda QD

 

wcześniej przed tymi zabiegami auto pojedzie na polerkę do znajomego bo sam się nie chciałem za to zabierać.

 

najpierw porządnie umyj auto, wyglinkuj itd a dopiero po tym rób korektę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm.. Ja bym jednak to mycie i glinkę robił przed polerką u kumpla :oops:

 

tak wiadomo, ale nie napisałem bo myślałem że nie potraktujecie mnie jak aż takiego nooba :-]

 

 

jako poślizg do glinki równie dobrze sprawdza się woda z kilkoma kroplami szamponu - szkoda QD

 

dobra dzieki, tak zrobię :good:

 

Prickbort

a czy nie da to tego samego efektu co glinka ? usuwanie smoły itp jeśli nie to używa się tego przed glinką mam rozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prickbort

a czy nie da to tego samego efektu co Glinka ? usuwanie smoły itp jeśli nie to używa się tego przed glinką mam rozumieć

 

Glinką usuniesz jakieś drobne kropki smoły, ale nie potrzebnie zajedziesz glinkę i możesz sobie porysować lakier. Po umyciu i osuszenia, psikasz Pricka na całe auto. Zobaczysz jak smoła płynie. Po Pricku koniecznie umyć, bo jest tłusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek96, dla Ciebie lepiej bez, bo łatwo narobić szkód.

 

Wypoleruj padem z jeansu np. Flexipads Denim Orange Peel Pad + Menzerna FG400

 

Wrzuć zdjęcie co tam malarz zostawił.

 

 

Maski nie mam pomalowanej jeszcze (napisałem, że jest pomalowana żeby przedstawić sytuację), lakiernikiem jest mój ojciec, ma swój warsztat lecz nie maluje w komorze stąd czasami jakieś syfy na lakierze. Nie chciałbym właśnie nic kupować ( za dużo funduszy ostatnio wydałem...) Posiadam na stanie : FG500, PF2500, SF4000 , futro, biały pad, pomarańcz i czarny.

 

"Papierkami można narobić szkód" chodzi o to, że moge przetrzeć lakier czy o to, że nie wyprowadze rys po papierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej zajeździsz glinke a po za tym jak auto nie było nigdy glinkowane to lepiej potraktować je najpierw właśnie prickiem. Prick nie jest drogi a wystarczy Ci na bardzo długo :)

 

Dziękuje bardzo za radę, tak zrobię 8-)

 

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ten Vinyl Cleaner do regularnego mycia jak najbardziej sie nadaje. Wiadomo, ze szczura sie tym nie ogarnie, ale do powiedzmy co miesiecznej pielegnacji wlasnego pojazdu jak najbardziej tak. Ma bardzo przyjemny zapach i rowniez jest dosc wydajny. I sam w sobie pozostawia cos tam na plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy FLEXIPADS talerz oporowy pomarańczowy 125MM jest odpowiedni do gabek 3m 150mm?

Pytam bo flexipads robi gabki 135mm i 150mm a talerze 125mm i 150mm i ten talerz 125mm bardziej mi pasuje do gabek 135 chyba że w praktyce ten nie zamocowany naddatek gąbki 2,5cm w niczym nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.