Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie i Panie! Kończą mi się piany aktywne. Do tej pory używam VP NSF do mycia cotygodniowego i Magi do "szczura". Pytanie co wybrać do częstego mycia? Moje typy (kolejność alfabetyczna):

- Espuma Activo Hi-Foaming Snow Foam - 79,95/5L,

- Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral pH - 65,90/5L,

- Shiny Garage Perfect Active Foam - 87,90/5L.

Czy pozostać przy ValetPro pH Neutral Snow Foam - 89,90/5L ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzis uzywalem Glori fm10, nalalem aktywnej piany, dopelnilem wodą, i jak chcialem pienić auto, to ledwo co leciala ta piana. Raczej kupa.

 

Koncowke zalozylem ta, ktora powinna dawac najwiekszy przeplyw cieczy, na tej najmocniejszej lecialo cos co przypominalo makaron.

 

Co robie zle?

 

jak rozcienczac AUTOBRITE MAGIFOAM ? Ja zrobilem to tak, ze nalalem w stosunku okolo 1:6 , no i jak nalewalem wody do srodka, to mi sie spieniła calosc. Moze to jest blad? Jak to robicie ?

 

Poki czekam na odpowiedz, poszukam na forum odpowiedzi. Moze wczesniej znajde :)

 

 

WYczytalem, zrobilem za duze stezenie srodka. Tez nalalem go tak troche bez opamietania, w pelnej zajawce zeby sprawdzic jak to dziala. Jesli sie myle, to ,mnie poprawcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dowiedzieć się jakie rozmiary BP pasują do konkretnych rozmiarów padów ?

Np. BP 150mm pasuje do pada o wielkości ....mm

Ja tam trzymam się zasady, ze pad zawsze trochę większy niż BP, tak aby wystawał za obrys talerza. Z oczywistych względów :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

the_rahzel, zalezy jaka korekta. Jak taka odswiezajaca bez spuszczania sie to najwidoczniej nie wszystko zostalo usuniete. Jak miala byc korekta na lustro/lalke/dynamit/petarde to jeszcze trzeba troche posiedziec :P

 

Tzn, wg mnie jak swirle widac juz pod halogenem to korekta srednio poszla. Pokaz foto jak to wyglada.

 

No chyba, ze lakier tak miekki, ze w trakcie mycia, suszenia juz zostal porysowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the_rahzel, zalezy jaka korekta. Jak taka odswiezajaca bez spuszczania sie to najwidoczniej nie wszystko zostalo usuniete. Jak miala byc korekta na lustro/lalke/dynamit/petarde to jeszcze trzeba troche posiedziec :P

 

Tzn, wg mnie jak swirle widac juz pod halogenem to korekta srednio poszla. Pokaz foto jak to wyglada.

 

No chyba, ze lakier tak miekki, ze w trakcie mycia, suszenia juz zostal porysowany.

 

 

Ma/miał być najlepiej jak się da,jak na pierwszą poważniejszą korektę :) Ale z racji że auto mocna zharatane,mam tylko DA(więc szło jak krew z nosa),czasu już zaczęło brakować więc trochę po odpuszczałem,ale pod halogenem nic nie było.Dopiero jak wyjechałem z garażu i umyłem auto pierwszy raz po korekcie,osuszyłem to do słońca było widać...

Kupiłem między czasie cleanera,zaaplikowałem,ale nie wiem co z tego będzie,bo po pierwsze musiałbym znowu na słońce wyjechać(może jutro),a po drugie zimno mam w garażu i IMO ten cleaner nie dał się wypracować.(na opakowaniu jest napisane żeby aplikować w temp.15-25C),ja tyle nie mam :P

 

Zobaczymy jutro o ile słońce będzie... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy myciu rekawica , jak czesto ją płukacie? :o Jeden element i do wody, czy jakis inny schemat? Proste pytanie, ale moze za duzo wody zuzywam? :D

 

Drugie pytanie - nie mam cleanera, a bede kladl fk1000p na lakier,lepiej przeleciec calosc jakims IPA , czy odpuscic? Zawsze cos tam odtluszcze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy myciu rekawica , jak czesto ją płukacie? :o Jeden element i do wody, czy jakis inny schemat? Proste pytanie, ale moze za duzo wody zuzywam? :D

Ja tam nie oszczędzam bo nie mam guarda wiec na jeden samochód dwa razy napełniam wiadro wodą i dokładne płukanie rękawicy co element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.