Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Moją uwagę zwróciły jakby holsy na świeżo polerowanych lampach. Przyjrzałem się bliżej i na kloszach widać drobniutkie ryski. Z ciekawości przejechałem palcem po "czystym" plastiku i za palcem powstały drobniutkie ryski :o Czy po zdarciu warstwy ochronnej lampy są aż tak bardzo podatne na rysowanie? :shock:

g0ce.jpg

9p4m.jpg

9iit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jaka kombinacja będzie najlepsza do szybkiego odświeżenia srebrnego golfa

Auto idzie na sprzedaż i po zrobieniu będzie stało w garażu i czekało na kupca, więc wosku nie ma w planach.

 

FG400 na twardym padzie + A15 żółty 3m

FG400 na twardym + AF Tripple żółty 3m

PF2500 na żółtym + A15 lub AF tripple na jakimś finiszowym padzie

 

W arsenale mam jeszcze SF4000, Koch Antihologram, IP2100 to może jakaś inna kombinacja

 

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zdarciu warstwy ochronnej lampy są aż tak bardzo podatne na rysowanie? ]

Na Twoim miejscu bardziej martwiłbym sie zmatowieniem powierzchni klosza. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale niedawno koledze wypolerowałem lampy w Hondzie Civic, zdarlem mu całkowicie warstwę ochronną bo i tak z części lamp zeszła. Po 2 miesiącach tworzywo stało się całkowicie matowe.

Po polerowaniu nalezy jak najszybciej polakierować tworzywo, najlepiej lakierem który da zabezpieczenie przed promieniami UV.

Albo przynajmniej dobry sealant ;)

 

Znalazłem taki: http://www.2w.pl/presta,p1712,headlight ... torow.html

 

[ Dodano: 23 Lipiec 2013, 20:09 ]

PF2500 na żółtym + A15 lub AF tripple na jakimś finiszowym padzie

 

Nie wiem jaką twardość ma zółty w nomenklaturze 3m, ale pf2500 dałbym na twardym padzie + Tripple na miękkiej piance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam nadzieję, że od razu psów nie będziecie wieszać na mnie za to pytanko. Nie dotyczy autka bezpośrednio, ale...

Trafiła mi się skórzana sofa do wyczyszczenia, totalnie upierdzielona:

 

ohak.jpg

 

Na pierwszy ogień poszedł Bilt Hamber Surfex HD w proporcji 1:10 oraz Valet PRO Interior All Purpose Cleaner 1:10. plus szczoteczka. Ale ciężko...

Później w proporcjach 1:5 plus Gliptone GT12 Leather Cleaner.

Po trzech godzinach wygląda to tak:

 

nc5u.jpg

w52q.jpg

 

xh3b.jpg

drwi.jpg

 

 

Co jeszcze można użyć? Czy po prostu szorować i szorować?

 

Dziękuję i pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z kategorii głupie przez dziwne - mam dwie puszki Colli, w dwóch jest około połowa, myślicie, że dałoby rade przewalić jedną zawartość do drugiej, postawić to na czymś w gorącej wodzie (widziałem kiedyś taki patent tu na forum ze ludzie wyrównują zawartości w ten sposób) i zrobić z tych dwóch jeden :D ? Ktoś coś takiego testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.