Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Mam takie małe pytanie do małego problemu. Dostałem karcher-a 502 M jakiś stary model i nie wiem czy działa. Nie ma też tej lancy, dostałem sam pistolet. Gdy wszystko podłącze woda leci z pistoletu a ta rurka z filtrem ciągnie wodę. Tylko, że nic nie słychać by pompa chodziła a z pistoletu woda leci bo leci i zastanawiam się czy ta lanca musi być podłączona by to hulało. Nie miałem kontaktu z karcherem, ale po filmikach na YT zauważyłem ze włącza się pompa po naciśnięciu spustu pistoletu, ale jak jest lanca bez niej może nie być ciśnienia czy coś i dlatego się nie odpala. Wiec krótki pytanie: Czy jak nie podłącze lancy do pistoletu to pompa w karcherze bedzie działa czy nie ? Mógłby to ktoś sprawdzić na swoim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie nowicjusza...listwy boczne na drzwiach maskujemy taśmą przy korekcie...ci którzy mają listwy w kolorze po korekcie drzwi taśmę odklejają i jada maszyna czy ręcznie ?

 

Ja mam lakierowane listwy. Oklejałem je przy pracy z pastą cutting, potem zrywałem taśmę i nową oklejałem drzwi zostawiając tylko listwy i małym padem polerowałem.

 

Robiłem to tylko po to by nie poprzecierać rantów ( lub wyobleń )

 

Na kolejne kroki (polishing, finishing) oklejam już tylko czarne elementy i uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań.

1) Czym różni się glinka ValetPRO Blue Traditional Clay Bar i ValetPRO Yellow Poly Clay ?

2) Czy wosk Collinite 476S będzie dobry dla ciemnego lakieru? (czarny)

3) W przygotowaniu do woskowania jeśli umyje samochód, wyglinkuje i nałoże wosl wystarczy? Trzeba jakoś odtłuszczać lakier?

Z góry dzieuje i czekam na odp ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie lampy woskuję razem z blachą. Słabiej trzyma się na nich brud i lepiej odprowadza wodę. Zresztą boczne i tylną szybę także woskowałem do czasu zakupu niewidzialnej wycieraczki :) Nakładasz jak w każde inne miejsce - kolistymi ruchami, polerowanie aż będzie błysk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie robię listę komponentów do pierwszej korekty w życiu :) i mam dwa pytania :

 

1. jakiś czas temu kupiłem UC i Swirlx i czy ten drugi będzie dobrym uzupełnieniem jako finish po UC? (polerka rotacyjna)

 

2.Czy na początek wystarczy mi po jednym padzie z rodzaju jaki mnie interesuje? Np : 1x 135mm żólta/pomarańczowa i 1x80mm żółta/pomarańczowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większe ryzyko powstania nowych drobrnych rys

 

 

Z jakiego powodu ?

Powielam jakieś urban legend przeczytane kiedyś na forum :mrgreen:

Osobiste odczucia,całe życie kładłem koliście,było dobrze,przerzuciłem się na ruchy prostopadłe,to 2 warstwy musiały iść,inaczej kiepsko,albo o wiele dłużej :dontknow:

Wracam na stare śmieci 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większe ryzyko powstania nowych drobrnych rys

 

 

Z jakiego powodu ?

Powielam jakieś urban legend przeczytane kiedyś na forum :mrgreen:

Może i urban legend ale z tym też się spotkałem ;) I w sumie stosuje tylko prostopadłe ruchy, aczkolwiek są mniej skuteczne :(

Arguemntacja z tego co pamiętam była, że rysy prostopadłe łatwiej się usuwa i są mniej widoczne ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.