Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Małe pytanko. Otóż obleciałem dziś całe autko cleanerem DJ:LP i nawoskować collim 476's zdążyłem tylko maskę i dach. Robiłem to pod chmurką i już się ściemniało oraz wilgoć/szron osiadał na masce i bałem się robić dalej. Pytanie czy jutro mogę nawoskować pozostałe elementy czy zmuszony będę te nie nawoskowane jeszcze raz oblecieć cleanerem czy opłukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polik44, jeżeli auto nie jeździło to tylko wyczyść lakier (tak aby nie było na nim kurzu i innych syfów, które mogły się przez noc pojawić) i do dzieła z woskiem.

 

Beznickux, Megsowe UC jest porównywalne z PF2500

 

Taisho, moim zdaniem nie ma potrzeby. AIO ma w sobie właściwości czyszczące, oraz polerujące. Jeżeli chcesz podbić wygląd przed woskowaniem możesz zastosować ale dla mnie to przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba usuwać wosk przed kolejnym woskowaniem samochodu ? tzn mycie -> glinkowanie - > AIO - > i wosk?

 

czy można zabrać się za samochód bez tego ?

 

widzę że mój Coli jeszcze kropelkuje ale ostatnio przed tymi czynnościami co wyżej nie miałem preparatu do smoły i chciałbym to zrobić teraz jeszcze raz,

 

no i właśnie czy muszę wosk usuwać czy normalnie zabrać się do mycia i nakładania wszystkiego po koleji , jeżeli nie to czym najlepiej usunąć Coli476 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy cleaner SV regular, czy też SV medium można nakładać np. DA...zacząłem na microfibrowym padzie, ale wysmarowaniu tylko błotnika wymiękłem. Co prawda nie przysycha, jak HDCleanse, ale ... to zawsze tak dzieżko się "cleaneruje"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balon do antenty i kokardki na lusterkach i klamkach :mrgreen:

 

to również jest w stanie przy wyższych prędkość zostawić ślady na lakierze :/

generalnie to wszystko najlepiej na przyssawki, ale do odtłuszczenia pod nie weź IPĘ i mikrofibry, bo jak mi panie z kwiaciarni odtłuszczały lakier płynem do szyb i papierowym ręcznikiem to myślałem, że mi serce pęknie ;)

no i jadąc z tym całym bałaganem na aucie nie przesadzaj z prędkościami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detail to coś innego od QD?

Z wosków mam tylko Collinite 476, który chyba tu nie zda egzaminu ;)

QD z kolei swoje kosztuje, ale jeśli to jedyna opcja, to chyba zakupię (szukam czegoś tylko na ten element świecący. Wydaje mi się, że to lakierowana powierzchnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, cleanery z serii zwyklej nie nadaja sie do pracy maszynowej, od tego jest wersja professional.

Jednak jest dopuszczone ;)

Przynajmniej na opakowaniu medium-a,taką informację można znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba usuwać wosk przed kolejnym woskowaniem samochodu ? tzn mycie -> glinkowanie - > AIO - > i wosk?

 

czy można zabrać się za samochód bez tego ?

 

widzę że mój Coli jeszcze kropelkuje ale ostatnio przed tymi czynnościami co wyżej nie miałem preparatu do smoły i chciałbym to zrobić teraz jeszcze raz,

 

no i właśnie czy muszę wosk usuwać czy normalnie zabrać się do mycia i nakładania wszystkiego po koleji , jeżeli nie to czym najlepiej usunąć Coli476 ?fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od pogody. Jeśli myjesz na słońcu to wskazane jest spłukać co element, żeby szampon nie przysechł.

 

Ja często myję wieczorem, gdy temperatura jest niższa niż w południe + nie ma słońca, wtedy jadę całe auto i spłukuję na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.