Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ech, moze mi ktoś powiedzieć o co chodzi. wziąłem sie dziś za pierwsze polerowanie.

lakier chyba nie jest zaliczany do twardych - opel vectra, więc zacząłem od pada średniej twardości + menzerna 2500 . zaczalem sie bawic na malym kawalku, zeby zobaczyć jak to wyjdzie - czy to normalne że pad zrobił sie niebieski, w kolorze lakieru, troche mnie to zaniepokoiło ale żadne przebarwienia i ubytki w lakierze sie nie zrobiły?

po tym dokończyłem na miękkiej gąbce menzerną 4000 ( tu już mniej niebieskiego koloru na gąbce ) . efekt końcowy beznadziejny - lepszy połysk jest, ale swirle nadal pozostały ;/ .

trzeba by spróbować na twardej gąbce fg 500, ale nie wiem co z tym lakierem...

 

czy to świadczy że lakier na samochodzie składa się z 2 warst, bez bezbarwnego?

czy o co chodzi ?

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
zy to świadczy że lakier na samochodzie składa się z 2 warst, bez bezbarwnego

Bez bezbarwnego. To jest normalny objaw. Jakby nie było ściągasz warstwę lakieru.

Radziłbym użyć FG500 bo Twoją kombinacją tylko "wyświecisz" lakier a trzeba co nieco ściąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy to świadczy że lakier na samochodzie składa się z 2 warst, bez bezbarwnego

Bez bezbarwnego. To jest normalny objaw. Jakby nie było ściągasz warstwę lakieru.

Radziłbym użyć FG500 bo Twoją kombinacją tylko "wyświecisz" lakier a trzeba co nieco ściąć.

 

ok dzięki, w takim razie nie bede musial sprzedawać past i polerki :ad: . gąbka przy tym sie bardzo brudzi, jest ona do wyczyszczenia czy po korekcie śmietnik? z pomarańczowej zrobiła sie niebieska, można ją wyprać :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawier, do DA polecam pady z mikrofibry Flexipads. Gąbki szybko lecą do kosza przy mocnym docisku i DA.

Jeśli się zdecydujesz jednak na gąbki, to twarde się najlepiej sprawdzają jak np. Flexipads. Im mniej masz amortyzacji między maszyną a lakierem tym szybciej zrobisz korektę.

 

Przy DA, pad z mikrofibry + FG400 mocno tnie i wykończy tak, że PF2500 w 90% przypadków można pominąć. Pamiętaj tylko, żeby pad czyścić co 2-3 przejazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jaka jest minimalna grubość lakieru w mikronach żeby nie zrobić kuku przy polerowaniu i się nie przebić?

2.Czy przy czerwonym oplowskim akrylu który zrobił się różowy łatwo się przebić i czym to najbezpieczniej ugryść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest szansa zastąpić czymś te ori filce do Glorii FM10? Ok, cena nie jest jakaś mega wysoka za ori, ale umówmy się - to są kółeczka o b.małej średnicy filcu - idzie to zastąpić jakimś innym filcem z arkusza który mogę dozować w dowolnych ilościach albo coś w ten deseń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj lakier nie jest w najgorszej kondycji

 

Sugerowałem się powyższym :) Z drugiej strony już miałem takich magików co mówili że kilka rysek a przyjeżdżało auto które miesiąc w lesie siedziało :P

 

Także potwierdzam

Pastą typu ONE STEP możesz odświeżyć lakier ale nie skorygujesz większości mankamentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.