Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

obcy1234, poszukaj pod hasłem awaryjne otwieranie samochodów itp.

Przyjedzie Pan, otworzy auto w parę minut(jak nie sekund) skasuje stówę(strzelam) i po sprawie. Oszczędzasz czas, szybę i pieniądze.

 

jeszcze próbuje swoimi siłami ( aby zaoszczędzić tą stowke ). jak nic nie wyjdzie to to jest ostateczne wyjscie, bo szyby bic nie bede :).

dzieki

 

...

 

dzwonilem do takiego majstra wlasnie. koszt 150 zł z dojazdem :lol: . szyba to koszt ok 50 zł (uzywana), wiec dobra cegłówka w dłoń i jazda ( moze jakas fotka 50/50 bedzie hehe :kox: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy po przejeździe pasta PF2500 zostają halogeny na lakierze?

Jest to mozliwe, aczkolwiek nie powinny. (hologramy)

 

Kwestia na jakim padzie pasta była wypracowywana. Ale mimo wszystko warto wykończyć pracę np. na sf4000 i polecę tutaj czarny pad ProfiPolish. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego QD robi mi smugi na masce? czy to ma związek ze QD jest innej firmy niz wosk?

 

miejscami są ciemniejsze miejsca i jaśniejsze, jak próbuje spolerować mikrofibrą to sie robią w innych miejscach ;/ . robie tak: spryskuje powierzchnie QD, przecieram mikrofibrą, próbuje to robic dokładnie kolistymi ruchami ale widać ślady ;/.

moze zle aplikuje ten QD ? co poradzicie?

 

wosk - FK 1000

QD- Chemical guys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obcy1234,

1 - P40 z tego co pamiętał to już tak miał :/

2- jedną fibrą rozsmarowywujesz po panelu - drugą wycierasz do sucha - tak robisz?

 

1. a mialem brac inny QD, P40 polecili mi jak dobieralem pierwszy zestaw ;/...

2. tak właśnie robie. potem suchą ściereczką tak jakby rozmazuje to jeszcze.

 

obcy1234, nie za ciepła maska? :)

 

nie, robilem niedawno, a chłodno juz jest.

 

nastepnym razem musze poszukac lepszego qd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, Racja :)

Temat glinkowania ogarnąłem ;) Mam 3 typy jeśli chodzi o glinkę :

-BILT-HAMBER AUTO CLAY MEDIUM

-ValetPro Blue Traditional Clay Bar

-Niebieska glinka 3M

Wy cobyście wybrali ?

 

Aplikator do wosku zakupię albo MEGUIAR'S(okrągła żółta) albo SONAX'a(żółta , kwadratowa i wygląda na bardzie poręczną niż te okrągłe)

Ale jeśli chodzi już o wosk to jest tyle informacji że ja jako kompletny laik się gubię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, Skoro tak mówisz to i na początek taką glinkę zakupię , jak wyjdzie fajnie to na drugi raz kupię tą niebieską czyli bardziej agresywną . Wosk średni budżet , wiadomo że nie osiągnę nie wiadomo jakiego efektu , ale lakier jakoś trzeba zabezpieczyć po glinkowaniu , a nie wiem czy te woski koloryzujące które obecnie posiadam będą się nadawać czy trzeba zakupić coś lepszego i nie koloryzującego no i wosku ewentualnie musi starczyć na 4 samochody :D

 

escimo dzięki jeszcze raz za rady ;) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obcy1234, a maska nie była malowana? :o

tego nie wiem, ale raczej nie

 

obcy1234, QD jest dobry. Może za mało docierasz? Albo za dużo kładziesz środka?

Każdy QD ma swoją ulubioną technikę kładzenia i trzeba go "wyczuć". :)

 

no to bede musial go wyczuć :ad: , dzieki za rady

 

 

tak przy okazji, wczoraj pisalem o zatrzasnietych kluczach w samochodzie, to sie pochwale ze właśnie po kilkugodzinnych męczarniach otworzylem auto :D , no i cegłówka ani fachowiec nie był potrzebny 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, kolejne pytanie ode mnie :oops: . tydzien temu mylem autko, tj. prickbort, trix, glinkowanie, czyszczenie cleanerem i woskowanie ( samochód w miare dokładnie wyczyszczony)

 

w tym tygodniu przyjdzie mi polerka i bede chciał zrobić 3stopniową korekte, i tutaj takie pytanie: czy musze usunąć wosk któru nałożyłem przed zrobieniem korekty? czy moge po prostu tylko umyć i wysuszyć autko i jechać od razu z korektą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy, obecnie bardzo długo pracowałem podczas korekty na pastach Menzerny. Cięcie na FG500 i zastanawiam się nad czymś mocniejszym. Polish na PF2500 i tutaj może też coś polecicie. Na finish mam SF4000, którym mi się szybko i przyjemnie pracuje, no ale jeżeli jest pasta lepiej wykańczająca to zawsze się na nowy środek skuszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obcy1234, musisz zdjąć wosk bo innaczej maszyna nic nie zwojuje :D:D

 

czekaj czekaj, to była ironia :D ? czyli nie musze zdejmować wosku?

 

hehe, zresztą myśląc logicznie jak pad i pasta ścierają ileś tam mikronów lakieru to gdzie by tam z woskiem sobie nie poradziły/li ( oni czy one :o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.