Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak poradzić sobie z topielcem (Vectra 2004, V6 automat)?

Sąsiad zostawił brykę na oberwanie chmury w garażu podziemnym i tak do poziomu świateł go zalało. Aku odpięte, wnętrze rozebrane, dywany przepłukane na myjni, wiszą w garażu, fotele chyba też przepłukane - nie wiem, poszedłem spać, bo już nie dawałem rady.

Pytanie co z silnikiem, skrzynią, profilami, etc. Jakieś sugestie Jak się za to zabrać?

 

Dywany do smietnika, fotele jak zalane tez na smieci, bo nie idzie tego ogarnac nawet po rozebraniu na czesci pierwsze i praniu xxx razy zawsze bedzie leciał piasek...

 

Podstawa to wszystko rozebrac i zobaczyc w jakim stanie sa podzespoly, bron boze nie podlaczac pradu

 

Z silnika i skrzyni spuscic na poczatek olej i zobaczyc czy nie ma w nim w wody, wiazke porozpinac i czyscic do bolu bo zacznie sniedziec i cyrki beda nie do znalezienia

 

Podsumowujac roboty jest w pip duzo ale do ogarniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jakiej wielkości pad najlepiej nadawałby sie aby rozprowadzić paste po całym aucie, nie zmieniając jego wielkości? 135 mm będzie dobry, nie bedzie przeszkadzał w mniejszych obszarach?

 

jest jakaś różnica między gąbką polerską a padem? co lepiej brać?

 

futro polerskie tylko do finishingu sie stosuje? - futro lepsze ?

 

męczą mnie te 3 pytania przed zakupem padów(gąbek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradź ktoś jakiś tani wosk z firmy Turtle albo z Sonax.

Mam u Siebie w mieście sklep który ma pełne półki tego . Do tej pory użyłem na pół maski jakiś wosk z tesco car wash czy coś takiego . Efekt jest okej , woda kropelkuje.

Podejrzewam że efekt może być trwalszy i lepszy więc prosiłbym o doradzenie jakiegoś z tych dwóch firm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym wyczyścić ręcznie tapicerke w samochodzie? nie mam żadnych profesjonalnych odkurzaczy ssących itp, pozostaje jakiś środek, szczotka i szmatka, ale czego użyć, mozecie coś polecić?

Tenzi Texwash lub Nielsen Nap Extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obcy1234, APC, jest dużo różncych producentów, ja używam APC od PB

 

no właśnie próbowałem apc surfex hd ale nic z tego ;/ , spryskałem tapicerke, użyłem szczotki, potem mikrofibra i ledwie widać różnice.

a tego tenzi moge używać bez żadnych dodatkowych urządzeń? jak tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego tenzi moge używać bez żadnych dodatkowych urządzeń? jak tak to w jaki sposób?

 

Właśnie w taki jak nie masz odkurzacza do prania:

spryskałem tapicerke, użyłem szczotki, potem mikrofibra

 

Najlepiej jak MF jest wilgotna, a później możesz jeszcze na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, quick question...

Czym to ugryźć?

 

dsc0728u.jpg

 

Koło jest zasyfione pyłem z klocków hamulcowych + co gorsza, w zimie miałem awarię zacisku i rozorałem tarczę hamulca.

Obecnie, pod pyłem widocznym na foto jest jeszcze warstwa opiłków z tarczy, która pięknie zaszła już rdzą..

Próbowałem to pokonać przy pomocy ValetPro Blue Gel, ale praktycznie bez rezultatów. Strata czasu i zasobów.

Po pociągnięciu twardą szczotą i środkiem Nielsen Chemicals Aluminium Cleaner coś tam schodzi, ale praktycznie z lakierem felgi (bardziej zasługa szczoty, niż Nielsena).

 

Jakieś pomysły, czy od razu oddać koła do piaskowania i malowania? :oops:

 

edit: zmiana rozmiaru zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron-X da radę opiłkom tarczy hamulcowej powbijanym w felgę?

Jak pociągnę ręką, to normalnie można się pokaleczyć.. :/

 

Czy ktoś już próbował Valetpro Dragons Breath?

Cena korzystniejsza niż IronX, pytanie, jak z jakością..

 

 

PS. Mogę gdzieś w Warszawie zakupić ten środek Tenzi Alux?

 

 

edit: znowu jakieś wielkie foto znalazłem. :P Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.