Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy garaż blaszany z allegro nada się do zabawy na poważnie w detailing? Zakładam docieplenie, ogrzewanie i mycie na zewnątrz. W środku tylko polerka i smarowanie. Jeśli nie to dlaczego?

 

Jeżeli na tyle duży żeby otworzyć całkowicie i swobodnie drzwi i bagażnik to ok. Co do mycia na zewnątrz to jak to widzisz zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może aktywna piana Tenzi Truck ? Nanieść gęsto pianownicą i karcherem pod ciśnieniem spłukać.

 

Mam pytanie z innej beczki, jak pozbyć się zacieków na lakierze? Np po umyciu gdy jakieś kropelki zaschną, a jest już położona warstwa wosku, jakiś QD może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym jest problem. Chyba, że by zrobić odprowadzenie wody z tego blaszaka i myć w środku. Chodzi mi głównie o to, że mam działkę. Blaszak to mała architektura, więc w przeciwieństwie do prawdziwego garażu nie trzeba się szarpać z pozwoleniem na budowę. No i koszt to prawie 1/10 prawdziwego garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co wybrać do czyszczenia oraz pielęgnacji skóry w aucie(skóra jasna/ bananowa/ kremowa), między innymi zastanawiam się nad trzema opcjami- ceny są prawie takie same:

1. Gliptone Liquid Leather Cleaner GT12+ Gliptone Liquid Leather Conditioner GT11

2. Colourlock Zestaw SKÓRY GŁADKIE - STRONG (Colourlock Strong Cleaner+ Colourlock LV- Protector)

3. Zymol Leather Cleaner+ Zymol Leather Conditioner

 

Co byście mi polecili? Dodam, że skóra w moim aucie jest nieco zaniedbana, szczególnie przednie fotele, tylna kanapa jest jak nowa, lecz przednie fotele są codziennie używane i niestety są nieco zniszczone, dlatego też chciałbym kupić coś dobrego, co pomoże mi je wyczyścic i odświeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nabyć coś z Zymola na moją skromną pułeczkę, ale widocznie jeszcze nie czas, ciężko chyba będzie kupić pojedyńczo odżywkę Zymol Leather Conditioner, jeden z użytkowników ma na sprzedaż ale w zestawie z cleanerem.

Jeśli mówicie, że cleaner z Colourlocka robi lepszą robotę niż cleaner z Zymola to nie ma nad czym się zastanawiać.

Zdecyduję się pewnie na zestaw Colourlock , taki miałeś na myśli?

Czy po zastosowaniu środków z Colourlocka również w aucie będzie czuć zapach skóry?

Ze zdjęć wynika, że robi robotę na 6!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od funduszy ja tam mam zestaw Colourlocka,Zymola,Meguiar's,Lexol :-] a tylko dwa samochody w skórze i używam sobie na zmianę.

Colourlocka dla mnie nie zostawia zapachu skóry,jeżeli dobrze kojarzę to najbardziej skórą czuć po Gliptone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Najlepszy z tego będzie zestaw

Cleaner - colourlock

Odżywka - zymol

 

+1

zwłaszcza cleaner w wersji strong robi robotę na zasyfiałej skórze :good:

dokup jeszcze szczotkę colourlocka i butelkę pianującą

cleaner zymola jest raczej do bieżącej pielęgnacji - dziada nim nie odszczurzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Chat, moim zdanim S17+ nie nieco mocniej. Ale uzywalem na rotacji, a nie na DA, wiec ciezko podpowiedziec... aczkolwiek... poltora roczne auto odswiezylem wlasnie s17+ na srednim padzie i zeszlo 90% rysek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, moim zdanim S17+ nie nieco mocniej. Ale uzywalem na rotacji, a nie na DA, wiec ciezko podpowiedziec... aczkolwiek... poltora roczne auto odswiezylem wlasnie s17+ na srednim padzie i zeszlo 90% rysek :)

 

ok. :good: właśnie półtoraroczne chciałbym odświeżyć ;)

Dzięki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, nie dziękuj bo to nie jest odpowiednie podejście do tematu. Ale jeśli to ma być robione na Twoim samochodzie a Ty nie masz czasu na robienie korekty to trzeba kombinować i próbować ułatwiać sobie życie. S17+ coś tam usunie, dużo przykryje, a jeszcze jak by sie na niej wosk przyjął :song: sam również będę tak kombinować a co z tego wyjdzie ? Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.