Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zima znow zaskoczyla drogowcow :wallbash:

Wesola stoi w kazdym kierunku, Trakt Brzeski jade 10km/h, na CB mowia ze Zolnierska stoi :wallbash: Pewnie minie 2 godziny zanim dojade do domu :wallbash:

 

Muszę po raz kolejny przyznać, że masakre macie w tym Waszym mieście :( . Ostatnio z Marek do Janek chyba z 3 godziny jechałem, a pogoda do jazdy była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę po raz kolejny przyznać, że masakre macie w tym Waszym mieście :( . Ostatnio z Marek do Janek chyba z 3 godziny jechałem, a pogoda do jazdy była ok.

 

Coś słabiutko, średnio 30-50min :P z kobyłki :-]

 

 

Pewnie na kobyłce jechałeś :P Nie no, raz, że nie jestem tutejszy, więc pewnie wszystkich skrócików nie znam, dwa wjechałem do Marek o 8 rano, trzy musiałem walić przez same centrum. Ale i tak jakbym miał tu mieszkać, to tylko mieszkanie w miejscu pracy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyli mnie oślepiacze :). Pomijam już choinki, jednookich bandytów, ledy z biedronki, źle wyregulowane światła. Ale dlaczego ludzie używają przednich świateł przeciwmgłowych w nocy? :dontknow: Przecież one oślepiają... a po za tym to zabronione, i można dostać za to mandat. Kompletnie nie rozumiem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minetoo, :D. Widać, że ludzie nie noszą okularów 8-). :lol: Ale z 10 PW się posypało. Jedna osoba zarzuciła mi nawet nieuprawnione, bezprawne wykorzystanie jego podpisu, oraz miała kilka uwag do mojego postu w "luźnych rozmowach" sprzed chyba 2 miesięcy :kox:. Myślałem, że znacie ten patent... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz, też mnie to wkurza. Deszcz, śnieg, lekka mgiełka na 5 metrach nad rzeczką - walą od razu przeciwmgielne i tak hurra, aż się dzień następny zacznie. A jeszcze lepsi są tacy co jeżdżą na tylnej w mieście :lol: . A takiemu żarówkowemu jak zaświecisz długimi że oślepia to Ci tylko odmruga, po takim pakiecie to już się chyba trzeba zatrzymać i poczekać aż powidok zejdzie.

 

Oj, mogłaby czasem policja robić naloty na takich. Tak jak czasem robią akcję jak ktoś jedzie środkowym/lewym pasem autostrady jak może prawym - tego też nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaptan, Dokładnie. Ale niektórzy myślą, że jak jest ciemno to można je włączać. Nawet na wikipedii coś takiego można wyczytać. Specjalnie na to zwróciłem uwagę tutaj, gdyż nie widzę sensu mrugania komuś kto i tak nie skuma o co chodzi, a jeszcze mnie oślepi bardziej drogowymi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda z dróg Europejskich w DE czy w Austrii jazda w nocy na przeciwmgielnych to norma.

 

W Polsce tak naprawdę przepisy sa do kitu napisane poniewaz cytuje Art30 Kodeksu Drogowego:

 

Art. 30. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto:

 

kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany:

 

włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie,

poza obszarem zabudowanym podczas mgły dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe w czasie wyprzedzania lub omijania;

 

kierujący innym pojazdem niż pojazd, o którym mowa w pkt 1, jest obowiązany:

 

włączyć światła, w które pojazd jest wyposażony,

 

korzystać z pobocza drogi, a jeżeli nie jest to możliwe, jechać jak najbliżej krawędzi jezdni i nie wyprzedzać innego pojazdu.

 

2. Obowiązek używania świateł, o którym mowa w ust. 1, dotyczy kierującego pojazdem także podczas zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego.

 

3. Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

 

 

A co to znaczy lub innymi?? Czytaj dowolnymi.

Jazda w deszczu na przeciwmgielnych to maskara dla kierowców ciezarówek oni duzo bardziej odczuwaja oslepianie przez te swiatla niz kierowcy osobówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.