Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu tak jest, ale od rana zawsze gdy idę do banku jest pełno ludzi, a siedzi tylko jedna babka w okienku, a jak jest już po południu i nie ma nikogo to siedzą dwie :wallbash: Zawsze akurat tak trafi, że muszę tam iść przed południem :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam LII po lifcie, koniec produkcji dwójek, karta działa bez zarzutu, a podobno ona stwarza dużo problemów, silnik 2.0dCi bez FAP ma być lepszy od awaryjnego 1,9 - zobaczymy, na ten czas 150 KM mi wystarczy, ale apetyt rośnie, jedyne usterki miałem zimą, -23 i złapał mi ręczny, ale elektryczny i zaciąga z automatu, a zapomniałem zwolnić, i po umyciu zamek w drzwiach zamarzł i nie zamykały się drzwi, ale 2 h w ciepłym garażu i nie ma problemu, poza tym nic. Nie mam choinki na desce codziennie rano. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I policja pyta dlaczego ludzie ich nienawidzą. Głupio mądry policjant, znajomość przepisów ostro na bakier. Sam robi co chce na drodze. Panisko :/

Dobrze, że teraz coraz więcej ludzi ma rejestratory. I rozmawiaj z debilem na drodze. Ehhh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol666, a ten przy aku nie zaczyna sie na B (BSI czy jakoś tak)? :D

na 90% to przy aku to BSI...

 

BSI to jest grupa PSA, w renault się nazywa UPC - zadanie to samo spełnia

tak mój wygląda

nro6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtassss, prędzej kolejny gwiazdor internetu który koniecznie chce zabłysnąć. Po glosie aucie i muzyce słychać że inteligencją nie grzeszy.

 

A co do super bystrości i zajebistości autora filmiku to jest taki fajny fragment i w tym momencie sam się ośmiesza, pewnie ktoś to wygarnął i dlatego nie ma komentarzy pod filmikiem 8-)

 

[b]§ 25. 1.Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.[/b]
2.W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.
3.Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.
4.Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.
5.Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.
[b]6.Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.[/b]
§ 26.Utrzymywanie tablic i innych oznaczeń pojazdów, o których mowa w przepisach rozdziału 4, w należytym stanie i zapewnienie ich czytelności jest obowiązkiem kierującego pojazdem.

 

UPS

 

Co do włączonego silnika to ciekawe czy też będzie nagrywał jak wóz strażacki ma włączony i przez to łamie prawo ! :o

 

Brawo dla pana policjanta który nie kłócił się z idiotą, co by się do jego poziomu nie zniżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dementor ja tam się kłócić nie chcę, ale nie ma konstrukcyjnie miejsca i na środku szyby utrudniałoby widoczność więc położył z lewej. Wydaje się być ok.

 

Nie szufladkuj człowieka po głosie, muzyce i aucie :?

 

A policjant to zwykły cwaniak. Sam nie przestrzega przepisów. A to machanie ręką, że ma do szyby podjechać no proszę Cię. Ich też obowiązują przepisy więc niech wyłączy silnik. Zimą nagonkę robili jak ludzie odśnieżali, a im to wolno?

 

Strażacy ratują życie i są w akcji (syganły etc) a te nieroby nie bardzo w tym momencie. Jeszcze stanął jak fajtłapa.

 

Po prostu prawo powinno być równe dla wszystkich. A 99% policjantów naoglądało się strażnika teksasu i kozaczą, że im wszystko wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtassss

Jak dla mnie typowy wiejski cwaniaczek z blachą za szybą - nie jest to miejsce konstrukcyjnie przeznaczone na nią, przy przeprowadzaniu czynności służbowych podejrzewam że nie wszystkie przepisy obowiązują policję - więc z tym silnikiem to przegiął, nie miał sie do czego przy.bać to do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie wiem, czy może mieć tak tablicę czy nie. Zostawmy to. Chodzi mi bardziej o zachowanie policjanta. Jeszcze na dodatek kontrolowany coś do niego mówi a ten idzie w cholerę. Kulturę wynosi się z domu. Jak widać u niego jej nie było.

 

A czy gość jeździ bmw czy jest wieśniakiem to akurat mało istotne. Chodzi o podejście policjanta. I niestety w wielu przypadkach takie jest. Czysta hipokryzja. Innych karać, ale samemu to już wszystko w dupie, bo jestem pan władza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie zaczyna gadki z policją :shock:

Spokojnie by się wszyscy rozjechali bez wysiadania z radiowozu.

 

[ Dodano: 2 Lipiec 2013, 12:13 ]

Wpłaciłem kasę za zakup przez PayU na allegro w piątek i dalej wpłaty nie zaksięgowali. Można zobzczyć jakoś jeszcze raz wzór przelewu czy się tak przypadkiem nie pomyliłem? ;)

 

moje allegro->moje zakupy->PayU->lista moich wpłat

 

Poza tym, po opłaceniu powinieneś dostać maila w stylu "sprzedający otrzymał Twoją wpłatę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to chyba nawet gdzieś w przepisach jest zapis, że może stać z włączonym silnikiem (mogę się mylić) ale chyba tak jest, ze względu na wszelakiej maści urządzenia które pobierają prąd, a jest ich na prawdę sporo.

Taka ciekawostka: kiedyś jak w policji (milicji) były Nyski, Fiaty i Polonezy to miały one zamontowane dwa akumulatory, po to by można było siedzieć w samochodzie, mieć po włączane światła postojowe i wszystkie inne urządzenia i to funkcjonowało, dwa akumulatory dawały radę. Teraz w większości samochodów w Policji aku jest seryjne, jak w cywilnym aucie, a niestety prądu to wszystko bierze coraz więcej. Więc są zmuszeni tak czy inaczej do takiego zachowania.

A 6 rano, to policjant pewnie zaspany :-] Fakt zachował się średnio, odchodząc od gościa i machając mu ręką, ale z drugiej strony może typ już swoim wyglądem zdradzał swoje nie spełnione ambicję, a co dopiero swoją rozmową. Tak czy inaczej blacha musi być zamontowana tam gdzie ma być, a za szybą, na szybie tak czy siak nic nie może być, bo inny przepis stanowi znowu, że nie mogą być żadne inne naklejki na szybie, za szybą w polu widzenia kierowcy, oprócz naklejki z numerami blach i winietkami. Wiem, bo nieraz czytałem jak ludzie z Raceism mieli wlepę na środku, na dole szyby i dostawali za to mandat. A blacha zajmuje jeszcze więcej miejsca. Zresztą np na forum VW ludzie jeżdżą bez blachy, ale wiedzą, że jak ich zatrzymają to 100zł mandatu, ale wiedzą i liczą się z tym. A jak by koleś zamontował blachę przy policjancie to by mandatu nie dostał. Bo taką rzecz też można zrobić, ale uniósł się honorem chyba.

Albo się ma blachę tam gdzie ma być, albo się jeździ na kozaka bez blachy, ale się wie, że jak cykną to trzeba płacić i nie ma, że boli. Niestety takie prawo i przepisy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co przeszkadza w zachowaniu policjanta ? Jak widzi że mu się burak trafił co wie (gówno) lepiej ? Będzie mu wciskał skoro on to pier..... i będzie kozaka strugał ? Prawidłowo go olał, co będzie nerwy sobie psuł z rana. A to rozmowa nie była tylko bełkot jak by miał przestawionego ryja albo taką zdolność wypowiadania się typowego dresika a na odchodne mu strzelił " O Ty.... " i oczywiście cenzura, więc kto tu jest taki "zły". Zanim się zacznie zmieniać świat, trzeba zacząć od siebie. :?

 

Co do chodzącego silnika to to jest racja że jak weszły kijanki to było wielkie ale wśród policjantów bo jak zapalą auto na początku służby to je gaszą po służbie i ta kwestia byłą przed nich poruszana, i tak może podobnie jest w Alfach że aby utrzymać to wszystko na chodzie to musi być na chodzie bo prądu mało.

 

 

Co do tablicy to policjant też człowiek i jakby tą tablice założył albo powiedział że zaczep się urwał to by było ok i jedźta dalej. Tak samo zresztą chłopaki wożą prawidłowe blachy w bagażniku a zakładają na tył kwadratowe albo bez homologacji i jeżdżą. Kontrola, gadka i jedziemy dalej, tak samo z naciągami i innymi pierdołami - człowiek się z człowiekiem dogada, ale jak widzi że ma do czynienia z burakiem to po co się będzie produkował jak debil ma pusty łeb i poczucie wyższości ? Takiego zawsze udupią, a jak się trafi dobry to na amen :thumbdown:

 

Do policji nigdy nie miałem i nie będe miał zastrzeżeń i nie będe pisał dlaczego, ale u wielu polaczków cebulaczków sytuacja wygląda tak :

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6.Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.

 

 

I znajdź przepis w kodeksie, że auto nie będąc w akcji (brak sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych) może sobie stać w terenie zabudowanym z włączonym silnikiem. Jak Ci się uda to stawiam. I nie interesuje mnie to ile prądu czerpie dodatkowe wyposażenie.

 

Widzę, że obrońcy policji się trafili. Każdy ma swoje zdanie

 

Ja ich nie lubię, bo uważają się za panów co "dużo" mogą. Nie godzę się na podział równi i równiejsi. Jeżeli ja dostaję i płacę mandaty to i oni. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po glosie aucie i muzyce słychać że inteligencją nie grzeszy.

 

stary zzzajebiste argumenty podałeś ... :thumbdown: Tobie gadka w takich sytuacjach zawsze idzie śpiewająco ? Odnośnie głosu (mimo tego, że nic na sumieniu nie mam i jestem czysty) to osobiście przy jakiś kontrolach, trzepaniach itp też często miewam tak, że albo mi się język plącze, albo chcę za dużo i za szybko powiedziec i wtedy z tego ów no wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o obronę policji, tylko o zdroworozsądkowe podejście do sprawy.

"...umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu"

W środku szerokości pojazdu, a nie środku, czyli we wnętrzu pojazdu.

Dla mnie środek szerokości pojazdu to powiedzmy części od zakończenia maski do samego dołu zderzaka po środku samochodu, a jeśli tam się nie da, to montuje się po lewej stronie pojazdu, czyli tak jak np większość Alf Romeo... Dla mnie tu nie ma nic nie jasnego. A tak napisałem, jak by chciał to by blachę zamontował i pojechał dalej, śmiejąc się policjantowi w twarz i wtedy według mnie by pokazał to co chciał osiągnąć, bo mandatu by nie dostał, a za 2km by ją wrzucił tak jak była. A nie kłócić się jak i tak z policją nie wygra. A skoro tak się podpierał przepisami to niech wozi Kodeks Wykroczeń, Karny itd i niech wskazuje konkretną ustawę i z głowy. Wtedy jak ma rację to policjant odpuści. To też człowiek. A takie gadanie, coś jest, no ale w sumie, to, hmm...

Nie będę tego teraz szukał, bo szczerze to jak dla mnie to mogą stać nawet 24h na włączonym silniku, ale na studiach na wykładzie coś mi się obiło o uszy od policjanta, że jest taka możliwość. A też się tak tego doczepiliście stania na włączonym silniku. Przepis jest, ale czy ktoś kiedyś zapłacił za to mandat? Chyba nie. Zresztą po co chcecie stać dłużej niż 2min z włączonym silnikiem? Każdy wie, że włączając silnik i odśnieżając auto, szkodzimy temu pierwszemu, bo to nic dobrego dla silnika, więc nie rozumie o co to halo. Takie szukanie dziury w całym. Choćby to auto i 10min stało to i tak lód z szyb nie puści, bo auto nie nabierze w tak krótkim czasie na biegu jałowym na niskich obrotach takiej temperatury żeby wszystko z szyb spłynęło. Jedyny sposób który według mnie działa to podgrzewana przednia szyba, włączamy jak tylną i za 1-2min wszystko "jedzie" na dół.

ps Uważam, że tak wśród kierowców jak i policjantów zdarzają się buraki, ale co zrobić.

Ja też dostałem mandat za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i nie było tłumaczenia. Po prostu zagadałem się i nie zauważyłem, że jadą za mną. Gość miał to głęboko w poważaniu, że koleś przede mną jechał w zabudowanym 25km/h bo chyba mu się coś fura psuła i puszczał mnie kierunkowskazem i że jeszcze przez następne 2min nic z przeciwka nie jechało. Dostałem mandat i cześć. I gadaj tu z matołem. Wyprzedzałem to auto tak jak by to był traktor, ale co go to obchodzi. Chciał zarobić i już. A jeśli jest w porządeczku policjant to zawsze idzie się dogadać, ja tak uważam. A jak się jest cwaniakiem i się mądruje to później się nic nie da załatwić.

Tutaj masz film, to się raczej nadaję do: Co mi dzisiaj poprawiło humor?

Jedni mają o policji dobre zdanie, inni złe, zależy kto jaki miał z nimi kontakt. Ja jestem neutralny. Uważam, że jak się trafi matoł to nic nie poradzisz, jak jest gość spoko to można pogadać i się obejdzie bez mandatu.

Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slowa profesora przed dzisiejszym egzaminem "a skoro to jest egzamin to czesc osob musi go najzwyczajniej w swiecie oblac, nie wiem jeszcze ktore to beda osoby. To tak jakby ktos sie czul bardzo dobrze przygotowany to moze sie rozczarowac." Potem Profesor smial sie z niektorych pytan bo byly po prostu glupie i nie potrzebne, bo po cholere mi wiedziec kto byl tworca zmodyfikowanej metody jakiejstam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtassss

 

Ale takie BMW fabrycznie mają miejsce na blache na zderzaku, a że on ma jakiś aftermarketowy zderzak, na którym nie ma na nią miejsca, to co to ma policjanta obchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pechowy dzień :cry: : pobudka o 7 i samochód nie chce zapalić-telefon do kumpla i na hol. Jedziemy, a kumpel że lubi przycisnąć nic sobie nie robił zapewne z tego, że mój samochód ledwo przędzie,a hamulce oraz wspomaganie kierownicy nie działa :zly: Zaczynam trąbić, a on na heble i do zera :shock:...Pożegnałem się tylko w myślach ze światem i wyprzedziłem go z lewej strony, na szczęście nic nie jechało i maksymalny docisk pedału i ręcznego poskutkowało :idea: Jakimś cudem zderzak kumpla aby trochę połamany, ponieważ linka wkręciła się pod koła, a nie wyrwała zderzaka w całości. W końcu dojechaliśmy do serwisu Fiata, samochód zostawiony, możemy ruszać do Wawy w interesach. Jeszcze tylko zatankować samochód i możemy jechać...Kumpel przyzwyczajony, że pierwszy pistolet od lewej to ropa i... 30l Vervy w baku :shock::wallbash: I dzwonimy kolejny raz do chłopaków z serwisu, żeby pomogli :lol::lol: Dwie godziny wybierali benzynę z ropniaka, ale obyło się tym razem bez kolejnej szkody :-] Idę na siłkę się odstresować, przed wyceną w serwisie Fiata :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.