Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja miałem podobną sytuację, tyle że w moim przypadku było to wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, a radiowóz jechał przede mną w tym samym kierunku w odległości ok. 300-400m. Policjant twierdził, że w Stilo są takie superaśne lusterka, że wszystko w nich było widać :lol: . Oczywiście wyprzedzałem w miejscu dozwolonym (z jednej strony linia przerywana). Nie przyjąłem mandatu, napisał wniosek, oczywiście nie omieszkał sprawdzić moją trzeźwość. Ja wróciłem w miejsce w którym wyprzedzałem i zrobiłem telefonem fotki. W sądzie uznano mnie za winnego i pani sędzia nałożyła mi naganę (cokolwiek to znaczyło :D ) oraz obciążono mnie kosztami sądowymi w wysokości 120zł (mandat jaki zaproponował mi policjant 200 zł 5 punktów). Niestety jechałem sam, ale suma sumarum się opłacało, tym bardziej że wtedy miałem już dwucyfrówkę w punktach :mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niewiele ugrasz, gdyż nie ma w taryfikatorze czegoś takiego jak przejazd na czerwonym świetle tylko niestosowanie się do wskazań sygnalizacji świetlnej, a światło żółte/pomarańczowe wg przepisów również zabrania wjazdu na skrzyżowanie.

Dozwolone jest tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie ma możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, które stwarzałoby zagrożenie dla pojazdów jadących z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem niedawno taką sytuację że jechałem 70 wyprzedziłem ciężarówkę która jechała 50 i po wyprzedzeniu zwolniłem do 50 (widziałem znak ograniczenia do 50 jak skończyłem wyprzedzanie) i mnie zatrzymują :o

Powód zatrzymania ... przekroczenie prędkości jechał pan 70 a jest do 50 :idea:

A ja do niego że NA PEWNO NIE :lol:

Nie miał radaru ani żadnego innego dowodu (choć nie popełniłem wykroczenia) ;)

 

Spisał, oddał dokumenty i podziękował :D

 

Cwaniaczek się trafił i myślał że coś zarobi :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend zeszły czytałem czemu mondeo czasami nie chce odpalić.Odpalało 10 razy pod rząd a 11 już nie.Zawieszał się czujnik położenia wałka rozrządu.Kupiłem nowy zamontowałem i od poniedziałku byłem happy :) ,ponieważ jak wsiadałem to adrenalina już nie rosła czy zapali.A wczoraj poleciał wyprzęglik.Warsztat dopiero w wtorek zacznie prace bo trzeba całą skrzynie wyciągać :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, policja... Przejechałem na pomarańczowym, a 2km dalej zatrzymują mnie i twierdzą, że było czerwone.

- ok, czy mogę zobaczyć nagranie?

- proszę pana, żyjemy w XXI wieku, nie mam obowiązku nic udowadniać. A gdyby pan jechał bez pasów to też musiałbym to udowadniać?

- A to może są na skrzyżowaniu kamery?

- nie wiem proszę pana, nie mam takiego obowiązku, żeby widzieć gdzie są kamery.

-OK, w takim razie nie przyjmuję mandatu.

 

Ależ się obraził.

Najciekawsze jest to, że stali na skrzyżowaniu po mojej lewej i nie ma szans, żeby zobaczyć stamtąd sygnalizację.

I teraz to ciąganie po sądach... :wallbash:

 

trzeba było im powiedzieć, że to oni mają ci udowodnić, że złamałeś przepisy a nie ty im, że tego nie zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było im powiedzieć, że to oni mają ci udowodnić, że złamałeś przepisy a nie ty im, że tego nie zrobiłeś

 

Identyczną sytuację miałem w tym tygodniu ok 1 w nocy w Warszawie. Na początku kijanka jechała za nami, później obok i tak przez jakieś 2km. Wreszcie zatrzymanie i kontrola. Próbował wmówić rozmowę przez telefon. Telefon oczywiście nie był używany. Bardzo nie spodobało im się to, że stojąc na światłach obok radiowozu obaj z kumplem "mieliśmy dobry humor". :?

Od początku bardzo wrogie nastawienie, ale to pewnie za blachy i nasze luźne podejście do sprawy. Wreszcie zażądał telefon, na dowód, że nie była prowadzona żadna rozmowa, chwila miłej rozmowy i bardzo grzecznie nas pożegnał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wodzisławscy policjanci dostali ostatnio nową zabawkę - lustrzankę z teleobiektywem i się bawią w robienie fotek. Akurat ich widziałem pierwszego dnia zabawy i się zastanawiałem co to robią - może mają nowy fotoradar z zooomem :D

Ale tylko zdjęcia: pasy, komórka, dziecko bez fotelika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde w zeszlym tyg zachcialo mi sie wyprac fotele. Wykrecilem sciagnalem pokrowce wrzucilem do pralki ladnie sie wypralo swiezo pachna ale nie umiem ich z powrotem zalozyc:/ Plastikowe ramki nie chca sie trzymac na krawedziach blachy..wrrr mecze sie i mecze zeby to wsadzic i nic caly czas wyskakuje dziadostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, o kurcze... A Ty nie miałeś białych? :mrgreen:

 

Pisałeś, że masz nałożonego D-LUX - strzel na bezdotyku z IronX (z kąta po feldze, staraj się nie po tarczy) i płukanko demineralizowną. Po takim zabiegu wycieraj fibrą zwilżona jakimś polimerowym QD. Przejedź się kawałek, aby rdza się nie zorientnowała i nie chwyciła tarczy... Moim to pomaga - w znacznym stopniu. Rdza łapie jak dłużej postoje po myciu (kilka godzin)

 

Lakier na felgach - nie martw się i tak się w końcu porysują... ;) W długie, jesienne wieczory będziesz miał co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.