Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wjechałem w dziurę :zly: Rozwaliłem oponę i felgę. Wezwałem policję i Pan mundurowy zaproponował mi mandat za niezachowanie należytej ostrożności. Dodatkowo zabranie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego ze to że nie zmieniłem adresu w dokumentach :zly: Co za kraj, na szczęście udało się dogadać ale koleś miał zdecydowanie zły dzień :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechałem w dziurę :zly: Rozwaliłem oponę i felgę. Wezwałem policję i Pan mundurowy zaproponował mi mandat za niezachowanie należytej ostrożności. Dodatkowo zabranie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego ze to że nie zmieniłem adresu w dokumentach :zly: Co za kraj, na szczęście udało się dogadać ale koleś miał zdecydowanie zły dzień :thumbdown:

 

ostatnio oglądałem TVNTurbo i tam gostek uszkodził zawieszenie na dziurze, wezwał niebieskich i pierwsze co zrobili po przyjeździe to wystawili mu mandat właśnie za niezachowanie należytej ostrożności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezachowanie należytej ostrożności.

Policjant był z kategorii tych "najmądrzejszych" - na przyszłość - nie można nałożyć manadatu za niezachowanie ostrożności/szczególnej ostrożności na kierującego, który wyrządził krzywdę tylko samemu sobie. Można nałożyć tylko taki mandat jak uszkodzisz cudze mienie - samochód (wjedziesz komuś w tył), znak, budyenk, ogrodzenie, etc. Jak policjant pyta się z jaką prędkością jechałeś po wpadnięciu w dziurę i uszkodzeniu koła odpowiada się, że z taką jaka jest dopuszczalna i w tym momencie nie mozna mówić o niezachowaniu ostrożności. Policjant działa w granicach prawa i "kodeksu drogowego". Jak można karać kogoś kto poruszał się drogą z dopuszczalną prędkością i uszkodził samochód na dziurze? Jakiej staranności powiniem dochować? Kupić terenówkę? Ominąć dziurę trawnikiem/poboczem? Jak będę miał ochotę i w wybuchu złości zacznę demolować siekierą swój samochód do patrol policji może mnie ukarać mandatem za niszczenie mienia? Chyba nie bardzo - z reguły "Pan władza" spuszcza z tonu jak widzi, że merytorycznie ogarniamy temat i, że jeżeli nie jest pewien tego, co podkreślamy, że my jesteśmy pewni i, że jeżeli ma ochotę i czas sąd nam obu wytłumaczy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa, jakoś nie miałem chęci na dyskutowanie z nim. Ale fakt, trafił się typ bardzo mądry. Nawet pouczył mnie że można zakładać koło dojazdowe na koła przedniej osi. Nie wiem do końca czy można czy nie ale założyłem na tył a koło z tyłu na przód bo tak mnie uczono. Ogólnie do wszystkiego się doczepił( nawet że mam w dokumentach paragon za przegląd, bo stwierdził że dokumenty to nie magazyn papierów :lol: ) Taki typ po prostu :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet że mam w dokumentach paragon za przegląd, bo stwierdził że dokumenty to nie magazyn papierów

 

Nawet jak byś miał tam paczkę gum to psi swąd mu do tego co wozisz w swoim prywatnym dowodzie. Jak mamy mieć szacunek do takich niebieskich pajacyn ??

 

Mądrości na temat bezpiecznej jazdy itp. pierdół nie opowiadał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet że mam w dokumentach paragon za przegląd, bo stwierdził że dokumenty to nie magazyn papierów

 

Nawet jak byś miał tam paczkę gum to psi swąd mu do tego co wozisz w swoim prywatnym dowodzie. Jak mamy mieć szacunek do takich niebieskich pajacyn ??

 

Mądrości na temat bezpiecznej jazdy itp. pierdół nie opowiadał ??

Jasne że opowiadał :D Plus to po co mi alufelgi itp.... jak bym miał stalówki to tamto i sramto.

Prawie godzinę spędziłem w radiowozie więc tematów mnóstwo ;) Na koniec jakoś się ogarnął i zachował się jak człowiek ale co się nagadał to jego. Trochę krwi mi napsuli chłopaki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na bezdotyku... i co? Wk**wiony! Jak tak dalej pójdzie... to dzięki Royalowi nie ma woskowania do lata. :o

Za to (tak na pocieszenie) czeka mnie czyszczenie zacisków z syfu, wymiana czujnika parktronic "und" ukochane czołganie się pod autem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zabranie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego ze to że nie zmieniłem adresu w dokumentach :zly:

 

Możesz rozwinąć o co chodzi? Zmieniłeś adres zamieszkania i nie zmieniłeś tego w prawku/dowodzie?

 

[ Dodano: 10 Kwiecień 2013, 11:12 ]

rickson, tak, ten Royale. W PSB są nawet fotki jak kropelkuje :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć o co chodzi? Zmieniłeś adres zamieszkania i nie zmieniłeś tego w prawku/dowodzie?

Ja od 12 lat jeżdżę z takim prawkiem i miałem kilka kontroli , teraz myślałem że sobie wymienię bo nowe zdjęcia do dowodu zrobiłem ;)

A tu okazuje się że za nowe prawka ma się TK wziąść.( ważność dokumentu)

I jak to ma się z brakiem obowiązku meldunkowego który wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zabranie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego ze to że nie zmieniłem adresu w dokumentach :zly:

 

Możesz rozwinąć o co chodzi? Zmieniłeś adres zamieszkania i nie zmieniłeś tego w prawku/dowodzie?

 

[ Dodano: 10 Kwiecień 2013, 11:12 ]

rickson, tak, ten Royale. W PSB są nawet fotki jak kropelkuje :kox:

Tak o to chodzi. Podobno jest obowiązek wymienić dowód rejestracyjny w ciągu 30 dni a prawko niezwłocznie po zmianie adresu. Albo odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.