Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

siwyjac, trzeba było mu mignąć na szybko czerwonymi to by stanął w miejscu :D

 

aż mnie stopa swędziała by tak zrobić, ale rozsądek że jadę z rodziną był silniejszy...ale za to nabluzgałem mu na CB :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie mam zamiaru "uczyć" kogoś autostradowej jazdy, ale czasami to łapki opadają... rozumiem, że ktoś się spieszy, ma szybsze auto ale ja k...a nie włącze dopalaczy jak mi na 2cm podjedzie pod zderzak :zly:

 

poza tym na A4 wprowadzili zakaz wyprzedzania dla ciężarówek więc tyle mięcha leciało na CB od kierowców większych mobili że masakra...

 

[ Dodano: 17 Marzec 2013, 22:18 ]

Mój sposób gdy ktoś jedzie za blisko to, prawą nogą na gaz a lewą delikatnie hamulec żeby tylko zapaliły się lampy :P

 

leciałem na tempomacie więc taki manewr mi go wyłącza i rzeczywiście może zrobić się nieciekawie... ale jak mu 1/3 moich życzeń spełni to i tak do końca życia ma przejeb... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, Niewiele znam osób które precyzyjnie operują lewą nogą. Lewa jest przyzwyczajona do trybu pracy 0 1. Ale jak umiesz tylko musnąć hamulec to szacunek. :good:

 

ja kiedyś próbowałem lewą wcisnąć, przy małej prędkości prawie stanąłem w miejscu :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, Niewiele znam osób które precyzyjnie operują lewą nogą. Lewa jest przyzwyczajona do trybu pracy 0 1. Ale jak umiesz tylko musnąć hamulec to szacunek. :good:

ja kiedyś próbowałem lewą wcisnąć, przy małej prędkości prawie stanąłema :good: w miejscu :dontknow:

 

Moje pierwsze podejście wyglądało podobnie, ale po paru próbach bez większych problemów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 pln mandatu za niewazna gasnice... Jak to w koncu jest? Bo ja zawsze zyle, w przekonaniu ze policjant nie ma uprawnien do sprawdzania gasnicy, moze tylko sprawdzic jej obecnosc, jak sie pana spytalem czy ma uprawnienia to powiedzial ze nie musi miec, rzucil mi artykulem i powiedzial ze moge skierowac sprawe do sadu. Nie chce mi sie jezdzic po sadach dla 50 pln, wiec przyjalem, a fukcja prewencyjna sie sprawdzila bo zaraz pojechalem do tesco kupic nowa, ale nadal ciekawi mnie czy mogl mi sprawdzic legalizacje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 pln mandatu za niewazna gasnice... Jak to w koncu jest?

 

Teoretycznie nie mogą.

 

 

Czy policjant może ukarać kierowcę za posiadanie na wyposażeniu pojazdu gaśnicy z przekroczonym terminem ważności określonym przez producenta? 

Obowiązujące aktualnie przepisy nie dają podstaw prawnych do kontrolowania daty ważności gaśnicy znajdującej się na wyposażeniu pojazdu. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 31.12.2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262) wymienia w par. 11 ust.1 elementy obowiązkowego wyposażenia pojazdu: m.in. pojazd samochodowy wyposaża się: "pkt.14 w gaśnicę umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia; przepisu nie stosuje się do motocykla". Zgodnie z treścią art. 66 ust.2 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz. U. z 2003r. Nr 58, poz. 515 - tekst jednolity) urządzenia i wyposażenie pojazdu, w szczególności zapewniające bezpieczeństwo ruchu i ochronę środowiska przed ujemnymi skutkami używania pojazdu, powinny być utrzymane w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie. Inny akt prawny, w którym uregulowana jest kwestia kontroli wyposażenia pojazdu w gaśnicę, to Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 7.09.1999r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów przy tym stosowanych (Dz. U. z 1999r. Nr 81, poz. 917). Rozporządzenie to określa wykaz czynności kontrolnych oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdu. Zgodnie z nim badanie gaśnicy samochodowej wykonywane jest poprzez oględziny, a podstawowym kryterium uznania stanu technicznego pojazdu za niezadowalający jest brak gaśnicy (pkt 1.2 załącznika nr 1 do rozporządzenia).

Jakkolwiek przepisy nie obligują kierujących do dokonywania okresowej kontroli sprawności gaśnicy znajdującej się na wyposażeniu pojazdu, to wydaje się, że zasadną jest okresowa konserwacja i sprawdzenie gaśnicy, aby w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba jej użycia, zadziałała ona sprawnie i skutecznie. 

 

 

http://www.v10.pl/prawo/Czy,policjant,m ... e,294.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop napisał/a:

piotr13 napisał/a:

SzaKal, Niewiele znam osób które precyzyjnie operują lewą nogą. Lewa jest przyzwyczajona do trybu pracy 0 1. Ale jak umiesz tylko musnąć hamulec to szacunek.

 

ja kiedyś próbowałem lewą wcisnąć, przy małej prędkości prawie stanąłema w miejscu

 

 

 

Moje pierwsze podejście wyglądało podobnie, ale po paru próbach bez większych problemów

 

Trening czyni mistrza ;) Wkurzające jest tylko to że w VAGach hamulec i pedał gazu nie zagrają razem, fakt - musnąć można i delikatnie przez sekundę przyhamować ale nie dłużej bo wtedy komp odłącza pedał gazu i mogę dobić do burty bo i tak hamulec jest na pierwszym planie :P Puszczam hamulec to wtedy dopiero płynnie przywraca "moc" ustaloną pedałem gazu :mrgreen:

hm.. a jak u innych ? W waszych autach też jest ten kaganiec ? :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.