Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest prosty przepis, że pomiędzy każdym autem na trasie musi być tylne miejsca, żeby ktoś inny mógł się zmieścić przy wyprzedzaniu. Już pomijam, że taka odległość jest potrzebna na reakcję przy hamowaniu.

 

Nie kończyłem technicznej uczelni ale nawet na mój humanistyczny umysł to co napisałeś to chyba jakaś teoria wymyślona na szybko. Zakładajac, że auto ma 5 metrów długości muszę zostawić za pojazdem poprzedzającym mnie tylko trochę więcej miejca niż długość auta :?: Niezależnie od tego czy jadę 50, 100, 150, 200 km/h mam zostawiać tyle samo miejsca? Być może mam słaby refleks ale jadąc 150 km/h nie zdążę wyhamować przed autem zostawiając załózmy te 10 metrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie myle, to w .de jest przepis, że należy od poprzedzająceog auta (przynajmniej na autostradzie) utrzymywać odległość równą połowie prędkości, czyli jadąc 120 km/h - 60 metrów, 160 km/h - 80 metrów itd.

 

I to jest IMO bezpieczna odległośc, bo jadąc 90 km/h w trasie (25m/s), zakładając 1s na reakcje na hamowanie mamy jeszcze zapasu 20m na hamowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy, chyba mnie uczyli tego na prawie jazdy a nie na uczelni technicznej :P

 

W każdym razie, ja bym się między nimi nie zmieścił :D

Fakt często jest,że albo komplety po XXaut albo nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zajrzałem na działkę po ponad miesiącu na mycie autka, wkurzyłem się jak zobaczyłem pochyloną siatkę ogrodzeniową i dwa słupki w powietrzu. Panowie od wycinki i karczowania terenu pod A1 znowu się nie popisali :thumbdown: Dwa lata temu też uszkodzili ogrodzenie, chyba nie ma sensu zgłaszać, tylko naprawić we własnym zakresie :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkurzam się non stop czytając tematy w dziale "Zestawy kosmetyków", które tworzą osoby zaraz po dołączeniu do forum. A tam zamiast gotowych zestawów do weryfikacji są śmieszne pytania w stylu "czym nakładać wosk" "ile aplikatorów kupić". A przykazanie mówi TYLKO GOTOWE ZESTAWY. Półbiedy jak dotycza mało popularnych wosków, ale przecież tematów o FK 1000p, Colli 476 czy Megs #16 jest sporo. Czy nie może ktoś nad tym popracować? Wydaje mi się, że "nowe" osoby powinny mieć okres karencji np.miesiąc, może w tym czasie by sobie doczytały. Wkurza mnie i nudzi powielanie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kedar to jest magia wuja google, ludzie szukają porad na temat pielęgnacji auta i trafiają do KA.

 

Sam forum czytam od ponad roku ale zarejestrowałem się niedawno, z mojej strony nie oczekuj płaczących postów z pytaniami :D :D czy nakładać wosk czy może QD Sonaxa muhahahahah (taki niecny żarcik :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kedar zglaszaj te posty i na pewno administracja sie nimi zajmie.

no tak, nie wpadłem na to :oops:

Sam forum czytam od ponad roku ale zarejestrowałem się niedawno, z mojej strony nie oczekuj płaczących postów z pytaniami

Rozumiem,zapytać można w tym dziale, ale o konkrety, a nie o podstawy.Trzeba trochę przewertować forum, a na większość pytań odpowiedzi się znajdą same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkurzam się non stop czytając tematy w dziale "Zestawy kosmetyków", które tworzą osoby zaraz po dołączeniu do forum. A tam zamiast gotowych zestawów do weryfikacji są śmieszne pytania w stylu "czym nakładać wosk" "ile aplikatorów kupić". A przykazanie mówi TYLKO GOTOWE ZESTAWY. Półbiedy jak dotycza mało popularnych wosków, ale przecież tematów o FK 1000p, Colli 476 czy Megs #16 jest sporo. Czy nie może ktoś nad tym popracować? Wydaje mi się, że "nowe" osoby powinny mieć okres karencji np.miesiąc, może w tym czasie by sobie doczytały. Wkurza mnie i nudzi powielanie informacji.

 

Większość Forum internetowych ma z tym problem. Klasyka gatunku, dołączył 5 minut temu, pytania na żywca wyciągnięte z tematów:

-"Ważne pytania na początek"

"Samouczek"

-"FAQ"

etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć, ale jak ja pierwszy raz tu zajrzałem to robiłem wielkie oczy, nie mogłem się połapać w tych skrótach, skrócikach, takie forum robi ogromne wrażenie na początku, człowiek z czyta i czyta i nigdy nic nie wie, dopiero jak zaczyna się robić po omacku zakupy i samemu próbować to się rozjaśnia stopniowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu net mnie dobija. Wczoraj technik przyjechał i zrobił tak, że miałem 6 Mb. Wracam dziś do domu i nawet do 2 nie chce się dokręcić. Coś mnie tchnęło żeby zresetować router i ku mojemu zdziwieniu znów mam 10Mb, które mi się rozłączają. Mój umysł tego nie ogarnia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.