Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

Geno audi też prestiż i kumplom spod gimki się bardziej spodobało bo TDI :D

W trasie też schodzę do 9ciu, ale u mnie 90% to miasto i odcinki do 60km ;)

Właśnie musiałbym pokombinowac :kox: Ale jazda bmw utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że 1.9tdi to jedyny właściwy silnik, 110PS w a6 całkiem przyjemnie się zbiera, pali tyle co nic, nawet dzwięk z czasem polubiłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jasne, że tak, u mnie w rodzinie też były alfy, fordy, mnóóstwo renault'ów, ale obiektywnie widzę, że nie ma chyba drugiego tak pancernego auta jak właśnie ta stara a6tka. Nie wymaga żadnych inwestycji, nie widać żadnego zużycia jednostki napędowej, brania oleju, nadmiernego dymiania czy czego tam jeszcze. Żadnej rdzy, wewnątrz poza wytartą kierownicą brak większych śladów zużcyia. Zawsze byłem przeciwny przesadnemu zachwalaniu niemieckiej technologii ale w tym wypadku całkiem nieźle im to wyszło. Do tego auto eksploatowane przez ostatnie 3 lata w baardzo trudnych warunkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro po ile chodzą

 

Domyślam się że roczna utrata wartości to nowy Fiat Punto, takie kwestie jak ubezpieczenie, prawidłowy serwis, opony etc może pomińmy :song: W każdym razie IMO przy kosztach utrzymania auta tej klasy, paliwo to drobny, niewarty wspominania detal :)

 

Ale dobrze że uczciwie przedstawiłeś sytuację :good: i teraz jak zapytasz np o pokrowce na fotele, to już żaden hejter nie wyskoczy :evil::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altay, jak znalazłeś w tydzień czasu 800zł na paliwo to dziwne, że nie miałeś 60 na dywaniki.

W 9 litrów 730d po mieście uwierzę, ale nie 14! Po LESZNIE? Panie, mi tam 2,8 V6 w automacie i Quattro paliło 13,5l Pb95... A nie raz zdarzyło się tym do szkoły podskoczyć :D 730d przy spokojnej trasie powinno zejśc spokojnie do 7 litrów, inaczej muszę stwierdzić, że S320 CDI jest... oszczędniejsze. Bo schodzi do spokojnie 6l/100km przy przemyślanej trasce.

Także może nie wiem. Spróbuj bez kolegów pojeździć 7ką. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altay, jak znalazłeś w tydzień czasu 800zł na paliwo to dziwne, że nie miałeś 60 na dywaniki.

Widzę że siedzisz w portfelu Altaya.

 

W 9 litrów 730d po mieście uwierzę, ale nie 14!

proszzzzzz

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

Średnie 9, max prawie 12.

 

Po LESZNIE?

to jest słowo klucz - małe miasto więc krótkie trasy, dużo zatrzymań, często auto się nie nagrzeje, więc spalanie w takim aucie i 18 litrów może pokazać, nic w tym dziwnego.

 

mi tam 2,8 V6 w automacie i Quattro paliło 13,5l Pb95

Żadne z tych aut nie waży więcej niż 2 tony, więc słabe porównanie.

 

S320 CDI jest... oszczędniejsze. Bo schodzi do spokojnie 6l/100km

Ja mam 2,7 CDI i przy masie powyżej 2 ton w mieście nie schodzi poniżej 10 litrów, w trasie jakieś 8,5 litra przy prędkościach 120 - 130 km/h

 

Tak samo A160, w mieście musi wziąć 8,5 litra, a przecież to lekkie auto.

 

Camel, ochłoń troszkę. Nie mierz innych swoją miarką.

Forum jest do wyrażania swoich opinii,, różnych dyskusji - a nie do hejtowania i zagladania komyuś w portfel.

Może Altay ma w ch... hajsu i mu to lata. Każdy może wydawać na co che.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystanie z taksówki niż z tdi.

+1

Biorąc pod uwagę jak sypią się teraz fury, i jaki jest ich spadek wartości coraz bardziej podoba mi się opcja leasingu bez opcji wykupu, czyli to co teraz wprowadza merc.

 

jeżdżę np 3 lata furą, płacę jakieś fee, przez ten czas fura i tak traci polowe wartości wiec na jedno wychodzi czy wykupie i sprzedam czy tylko oddam.

Fure później zmianiam.

Ciągle mam nowa.

bez stresu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
podoba mi się opcja leasingu bez opcji wykupu, czyli to co teraz wprowadza merc.

 

jeżdżę np 3 lata furą, płacę jakieś fee, przez ten czas fura i tak traci polowe wartości wiec na jedno wychodzi czy wykupie i sprzedam czy tylko oddam.

Fure później zmianiam.

Ciągle mam nowa.

bez stresu itp.

 

podesłał byś jakiegoś linka do tej oferty?

CLA :song::song::song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się opcja leasingu bez opcji wykupu, czyli to co teraz wprowadza merc.

 

jeżdżę np 3 lata furą, płacę jakieś fee, przez ten czas fura i tak traci polowe wartości wiec na jedno wychodzi czy wykupie i sprzedam czy tylko oddam.

Fure później zmianiam.

Ciągle mam nowa.

bez stresu itp.

To jest ok,jak jeździ się bardzo dużo,bo tak,to nie do końca z ekonomicznego punktu widzenia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, escimo,

http://www.mercedes-benz.pl/content/pol ... Basic.html

Muszę się swoim meśkiem umówić na przegląd, więc jakbędę to popytam.

 

kubik, zależy.

teraz za starego jeepa płacę więcej za wszystkie naprawy i ubezpieczenia (bo mam tez AC i składki na rok mam prawie 5K) wiec juz chyba wolal bym gołą A klasę za 1 k miesiecznie i mieć wszystko w nosie.

 

Nie mniej napewno będę zagłębiał się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.