Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

Samochód ma 3,5 roku, 50 tys km przebiegu, fakt - jeździ tylko po mieście
i w dodatku klekot... to nie wróży dobrze niestety...

 

P*&erdolone systemy eko-friendly Start-Stop.
No bo niestety to tak działa - "oszczędza" paliwo, a po dupie dostaje cała reszta: aku, silnik itp.

 

Wszyscy produkują już teraz gówno tylko jedni za mniejsze a inni za większe pieniądze.
Cała prawda o współczesnym przemyśle :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak już jesteśmy w temacie aut z systemem start-stop...

Zastanawia mnie, czy jadąc 100km trasą/autostradą, z większymi prędkościami, często używając wyższych obrotów itd, gdy zjadę na parking/zatrzymają mnie światła, system start-stop wyłaczy w samochodzie silnik?

Czy może ten system działa w oparciu o czujniki temperatury cieczy chłodzącej tudzież oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy jadąc 100km trasą/autostradą, z większymi prędkościami, często używając wyższych obrotów itd, gdy zjadę na parking/zatrzymają mnie światła, system start-stop wyłaczy w samochodzie silnik?

Tak.

 

Chyba, ze jest ujemna temp na zewnątrz to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ma Sie do tego turbo i jego chłodzenie, system totalnie nieprzemyślany dla osób lubiących szybszą jazdę.

 

"Przemyślany" i to dobrze ;-) Tak jak lodówka kolegi lukwawa.

Będziemy ekologiczni, modni, ludzie nas będą lubić, ale hmm trudno, skutek uboczny - sprzedaż rozruszników trochę wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz wydam 1500 PLN na nowy aku :evil:

 

A nie można kupić normalnego aku? Musi być żelowy?

Mój ojciec miał tak samo w chryslerze i zmienił na normalny aku i śmiga już na nim 4 rok i wszystko jest w porządku. Chyba, że do start/stop musi być inny aku :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie aut z systemem start-stop...

Zastanawia mnie, czy jadąc 100km trasą/autostradą, z większymi prędkościami, często używając wyższych obrotów itd, gdy zjadę na parking/zatrzymają mnie światła, system start-stop wyłaczy w samochodzie silnik?

Czy może ten system działa w oparciu o czujniki temperatury cieczy chłodzącej tudzież oleju?

 

Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby po dłuższym odcinku z większą prędkością komputer pomyślał i nie wyłączał na stacji, światłach silnika oszczędzając turbo (zarówno w jedynce E87 i piątce F10). Niby na forach ludzie piszą, że komputer myśli i nie powinien wyłączać ale w moim przypadku nie uświadczyłem w jego działaniu inteligencji. Muszę albo rozłączyć ten system wcześniej - przed światłami/stacją naciskając pstryczek albo trzymać cały czas nogę na sprzęgle (w przypadku manuala) albo otworzyć drzwi kierowcy-wtedy też się nie wyłącza :D

 

Piszę o systemie start-stop w BMW, może reszta marek ma inteligentniejsze. System nie działa poniżej temperaury +3 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mitasubiszi ASX wystarczy przejechać 500-1000 metrów i komp stwierdza, że silnik jest wystarczająco rozgrzany i uruchamia system start-stop :dontknow:

Silnik wyłącza się nawet w czasie przepalanie DPF-a.

Dopóki można to wyłączyć OK, gorzej, że pewnie za kilka lat będzie to g...o montowane seryjnie w każdym aucie bez możliwości wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tym start-stop... Jeździłem M5d i po 100km jazdy 200km/h+ na niemieckiej autostradzie po zjeździe na stację od razu zgasił.

Ktoś z BMW niby mówił, że jest tam coś, co ma 'zadbać' o turbo w tym czasie, ale jakoś nie do końca to widzę... A wymiana 3 turbinek w czymś takim to pewnie całkiem droga zabawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie BMW powiedzieli że można używać systemu bez strachu o turbo właśnie dzięki temu co Evo napisał - jak jest w praktyce nie wiem, sam mam zawsze opory i po dłuższej jeździe na wysokich obrotach nie puszczam sprzęgła przez jakąś minutke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa nie marudź, bycie eko jest teraz na topie. A kiedy będziesz odliczał 1,5 przy kasie za nową baterię, to wsłuchaj się w szmer niepokoju wśród maluczkich, którzy przyjechali po Centrę za 3 stówy Corsą albo jakąś Fordziną - złość na cały ten eko-pie@#%^ec szybko minie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Właśnie dzisiaj spotkała mnie (a właściwie żonę) ta nie przyjemność. Zostaliśmy oszukani i wyłudzono od nas 150 zloty. Polska KRAJ BEZPRAWNY ! Miła pani policjantka powiedziała - zakładanie blok przez osoby prywatne jest nielegalne (tylko policja i straż miejska ma do tego prawo) - ale ze to jest teren prywatny - to NIC NIE MOGĄ ZROBIĆ! Mogą tylko pouczyć ale blokady sami nie mogą zdjąć. POLSKA KRAJ BEZPRAWIA ! Czekam na kontakt innych poszkodowanych osób aby dołączyć do JUŻ istniejącego pozwu zbiorowego.

 

 

Znalazlem material video...

www.kanal99.pl/2012/10/7075/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj spotkała mnie (a właściwie żonę) ta nie przyjemność. Zostaliśmy oszukani i wyłudzono od nas 150 zloty. Polska KRAJ BEZPRAWNY ! Miła pani policjantka powiedziała - zakładanie blok przez osoby prywatne jest nielegalne (tylko policja i straż miejska ma do tego prawo) - ale ze to jest teren prywatny - to NIC NIE MOGĄ ZROBIĆ! Mogą tylko pouczyć ale blokady sami nie mogą zdjąć. POLSKA KRAJ BEZPRAWIA ! Czekam na kontakt innych poszkodowanych osób aby dołączyć do JUŻ istniejącego pozwu zbiorowego.

 

 

Znalazlem material video...

www.kanal99.pl/2012/10/7075/

 

Żona też zapłaciła taki "mandat", a blokadę założyli jej niedaleko knajpy CityRock w Katowicach. Przyjechał jakiś przychlast w tico i wymachiwał przed nosem regulaminem osiedla. Za to luba sobie porzucała mięsem za 150zeta.

 

ps. ciekawe co by było, gdybym zauważył uszkodzenie lakieru na nadkolu i zarządał odszkodowania za uszkodzenie pojazdu :o ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty bez auta i dalej nie wiem na czym stoję :/

a w sobotę do Karpacza mam jechać z rodziną :(

 

Po tym filmiku mnie zastanawia czy mozna by było domagac się odszkodowania za uszkodzenie alufelgi ich blokadą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.