Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

P.S. 'kłóć' przez Ó :P

słaby jestem z ortografii dlatego, przez szacunek dla czytających moje posty, zainstalowane mam podkreślanie błędów, starając się czytać post dwa razy zanim wyślę. Niestety w tym wypadku nie podkreśliło, ponieważ "kłuć" można konia na ten przykład ;) - zresztą trudno będzie Ci znaleźć błędy w innych moich postach. 8-)

 

Przeczytaj 2 posty wyżej :kox:

jeśli faktycznie masz rację, jestem w szoku i zwracam honor :idea::good: przepraszam :dontknow:

Mnie zawsze uczono tak jak pisałem.... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No proszę, zawsze się człowiek czegoś ciekawego nauczy. W takim razie mój błąd, nie będę więcej tępił takich. :( Byłem przeświadczony o innej interpretacji tych przepisów, a dodatkowo utwierdzały mnie w tym zasady z PRD w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko dokładnie opisane jest w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9970980602

 

7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

 

- przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;

 

- na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;

 

- na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

 

8. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscach, o których mowa w ust. 7 pkt 1 i 2, na jezdni:

 

- jednokierunkowej;

 

- dwukierunkowej na odcinku z wyznaczonymi pasami ruchu, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym - w miejscu, gdzie jest to zabronione znakami na jezdni.

 

9. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.

 

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

 

- na jezdni jednokierunkowej;

 

- na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z definicją kilka postów wyżej autostrada to droga wielojezdniowa składająca się z dwóch dróg jednokierunkowych więc wyprzedzanie z prawej strony, mimo że wydaje się niebezpieczne, jest dopuszczalne. I to bez względu na ilość pasów. Taką odpowiedź otrzymałem również od dwóch znajomych policjantów drogówki (jeden z ogniwa) bo już wcześniej mnie to nurtowało.

Często (codziennie) jeżdżę po AOW z prędkościami w okolicy max dopuszczalnych (lub lekko powyżej;)), wyprzedzam z prawej i mimo wielu patroli nigdy nikt mnie nie zatrzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade z żoną drogą, zbliżamy się do miejsca gdzie jest takie rozwidlenie dróg gdzie kierunki pasów oddziela barierka i .. cały zdrętwiałem jak zobaczyłem jak koleś z naprzeciwka omija barierkę nie tą stroną i na czołówke leci :shock: Całe szczęście, że obaj nie jechalismy szybko więc sie wyhamowało. Tablice miał zagraniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.