Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

Rano przed wyjazdem do pracy opłukałem zęby płynem Listerine. Ok 3 min jazdy i kontrola trzeźwości, wiedziałem że coś wykarze i mówię do Policjanta że płukałem usta płynem i możemy jechać na badanie krwi. Powiedział, że skoro to płyn to mam dmuchać i.......0.09 x2=0,18. Powiedział że jedna setna i bym stracił Prawko. Ja znów do niego że nic nie piłem, że to płyn i mówiłem o badaniu krwi. Policjant swoje, że nie możliwe po płynie taki wynik.

Czyli powinienem mu odmówić dmuchania w alkomat i od razu jechać na badanie krwi? Swoją drogą jestem w szoku, że po tym płynie taki wynik, a alkoholu nie piłem z miesiąc.

forumprawne.org/prawo-wykroczen/115921-wynik-badania-krwi-na-zawartosc-alkoholu-dowod-w-sadzie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

HeHe mnie złapali jak byłem w połowie "Pawełka" to pan władza startując do mnie z alkomatem skapitulował i stwierdził ze ten batonik może mi się kiedyś odbić czkawką :D

 

E tam, nie martw się. Na badanie krwi byscie pojechali i po sprawie :)

Nie bardzo z tego co się orientuję to prawko zabiorą, a dopiero sad decyduje o jego oddaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zarządzenie komendanta głównego policji o sposobie przeprowadzania tych kontroli. W skrócie, jeżeli zgłosisz policjantowi, że używałaś spryskiwacza/płynu do płukania ust/batonika z alkoholem, to powinien zrobić 3 pomiary.

 

Pierwszy, wiadomo, że wyjdzie zafałszowany. Kolejny po 15 minutach, i następny po kolejnych 15 minutach. Jeżeli te dwa pomiary wskażą 0.00 to nie ma podejrzenia, że kierujący był pod wpływem.

 

Natomiast wiadomo, że jak się trafi jakiś upierdliwy policjant, to można mieć problemy.

 

http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_ ... 1/5/34.pdf

 

Może się kiedyś przydać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że wjazd na czerwonym jest karany mandatem, poza tym jeśli się zjeżdża na żółtym ze skrzyżowania to ok., ale jeśli wjeżdżasz na skrzyżowanie przy żółtym to już 300-500 zł i 6 pkt. W Warszawie na Sobieskiego przekonało się już wielu kierowców. Skrzyżowanie długie, zapala się zółte i nie jesteś w stanie zniknąć ze skrzyżowania jeszcze przy żółtym - fotoradar jest szybszy.

 

PS. A swoją drogą czy działa już odcinkowy pomiar prędkości na Autostradzie z Torunia do Gdańska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy odpalaniu rozpadł mi się przycisk od awaryjnego wyłączania alarmu :wallbash: ,a bez niego nie odpali. Wszytko poskładałem tak jak było,ale się zastanawiam czy nie można odpalać bez tego upierdliwego wciskania? Może ktoś ma w fordzie taki sam przycisk na desce rozdzielczej ;) Alarm Cobra

zdjęcie poglądowe

alarmcobra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wczoraj popadało, przejechałem się po mieście rano idę po auto a a na bocznych dolnych panelach pięęęękne ślady czarnego brudu w formie kropelkowania wosku...

nic to zapowiadają do piątku dalsze opady więc mycie na razie odpada. chyba że proszkiem potraktować.

Z Drugiej strony Coli dalej ładnie siedzi kropelkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżepetto, mam też Cobrę ale nic nie muszę wciskać przy odpalaniu :dontknow:

 

Jak kupowałem samochód, to poprzedni właściciel przekazał mi instrukcję : "przekręć zapłon, wklep kod (pin) tym włącznikiem i odpalaj" i tak za każdym razem. No, ale to jest głupota, bo otwieram samochód z pilota, immobilizer działa poprawnie,ale jak nie wklepie kodu, to po 5 minutach alarm wyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.