Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

KR54321, poniekąd siedzę w temacie w dodatku od lat co zimę wymieniam jakąś felgę i jedną - dwie opony :P

policji nigdy nie wzywam bo jakoś nie lubię mieć z nimi bliższych spotkań ;)

procedura jest taka:

- wjeżdżasz w dziurą

- robisz jej zdjęcia

- ze zdjęciami jedziesz do zarządcy drogi w której rzeczona dziura była

- zarządca daje Ci papiery i jedziesz do jego ubezpieczyciela

- ubezpieczyciel robi oględziny uszkodzonych elementów i płaci (jak i ile to już inna sprawa)

wypłata następuje po potwierdzeniu przez zarządcę swojej odpowiedzialności

 

Znam procedurę :P

W starciu z pewnym ubezpieczycielem nie zadzialala, pomimo tego że zarządca przyjąl na siebie odpowiedzialność itd.

Uzasadnieniem odmowy ubezpieczyciela byl brak policji/świadków na miejscu zdarzenia. Nawet obszerne pismo z groźnym naglówkiem nie pomoglo. Nie mam czasu na sądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio geno pisał że dzienne mu się wysypały, a konkretnie jedna - tak czytałem i pomyślałem, że w zasadzie u mnie chyba jeszcze ani jednej nie zmieniłem żaróweczki :D - dziś rano lewy przód (tylko postój :lol: ) podziękował za współpracę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ja z Allianzem miałem akcję w zeszłą zimę. Była policja, więc wypłacili. Ale o kwotę trzeba było się szarpać.

Polecam natomiast instytucję Rzecznika Ubezpieczonych i jego stronę - sporo można wyczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy myciu letnich kół okazało sie że jednak dziura w którą wpadłem tydzień przed przekładka, spowodowała uszkodzenie bocznego kortu i zrobił sie balon. Przed świętem zmarłych owa dziurę załatali... Czy jest jakaś opcja dochodzenia odszkodowania, ktos mial już podobny przypadek i otrzymał odszkodowanie? Należy wzywać policje, czy tylko zdjęcia dziury wystarcza? Opona to pirelli pzero nero 205/45/16 także nie najtańsza, a jeszcze nie wiadomo jak felga to zniosła, bo alu oczywiście...

 

Przechodziłem przez to samo. Sprawa skończyła się na policji wg. której powinienem wezwać ich od razu na miejsce nawet jeśli nie było widać uszkodzeń a dzień później nie potrafią potwierdzić zdarzenia.

Ja chciałem uczciwe to się nie dało. Zrób tak jak piszą koledzy - znajdź jakąś dziurę, stań obok wezwij policję i pokaż co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ja z Allianzem miałem akcję w zeszłą zimę. Była policja, więc wypłacili. Ale o kwotę trzeba było się szarpać.

Polecam natomiast instytucję Rzecznika Ubezpieczonych i jego stronę - sporo można wyczytać.

Jak słyszę allianz to mnie coś rusza. :zly:

Mnie oni wkurzają od sierpnia bo jeszcze się z nimi drapię o kilka stówek.

 

Tak dla potomnych - wiecie Panowie że auto zastepcze należy Wam się z OC sprawcy ?? Będą się migać ale odmówić nie mogą - na czas technologiczny naprawy jaki jest przewidziany w kosztorysie należy się i koniec - nie dajcie się robić w trąbe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ze mną szarpali się o 750 PLN :/ Bo uznali, że uszkodziłem używane opony, to mi "amortyzację" odejmą i wypłacą połowę faktury za opony :wallbash:

Kupiłem dwie, bo przecież nie będę jeździł na jednej oponie nowej a drugiej w połowie zużytej (ważne, że takich, jak uszkodziłem, to już nie produkowali).A oni do mnie, że z tej faktury to mi 50% dadzą.

Napisałem odpowiednie pismo poparte paragrafami i kasa na koncie była po kilku dniach. Odpisali mi potem pismem, że "po ponownym przeanalizowaniu mojej sprawy uznali, że jeszcze należy mi się 750 PLN"...

Żenada Proszę Państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły - z PZU szarpanina o kasęprzez ponad miesiąc, a w Interrisku wszystko szybko i sprawnie

 

Heh z PZU to walczyłem 5 miesięcy o kasę. W końcu po 50tym telefonie poprosiłem o rozmowę z działem reklamacji i z kierownikiem oddziału. Na drugi dzień po tym telefonie kasa na koncie. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to muszę znaleźć dobra dziurę i wezwać policje, tylko czy teraz jako że już jesień nie będzie problemu ze to będą letnie opony. Bo wiadomo jak to jest z panami prawa ze jak musza gdzieś przyjechać to wielka krzywda sie im dzieje i doszukują sie innych rzeczy dodatkowo... Abstrahując ze mam ciemne szyby a teraz ciężko jeździć z otwartymi...

Szkoda że same zdjęcia nie wystarcza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy teraz jako że już jesień nie będzie problemu ze to będą letnie opony

Nie będzie, nie ma obowiązku jeżdżenia na zimowych oponach. Z resztą, np. ja jeszcze nie zmieniłem na zimówki, Ty też masz prawo ;)

mam ciemne szyby

No tu niby mogą się przyczepić. Ale mozesz zjechać na pobliższy parking i poczekać tam na nich - ja tak zrobiłem. No to w teorii nie powinni sie przyczepić, bo nie jedziesz samochodem po drodze. Co prawda kłóci się to z faktem, że przed chwilą przecież wjechałeś w dziurę, ale to też są ludzie - myślę, że do dogadania...

 

No i nie patrz od razu w ciemnych barwach. Jak ja wpadłem w dziurę, to Panowie policjanci byli przemili, mimo że był drugi dzień Świąt, 21 godzina. Młodzi goście, może mieli po 25 lat. Podwieźli mnie do miejsca zdarzenia, żebym zdjęcia mógł sobie zrobić (bo zanim mi powietrze z koła zeszło, to ujechałem z kilometr na parking), posiedziałem w radiowozie ogrzewanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mżaweczka na trasie... wyprzedzam Tira a z przeciwka czarny punkt na pseudo DRL się zbliża :shock::wallbash::wallbash: nie ma to jak oszczędność świateł w taką pogodę... wszyscy psioczą na Hidy, ale za te instalacje DRL home made karałbym tak samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.