Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no niestety kolejki do biedronki do w głównej mierze bieda a nie zachłanność, stoi wiekszosc starszych ludzi którzy nie mają co do gara włożyć. Dla mnie to jest masakra co sie dzieje aktualnie z pracą w polsce, i w sumie od 1998 z roku na rok jest coraz gorzej.

Jak dla mnie wystarczy zblokowac import z chin albo zrobić ostre limity na rzeczy stamtąd i polska odbije sie od dna no ale... Unii to nie na ręke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow, nie ma możliwości, żeby zblokować towary z Chin imporotowane do UE i USA. Chiny są "za mocne finansowo" i w zasadzie obecnie są jedynym krajem na świecie, który może wspomóc podupadające gospodarki . Najlepszym przykładem, że nikt nie będzie wojowal z Chinami jest fakt, że CHRL jest największym "właścicielm" amerykańskich obligacji skarbowych. Merkel w sierpniu/wrześniu błagała w Pekinie, żeby sypnęli trochę groszem na ratowanie UE w kryzysie więc an sto procent nikt nie będzie kłócił się z wujkiem, który ma trochę zaskórniaków i pomoże w kłopocie :evil:

 

Kto ma kasę i nie jest w UE może się stawiać Chińczykom. Obecnie chyba tylko Rosja spełnia oba warunki ale oni nie pokażą im faka bo maja za dużo wspólnych interesów plus Chiny mają trochę więcej "atomówek"... ogólnie temat rzeka na dyskusję akademicką na wydziale Stosunków międzynarodowych 8-)

 

A Polska to taki "kraj grający w trzeciej lidze", który co najwyżej może postraszyć...no właśnie nawet nie wiem czym :lol: kilkoma F16 i Rosomakami?. Zagrozimy, że nie będziemy sprzedawali oscypka czy podwawelskiej? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa, zgadzam sie że w obecnej chwili nic z tym nie zrobia co bardzo boli, nie mniej jednak wg mnie przez te decyzje pogłębiamy sie w kryzysie, bo miejsc pracy nie przybywa a ubywa.

Powiem że wiekszosc znajomych w ogole nie ma pracy, a jak maja to kazdy codziennie przychodzi do pracy i nie wie co zastanie bo ciagle zwolnienia i redukcje.

A będzie jeszcze gorzej bo euro sie skonczyło i wszelakie inwestycje tez dobiegaja z tym związane końca. Tym samym dla pracowników budowlanych też jest mniej pracy.

Szczerze mówiąc boje sie jutra i nie wiem jak sie zabezpieczać przed tym żeby mieć za co żyć w razie jakiejś lipy z pracą skoro z pensji nie ma na co odłożyć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, nie za bardzo rozumiem. Polska, technologicznie, w porównaniu z Chinami to pańszczyźniany chłopek pracujący na swoim poletku radłem ciaganym przez zasuszoną szkapę na tle technologii cyfrowej obowiazującej w XXI wieku więc jedyne co możemy zaproponować to podwawelską, oscypka, trochę wódki, chleb z pieca, jakiś serek, rzodkiewkę, szczypiorek czyli wszystko to co na naszej jednopolówce zasadzilismy i z pomocą konika lub bez zebraliśmy.

 

My nawet dróg nie umiemy zbudować porządnie a gdzie dopiero zabierać się za atom :evil: Od konika z radłem do atomu trochę daleka u nas droga zwłaszcza, że większosć krajów UE wycofuje się z elektrwonii atomowych przerzucając się na inne alternatywne metody pozyskiwania energii. W momencie kiedy inni z czegoś rezygnują Polacay postanawiają, że będę w to wchodzić... My nawet dziury w ziemi nie umiemy wywiercić pod metro a jeszcze nie zaczęliśmy wiercić pod Wisłą :evil: Dobrze, że przynajmniej urobku z II linii metra nie wywozimy konikiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku*******a powinienem dostać wypłatę... paczka już na mnie czeka, a szef świetnie się bawi i mówi, że muszę nauczyć się cierpliwości... ale chyba czas się przyzwyczaić, że to chyba normalka prawie w każdej firmie.... :zly::zly::zly::zly::zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa, Przepraszam moja wina ;) Myslalem ze pisząc "atomowka" masz na myśli pociski atomowe.A jesli mowa o technologiach to nie jest już właściwie żadna tajemnica jak Chiny zdobywają nowe technologie i patenty.;) Bezkarnie powielaja wszystko co chcą i na czym można zarobić, bo maja mocne karty. Każdy inny za cos takiego by dostał po łapach. _Shadow, nie znam sie na gospodarce, ale jak słyszę ze nie ma pracy i sytuacja jest bez wyjścia to mnie ponosi.Nie wiem jak to wyglada dzisiaj w Polsce, ale we Francji nie znam ani jednej osoby która chce pracować i tej pracy nie znalazła.Oczywiscie trudno o dobre (wysokie) wynagrodzenie, extra warunki i czesto trzeba ruszyć tyłek i do tej pracy dojechać zwłaszcza kiedy nie można pracodawcy za wiele zaoferować.Kryzys jest wszędzie, czasy trudne,tylko jak czasem trzeba kogoś do pracy to znalezienie kogokolwiek w stolicy departamentu,na kilka dni graniczy z cudem. Bo temu za mało, temu sie nie opłaca, temu wystarcza zasiłek i mu sie nie chce, a Ci co bardziej wartosciowi są zajęci i nie maja czasu bo ........pracują .Czyli panowie i panie jak to jest z ta praca? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, powiem Ci że pracuje od kwietnia, a wczesniej przez niemal rok szukałem pracy, hmm jakiejkolwiek żeby mieć $$

poszedłem na budowe bo tam sie znalazła, no i cwaniaczki z warszwy niewypłacili kasy całej brygadzie w tym mnie, generalnie z tego co zauwazyłem ciężko jest w korporacjach ale prznajmniej wiesz ze na koniec miesiaca masz kase, a u cwaniaka to zapier...sz i nie wiesz czy cokolwiek dostaniesz... niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zawsze, ale to zawsze 10 jest pensja i tyle.

 

A co do pracy, to chyba zależy od regionu. Chodzi o wykwalifikowanie kadry. Przychodzi ktoś na stanowisko takie i takie, jego pierwsze pytanie, to ile będzie zarabiał. Nie to, co wchodzi w skład jego obowiązków, nie to, w jakim wymiarze godzinowym. Kasa nie jest mała, a mimo wszystko totalny brak szacunku do niej. Maszyny stopniowo przejmują kontrolę i tyle. A znależć dobrego kucharza czy kierowcę ? Powodzenia :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo pracuję, a jest tego ponad 23 lata, nigdy nie musiałem czekać czy upominać się o wypłatę.

 

geno masz dużo racji !! kilka razy miałem przyjemność przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne i normalnie łapki opadały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac, a liczyłeś Ci się to opłaca? liczyłeś się ze zwyżką AC? ;)

 

o utratę zniżek się nie boję bo w zeszłym roku wykupiłem ich ochronę. zreszta dziś płaciłem nową polisę i też mam ochronę zniżek.

 

zderzak wymieniony. łączny koszt 1850zł plus moje 150zł.

 

a co mnie wkurzyło... właśnie nowa polisa !!! 1350zł pakiet OC/AC kurna auto z roku na rok starsze i tańsze (wg eurotaxu) a ja jakoś mniej za ubezpieczenie nie płacę... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mnie wkurzyło... właśnie nowa polisa !!! 1350zł pakiet OC/AC kurna auto z roku na rok starsze i tańsze (wg eurotaxu) a ja jakoś mniej za ubezpieczenie nie płacę... :wallbash:

 

przyjrzyj się na umowę, czy masz zniesiony udział własny i zniesioną amortyzację części. Wystarczy "nie znosić" i już masz taniej ... + zamiast opcji warsztatowej wybrać kosztorys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.