Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tym problem, że takie zatrudnienie 25+ nie było stałe na przykład rok i potem co raz więcej. Parę osób się pojawiało, parę odchodziło, kilka miesięcy po 27-28.

 

Chory przepis, do tego chory sposób rozliczania. Czemu po pierwszym miesiącu przekroczenia nie przyszło pismo, które zawiadamia, panie przekroczyłeś pan 25 osób, bulisz tyle i tyle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jest przepis, każda firma powinna płacić.

A że przepis jest znany powszechnie, bo opublikowany, to powinieneś płacić i Ty. Jak miałbym szukać winnego do raczej kadrowa/księgowa zawiniła - powinna znać ustawy. Tyle, że to i tak nic nie zmieni, trzeba zapłacić.

Ale może jakiś czynny żal zaskutkuje umorzeniem odsetek czy coś? Spróbować nie zaszkodzi.

Przykro mi to pisać, bo wiem, że kasa duża - mój pracodawca zatrudnia ponad 1000 osób a ja czasem dzielę przelewy... ale mus to mus :/

 

EDIT: ale żeby nie było, bo PFRON coś tam finansuje, używa tych pieniędzy. Tylko ciekawe jak dużo przejada na biurokrację? Prawdopodobnie jak ZUS, ale nigdy nie czytałem o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec się tym zajmuje, po prostu zawsze było pilnowanie do 23-24 osób maks, a kilka miesięcy zahaczały się osoby i tyle.

 

Aleeee... Dziś posiedział i w niektórych miesiącach zatrudnionych 25 osób w tym osoby, które przepracowały po 5-6 dni, więc nie są pełnoetatowi i zatrudnienie spada do 24. Takich miesięcy jest bodajże 5 czy 6 więc jakieś 20-30k do uratowania. Co nie zmienia faktu, że trochę talarów pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy, ale to wychodzi coś koło 70-80 PLN na łebka na miesiąc. To jak masz 25 osób, to jest jakieś dwa klocki na miesiąc... To aż tak wiele miesięcy przekroczyliście? W sensie to da jakieś 10-20 koła, skoro pisałeś, że kilka miesięcy przekroczyliście 25 etatów.

 

http://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/sk ... PFRON.html

 

No chyba, że jak raz przekroczysz 25 etatów to potem do końca Świata płacisz składkę? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszkopt, gdyby to było 70 zł za łebka za miesiąc... ;) Każde zbicie w miesiącu do poniżej 25 osób to jakieś 3,5k w kieszeni.

 

 

Zgadujcie ile zapłaciła w tym roku jakaś firma najwięcej na PFRON ? Mój ojciec podobnież aż klęknął jak usłyszał ile i w jaki sposób to wpłacili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.