Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dość długa sprawa.

Sprzedałem modem na allegro, gościu po otrzymaniu twierdzi że modem jest niesprawny, po dłuższej wymianie korespondencji stwierdziłem żeby go odesłał. Dziś modem dostałem, w bardzo podobnym stanie do mojego, numer IMEI niezgodny z numerem opakowania i z numerem na umowie. Panowie jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zgłoś sprawe do allegro, zobaczysz co poradzą. Przede wszystkim czy masz zdjęcia swojego modemu zgodnego z numerami na opakowaniu i umowie, jesli nie masz to nic nie udowodnisz, jesli masz, mozesz zgłosić sprawę na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to mam fakture z umowa na ktorej sa te same numery co na pudelku
za duzo Ci to nie da bo nie masz potwierdzenia czy faktycznie byłeś w posiadaniu tego przedmiotu a druga sprawa to taka, nie udowodnisz ze modem tego przekręta jest Twoim. Na upartego mozesz zgłosić na policje, ale ja się dziwie ze dałeś się wkręcić wiedząc ze masz sprawny sprzęt.

 

jak by to było blisko to na Twoim miejscu wszedł bym z ziomkami do niego na kwadrat i wyjaśnił sprawe ręcznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo Ci to nie da bo nie masz potwierdzenia czy faktycznie byłeś w posiadaniu tego przedmiotu a druga sprawa to taka, nie udowodnisz ze modem tego przekręta jest Twoim. Na upartego mozesz zgłosić na policje, ale ja się dziwie ze dałeś się wkręcić wiedząc ze masz sprawny sprzęt.

 

jak by to było blisko to na Twoim miejscu wszedł bym z ziomkami do niego na kwadrat i wyjaśnił sprawe ręcznie :)

 

Dokładnie. To jest najlepsze wyjście na takich naciągaczy i oszustów. Sam kiedyś zostałem ostro oszukany na allegro i gdyby nie fakt, że od gościa dzieliło mnie ponad 500km to też rozważył Bym wycieczkę...

 

Policja i allegro pewnie nic nie zrobi.. Proponuję zadzwonić do gościa i przeprowadzić odpowiednią rozmowę, w której dasz mu do zrozumienia, że najkorzystniej dla niego będzie zrezygnować z takiej praktyki...

 

Nie wiem jaka jest cena tego urządzenia, ale jeśli niewielka to Policja się za to nie weźmie... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź na meila

"Widzę ze nie obejdzie się bez policji i sprawy na allegro nie jestes pan pierwszy który prubował mnie oszukac miałem takiego jednego sprzedawce który próbował mnie oszukać z telefonem przysłał mi inny ma zawiasy i zwrócił wszystkie pieniazki nierob zemnie balona jaki wysłałeś modem taki zwruciłem taki jaki był pogryziony przez psa nie denerwuj mnie tylko zwracaj kasę"

Może moderator niech to przeniesie do nowego temtu co by tu bałaganu nie robić.

P.S. Cena za sam modem było 75zł+ koszty wysyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź na meila

"Widzę ze nie obejdzie się bez policji i sprawy na allegro nie jestes pan pierwszy który prubował mnie oszukac miałem takiego jednego sprzedawce który próbował mnie oszukać z telefonem przysłał mi inny ma zawiasy i zwrócił wszystkie pieniazki nierob zemnie balona jaki wysłałeś modem taki zwruciłem taki jaki był pogryziony przez psa nie denerwuj mnie tylko zwracaj kasę"

Może moderator niech to przeniesie do nowego temtu co by tu bałaganu nie robić.

P.S. Cena za sam modem było 75zł+ koszty wysyłki

 

Nie dość że wyłudza i oszukuje to jeszcze ortografii nie zna... :zly:

Zgłoś do Allegro sprawę jako pierwszy i opisz całą sytuację...

Odpowiedz też na maila, że masz fakturę i nr. się nie zgadzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 zł - niska szkodliwość czynu, policjantowi nawet nie będzie się chciało ołówka do ręki wziąć... Jednak trafiłeś na jakiegoś 'kozaka' i widać że łatwo nie odpuści, jedyne zmartwienie że taki idiota ma Twoje dane osobowe, adres, telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź na meila

"Widzę ze nie obejdzie się bez policji i sprawy na allegro nie jestes pan pierwszy który prubował mnie oszukac miałem takiego jednego sprzedawce który próbował mnie oszukać z telefonem przysłał mi inny ma zawiasy i zwrócił wszystkie pieniazki nierob zemnie balona jaki wysłałeś modem taki zwruciłem taki jaki był pogryziony przez psa nie denerwuj mnie tylko zwracaj kasę"

Może moderator niech to przeniesie do nowego temtu co by tu bałaganu nie robić.

P.S. Cena za sam modem było 75zł+ koszty wysyłki

 

Bierze Cię na huki.

Napisz mu że masz porobione zdjęcia z widocznym numerem/naklejką i TY już zgłosiłeś sprawę do allegro ( zgłoś faktycznie ) i jeśli nadal będzie obstawiał przy swoim to zgłosisz sprawę o wyłudzenie na policję.

Tobie nic nie grozi bo nie jest w stanie udowodnić co mu wysłałeś więc nie daj się zastraszyć i nie odpuszczaj.

Tak patrząc z boku jacy ludzie potrafią być pazerni - wyłudzać i kombinować za kilkadziesiąt zł :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 zł - niska szkodliwość czynu, policjantowi nawet nie będzie się chciało ołówka do ręki wziąć... Jednak trafiłeś na jakiegoś 'kozaka' i widać że łatwo nie odpuści, jedyne zmartwienie że taki idiota ma Twoje dane osobowe, adres, telefon.

Dokładnie tak... :/

Ponadto jeszcze wystawi komentarz, który później będzie odstraszał potencjalnych kupujących - zupełnie niesprawiedliwie... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs8, No ogólnie to troche popłynąłeś, jeżeli byłeś pewien że sprawny to wystarczyło olać... teraz nie masz za dużego pola do manewru :song: po tym co gośc napisał widać że to jakaś menda bez szkoły... pewnie sobie żyje z takich małych wałków :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie żeby się niczym nie przejmować? Mam umowę, kartę gwarancyjną i pudełko na których są te same numery. Zgłosiłem sprawę na Allegro, zobaczymy co odpisze. Moderatora proszę o wydzielenie nowego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfelek, łojj, współczuję. Ostatnio kilka razy stawałem pod centrum tak, że inaczej nie dało rady, a wracałem z duszą na ramieniu modląc się, by jakaś piz*a nie zrobiła mi tego samego, co Tobie. Na razie odpukać nic, uff. Ale i tak nie rozumiem takich ludzi - 'ejj, ale furaa, dawaj klucza!'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo Ci to nie da bo nie masz potwierdzenia czy faktycznie byłeś w posiadaniu tego przedmiotu a druga sprawa to taka, nie udowodnisz ze modem tego przekręta jest Twoim. Na upartego mozesz zgłosić na policje, ale ja się dziwie ze dałeś się wkręcić wiedząc ze masz sprawny sprzęt.

 

jak by to było blisko to na Twoim miejscu wszedł bym z ziomkami do niego na kwadrat i wyjaśnił sprawe ręcznie :)

Jak to nie udowodni.

Na modem ma fakturę oraz umowę od operatora (lub można prosić o duplikat).

Jest na nim IMEI i wszystkie dane identyfikujące właściciela modmeu.

Aha oczywiście że cwaniak może powiedzieć iż uczciwie nabył ten modem ale wówczas - musi to udowodnić chociazby pokazując pudelko i papiery (którego juz nie ma) podczas kontroli policji.

 

Ja bym zrobił zasadniczo 3 rzeczy które jak dotąd sprawdzają się w 100%:

1. zgłosił sprawę na policję jako kradzież modemu - facet będzie miał duze nieprzyjemności

2. nie dał mu ani złotówki za pomysł i chamstwo

3. zrobił taki wjazd na chate że by go rodzona matka niepoznała

 

Kolejność dowolna wedle uznania czy humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie żeby się niczym nie przejmować? Mam umowę, kartę gwarancyjną i pudełko na których są te same numery.

 

W sumie to koleś odesłał Ci to w ramach zwrotu/reklamacji... Odpisz mu grzecznie, że niestety to co zostało odesłane, nie jest Twoim sprzętem, nie możesz ponosić za niego odpowiedzialności i odsyłasz mu sprzęt. Niestety musisz mu to podmienione truchło odesłać (najpierw zrób temu fotki w razie wu) i czekaj aż zapuka policjant... - wątpię. Najwyżej dostaniesz nega i tyle. Masz papiery z IMEI itd. więc może Ci... Aha trzymaj wszystkie potwierdzenia nadania.

Mi się czasem zdarza, że ludzie próbują wyłudzić zwrot kasy bo paczka nie doszła - sprawdzam numer nadania a paczka odebrana 2 dni temu. Piszę to daję, linka do trackingu i... albo cisza, albo "oj tam oj tam pomyliło mi się" :P Kombinatorów nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.