Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam ze parking strzeżony to nie to samo co ubezpieczony.

Innymi słowy jeśli auto stoi na parkingu strzeżonym to i tak w przypadku kradzieży lub uszkodzenia nie dadzą ani grosza z własnej kieszeni.

Parking strzeżony to właśnie ubezpieczony gdzie dostajemy odszkodowanie za kradzież auta od właściciela prakingu. Jeżeli jest napisane "strzeżony" mamy odszkodowanie za jakąkolwiek zaistaniałą sytuacją.

 

Nic nie dostajemy w przypadku parkingu dozorowanego. Jest masa orzecznictw w sprawie rozróżnienia rodzaju parkingów i tego co nam się należy jak psu micha a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W telegraficznym skrócie: jeżeli wjeżdżasz na parking gdzie jest szyld "strzeżony" ale na bileciku wjazdowym masz napisane, że właściciel parkingu za nic nie odpowiada, znaczy to mniej więcej tyle, że własciciel liścikiem parkingowym może podetrzeć sobie d*&ę a Ty dostajesz od niego pełne odszkodowanie za jakiekolwiek szkody. Wszystko rozchodzi się o kodeksową definicję przechowania i jedno słówko "strzeżony".

 

Więcej, w bardzo czytelny sposób jest tutaj:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kiedy-p ... 67653.html

artykuł jest stary ale aktualny merytorycznie

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pol dnia filmowalem GoPro pod woda i nagrania sa rozmazane :(

Dzisiaj sie dowiedziealem ze potrzebuje BlurFix adapter do kamerki i wtedy wszystko jest ladnie pieknie :(

Kurde, niedoczytalem ani nie mialem pojecia o tym. No i do tego wycieczka nie planowana wiec..

Ehhhhh.

Teraz jest akcja z producentem tego tez adaptera jak i za ile przeslac to cos ASAP do Egiptu :P

Cena pewnie bedzie :shock: ale gapowe sie placi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno to trzeba na piechotkę chodzić zimówki oszczędzisz a i deszcz nie straszny. Apropo zimówek polacy tłumnie ruszyli już na ich wymianę bo jak się dziś chciałem umuwić u wulkanizatora to najbliższy termin w czwartek po 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w marcu jak w ... do stabilnej temperatury musimy jeszcze poczekać. Pamiętam taki dzień kwietnia, że spadło 0,5m śniegu i to była jazda po bandach tych którzy się pośpieszyli i zmienili gumy na letnie... Ja jeszcze długo nie zmienię bo jeździłbym jak na ślizgawce Michelin PILOT SPORT 2 225/40 R18 92 Y XL

IMGP3600.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego się zmienia jak temperatura jest +9 i wiadomo ze już śnieg nie spadnie :P

 

BTW dziś w słońcu na oknie było 27stopni 8-)

 

Jak ma się felgi w malowaniu, a w garażu tylko komplet semislicków, to nie jest takie proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas próby wytłumaczenia innemu kierowcy zasad jazdy metodą na zamek, on w pewnym momencie wyjął razem z pasażerem legitymacje służbową, panowie okazali się być tzw. tajniakami. Na szczęście pierwszą( niecenzuralną) część mojego wykładu powiedziałem zanim jeszcze odsunąłem szybę. Pierwszy raz nie wiedziałem co mam powiedzieć :oops: pozostało mi jedynie położyć uszy po sobie i cierpliwie poczekać, aż mnie następny kierowca wpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.