Skocz do zawartości

Jakie głośniki do domu?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z pewnością znajdą się tu miłośnicy lepszego dźwięku.

Potrzebuję głośniki 2.0 do domu (pod kompa, pod TV). Budżet? Ok. 500zł. No chyba, że nic poniżej Microlab Solo 7c nie ma co kupować... No ale nie ukrywam, że średnio mnie na nie stać.

Pod uwagę biorę głównie: GENIUS SP-HF2020, Modecom MC-SHF80U, MICROLAB Solo6c, Modecom MC-HF100 i podobne ;) Ogólnie lubię produkty dobrej relacji jakość/cena. Powiedzmy, że szukam takiego Glasura wśród głośników :)

Liczę na rzetelne porady ;)

 

Acha. Głośniki mają być w takiej konfiguracji jak te, które podałem tj. bez dodatkowego wzmaka, bez suba itp. I Muszą być nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , ale za 500 zł to cuda nie ma co oczekiwać. Ja na twoim miejscu poszukałbym używanych w kolumnach mniejsze ryzyko, że coś będzie nie tak, a i sprzęt będzie już wygrzany. Czasami na forach audio w dziale sprzedam coś ciekawego się trafia. Do tej sumy w nowych bardziej wybierałbym wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microlaby mogę Ci polecić. Miałem zarówno 6c jak i 7c. Moim zdaniem w metrażu do 20 m2 lepiej mi się słuchało 6c niż 7c. Jakoś bardziej wyważone są dla mnie. Basu im nie brakuje, nie zchodzą zbyt nisko ale grają bardzo przyjemnie dla ucha. W sumie to każda muzyka na nich brzmi świetnie. 7c są moim zdaniem przegiętę i czegoś im brakuje, nie mają moim zdaniem tej lekkości co 6c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micky, Super! Dzięki. Takiego poklepania po ramieniu mi było trzeba w tej kwestii. Głośniki są na prezent dlatego muszą być nowe. Będą stały w pokoju ok. 25m2. Czyli 6C są całkiem całkiem jak rozumiem w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat o głośnikach, to się podepnę. Ma ktoś doświadczenie z QUADRAL ARGENTUM 390? Do tego chciałbym kupić apli ONKYO TX-SR608. Jestem zielony w temacie, ale na różnych forach zbierały nawet pochlebne opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w temacie
W związku z tym sugeruję, żebyś przy wyborze sprzętu kierował się... wyglądem. Piszę to absolutnie poważnie i nie złośliwie. Chodzi o to, że skoro nie masz doświadczenia w temacie, to co byś nie kupił w tych pieniądzach będzie grało bardzo dobrze, a różnice... będą dla Ciebie zapewne niedostrzegalne. Kup coś co ładnie wygląda i pasuje Ci do wystroju wnętrza, a na pewno będziesz zadowolony ;):good:

Takie jest moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z marką EDIFIER.

Ja mam model R1900TII http://www.morele.net/glosniki-komputer ... ii-407800/

Podłączone do Xonar DS http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-a ... ds-292040/ , grają znakomicie, czysto. Bas jest jak dla mnie wystarczający, przyjemny. One mają tylny bassreflex, więc dobrze grają jeśli są odsunięte od ściany (min 10cm), przysunięte blisko mogą trochę buczeć. Przy tym nie są tak duże jak solo7 :P

 

Ja od siebie mogę szczerze polecić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micky, Super! Dzięki. Takiego poklepania po ramieniu mi było trzeba w tej kwestii. Głośniki są na prezent dlatego muszą być nowe. Będą stały w pokoju ok. 25m2. Czyli 6C są całkiem całkiem jak rozumiem w tej cenie?

6C kupiłem mojej siostrze na urodziny. Sam miałem kino Sony z małymi satelitkami i subwooferem. Solo 6C mnie zaskoczyło jeszcze w fazie wygrzewania. Sting i Desert Rose mnie powaliło, a Knopflerowe - Money for Nothing ma wykop własnie taki jak lubię. Nie dudniący, krótki. Moim zdaniem sprawdzają się w każdej muzyce. Bądź co bądź nie oczekiwałem po nich audiofilskiego brzmienia i szczegółowości choć cena 400-500 jak za głośniki do kompa to sporo dla wielu ale to naprawde dobre głośniki z kilkoma niestety uciążliwymi wadami.

1. krótki przewód zasilania.

2. trzeba na dzień dobry wywalić przewody łączące kolumny na grubsze 2mm^2 albo nawet i 2.5.

3. głośniki mają włącznik z tyłu obudowy, nie można ich wyłączyć z pilota. Jeśli ktoś zakłada, że będzie je wyłączał przez przycisk Mute na pilocie to nic z tego i tak będzie wydobywal się delikatny szum z głośników. Wówczas też na wyświetlaczu miga cały czas " - - ". Nocą to wkurza :) Można wykombinować sobie przedłuzacz kabla zasilającego z wyłącznikiem na kablu.

4. Po każdym wyłączeniu resetują się ustawienia bass i treble. I trzeba je każdorazowo ustawiać.

Polecam wersję z poprawionym czarnym pilotem. Ma mocniejszą diodę podczerwieni i generalnie przypomina pilot a nie uniwersalny chiński badziewny z przycikami pod grubą folią. U mnie się on np zawiesił i kupiłem nowy czarny.

Na 20 metrach moim zdaniem dla mojego ucha lepiej grają Solo6C. Jeśli miałbym dziś wybierać to nie kupiłbym już więcej 7C. Zawiodły mnie w porównaniu do 6C.

Pamietaj ze trzeba też kupić jakiś dobry kabel chinch-RCA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat o głośnikach, to się podepnę. Ma ktoś doświadczenie z QUADRAL ARGENTUM 390? Do tego chciałbym kupić apli ONKYO TX-SR608. Jestem zielony w temacie, ale na różnych forach zbierały nawet pochlebne opinie :)

To zależy czy szukacz multimedialnego kombajnu czy zależy ci na jakości muzyki w stereo. Nawet w tak tanich ampli są zauważalne różnice. U mnie odpadło Onkyo łącznie z Denonem wygrała natomiast Yamaha, ale tu też zależy z czym będzie grała elektronika najlepszy i tak jest odsłuch.Poszukaj na hdtv forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do znawców tematu. Czy suba można wstawić do szafki, tzn zabudować dookoła a przód zostawić odsłonięty? Dodam że głośnik w subie jest od przodu i ,,dziura" wylotu powietrza też (nie wiem jak na to dokładnie powiedzieć :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salwinek91,

To raczej kiepski pomysł. Pokombinuj raczej z ustawieniem ale nie wkładaj do szafy ,w szafie nie będziesz w stanie wlaściwie ustawić parametrów tak aby kontrolowac to co sie z niego wydobywa, stworzysz mu pudlo rezonansowe bez kontroli. Moim zdaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie te 6c - Panowie nie brakuje im bassu? bo jakby nie patrzeć to system 2.0 i dlatego pytam, obecnie mam 5.1 z logitecha - jestem zadowolony, ale zaznaczam że nie słyszałem tych 6c ani innych podobnych. W marketach zawsze mi się podobało logitechy 2+sub z certyfikatem thx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie te 6c - Panowie nie brakuje im bassu? bo jakby nie patrzeć to system 2.0 i dlatego pytam, obecnie mam 5.1 z logitecha - jestem zadowolony, ale zaznaczam że nie słyszałem tych 6c ani innych podobnych. W marketach zawsze mi się podobało logitechy 2+sub z certyfikatem thx ;)

 

basu jest mniej niż w zestawach logitecha w końcu brakuje subwoofera ale grają pełnym dzwiękiem i jak do normalnego słuchania w zupełności starcza, chyba że lubisz bum bum i hałas jak wszystko rezonuje wkoło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj raczej z ustawieniem

 

Mi nie chodzi o to że jak go wsadzę do szafki to będzie lepiej grał. ;) Tylko że jesteśmy w domu na etapie robienia mebli do salonu i tak się zastanawiałem czy nie zrobić czegoś takiego jak wyżej pisałem. Tylko ze względów estetycznych :)

 

Ale jak mówisz

nie będziesz w stanie wlaściwie ustawić parametrów tak aby kontrolowac to co sie z niego wydobywa, stworzysz mu pudlo rezonansowe bez kontroli

to może sobie odpuszczę ten pomysł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio widziałem na allegro Bose Companion 20. System 2.0 o bardzo dobrych parametrach brzmieniowych jakościowo podobnych do FOCAL XS BOOK. Cena trochę wyższa od zakładanego budżetu ale myślę, że naprawdę warto.

Odnośnie głośników wbudowywanych w ściany czy meble to od kilku lat wiodący producenci mają ich sporo w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microlaby mają tragiczne piloty, same jednak głośniki są odjechane. Do słuchania muzyki na kompie jak znalazł, potrzebna jest porządna karta dźwiękową oczywiście. Polecam 6c, sam mam takie od 2 lat i jestem zadowolony, 1 wrażenie jest dośc dziwne, człowiek jest zaskoczony ich wielkością, ale idzie się przyzwyczaić. 7c to już ogromne kloce, musisz przemyśleć ich umiejscowienie, nie mogą stać tuż przy ścianie, no i najlepiej grają, gdy słucha się ich z pewnej odległości (1,5m i więcej)

 

Nie kupuj żadnych plastikowych logitechów. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG80, link coś nie działa. Ale mieszkam w domku to raczej nie będę nikogo przepraszał :) Głośniki jednak w tym miesiącu schodzą na drugi plan. Musze kupić tańszy prezent, a poza tym rodzice stwierdzili, że głośniki im nie potrzebne :) Ale może dzięki temu zdecyduje się na 7C dla siebie... Żeby był wybór między dwoma rodzajami to byłoby ok. Ale w tej cenie jest ok. 8 rodzai kołujących się w tym budżecie... Echhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę sie...

 

Potrzebuje głośników do sypialni 16m2, podpięte pod TV/CD/DVD.

Do słuchania TV/film/muza. Nie muszą być głośne.

 

Wymagania: małe i ładne (porządne) satelity, pilot, co najmniej 2 wejscia analogowe.

 

Czy Edifier C3 to dobra droga? Moze być coś innego, grunt zeby spełniało wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper, kupiłem bratu niedawno na urodziny logitechy z553 i ogólnie jestem w małym szoku jak te małe lekkie pudełeczka grają, wszystko solidne, kable grube, pilot bardzo solidny z wejściami in i out, grają idealnie czysto w dodatku niezależnie od piosenki nie charczą przy max volume, zanim je kupiłem to przetestowałem na żywca wszystkie zestawiki 2.1 i 5.1 do 6 stówek i te wypadły najlepiej, osobiście wolę microlab solo 6c od piszczących satelitek i suba pod nogami robiącego łup łup, ale są ogromne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.