Skocz do zawartości

Obróbka filmów - jaki program?


Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Mam dostęp do WSZTSTKICH urządzeń

Cieszymy sie Twiom szczesciem. :)

ale nie skazujcie nas na czytanie tego w innych wątkach.

Tak sie niestety zlozylo ze nie wszystko czego szukamy a chodzi na macu, bedzie dzialalo na pececie i odwrotnie.Wystarczy przeczytac kilka postow na tej stronie.

Nie trawię natomiast szerzenia religii "i"

I nie ukrywasz tego.Moze opisz to w oddzielnym temacie ;) Chetnie poznam jakies ciekawe fakty, opisane przez praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż Ci się grafika odklei od płyty głównej...

po to mam 5 letnią gwarancje...

 

Ludziska kochane, ja dostrzegam zalety jabłuszek, ale widzę też ich wady. Nie trawię natomiast szerzenia religii "i". Chcecie utwierdzać się w przekonaniu że macie najlepsze sprzęty na świecie to załóżcie oddzielny temat i tam wpadajcie w samozachwyt i wieszajcie psy na PC-tach i odwrotnie, ale nie skazujcie nas na czytanie tego w innych wątkach.

daruj sobie tego typu teksty, nikt tu religii nie szerzy... osoby zajmujące sie obróbką foto i video zazwyczaj pracują na mac-ach, dlaczego? jeszcze nigdy przez te pare lat podczas renderingu nie wywalił mi się mac gdzie IBM/Lenovo/Dell/Toshiba/Vaio wywalały się regularnie- nie była to wada sprzętowa ale wada ukochanych systemów MS, pracuje i na win7 na dellu obecnie i na Mac-u, jak nie muszę to Della nie włączam :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia, przerabiałem to w Dellu i nigdy więcej tego g*wna. To znaczy nVidii...

Dokładnie, mi padł w pięknym t61p właśnie GPU ...

 

Obecnie mam kolejnego czarnucha ale przy najbliższej okazji <$$$> mam plan skoczyć na Maca.

Obecnie konsumuję treści (filmy, muzyka, zdjęcia) a mój czas jest cenny. Na windzie zawsze "coś" potrafi wyskoczyć, wolę być ograniczony w lekkim stopniu ale mieć święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mi padł w pięknym t61p właśnie GPU ...

 

Obstawiam, ze grafika wymienialna wiec wymienić grafe na mniej awaryjna serie i jedziesz dalej :D

Osobiście nie mam nic do zarzucenia firmie Apple oprócz tego, że cena do parametrów jest zupełnie niewspółmierna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_1, wymienialne grafiki w laptopach skończyły się gdzieś w okolicach... 2004 roku ;)

 

Michał nie generalizuj proszę... Kuflik, będzie pan zadowolony, u mnie było tak że i iphone i mac trafił w moje ręce wbrew moim przekonaniom i chęci posiadania, chwilę czasu trwało przyzwyczajenie i teraz jestem mega zadowolony, z nowymi macbookami musisz pamiętać o jednym mega minusie- musisz na starcie wybrać optymalną wersję sprzętową bo nie ma już opcji dorzucenia czegoś lepszego po zakupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_1, wymienialne grafiki w laptopach skończyły się gdzieś w okolicach... 2004 roku ;)

 

Do dzis kazdy gaming, czy stacja robocza ma wymienialna grafike w Alienie czy MSI wyjmujesz i wkladasz grafike bez problemow, bo sam to zrobilem w swoim. Wiec sie mylisz. W laptopach "marketowych" oczywiscie nie jest to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z Pinnacle Studio 14 i iMovie na Mac'u... ten drugi lux, pierwszy jakiś dziwny...

Do polecanych tu dużych graczy (Sony Vegas Pro i Adobe Premiere Pro) należałoby dorzucić jeszcze do niedawna sztandarowy produkt jabłka – Final Cut Pro 7. Pytanie tylko czy tak poważne softy są Ci potrzebne? Na początku roku była promocja na soft Sonego w wersji 11 - można go było kupić za ok. 800PLN – być może sprawa jeszcze aktualna.

Skoro jednak Pinnacle Studio Ci nie podchodzi to raczej wątpię, żeby któryś z powyższych Ci się spodobał.

 

Z tanich, prostych i nie wymienionych w temacie rozwiązań: Sony Movie Studio, Final Cut Pro X.

 

Uważam jednak, że ciężko będzie Ci znaleźć coś podobnego do iMovie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_1, t61p to raczej był laptop z górnej półki (w PL 10k brutto moja wersja kosztowała).

Nie było w nim wymiennego GPU, tylko reballing wchodził w grę;/

 

Grafa to pewnie Quadro FX 570M?? Jesli tak to nie dziwne, ze padła :)

A ta stacja wciaz jest calkiem dobra jesli mowimy o zastosowaniach profesionalnych, wiec jak go jeszcze masz oddac do naprawy i uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_1, sprzedałem na części i kupiłem t410..

Jak szukałem pilnie opcji naprawy to tylko owe MOBO proponowali:( Koszt-kosmos.

 

No i największy atut tamtego -14cali 1400x1050 :| Kupiony na jakieś super promocji w USA, -25% za brak panoramy oraz -35% bo akurat dzień promocji (black fiday czy coś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie a ja kupiłem DVD Alpine iva-d106r i mam problem z teledyskami w avi jakim programem bym nie robił wypalam na płytke wkładam do radia i wyskakuje DISC ERROR jak sciągne np. z chomikuj gotowy teledysk w avi śmiga bez problemu filmiki konwertuje w AllConverterPro i nic z tego. Na chwile obecną udało mi sie tylko skonwertować do formatu DVD Video programem Free Video DVD Converter ale to format DVD a chcem do AVI może ktoś z was ma takie radyjko i mógłby mi poradzić z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z teledyskami w avi
Używasz kodeka, którego nie dekoduje Alpina lub ustawiasz za wysoką rozdzielczość - ustaw max. 720×576.

 

Może poleciłbyś jakiś program i jaką konfiguracje przeprowadzić.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Marian_K, Dzisiaj wkońcu wziełem się za tego DivX Plus Converter rzeczywiscie program fajny dzieki za podpowiedz ale nadal nici konwertuje teledyski w konwersji np HOME THEATER odpalam nero express daje dvd z danymi wypalam w radju wyskakuje DISC ERROR wypalam jako CD z danymi po włożeniu cd do radja myśli mysli i po minucie DISC ERROR może robie coś nie tak.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.