Skocz do zawartości

Import pojazdu z Belgi - wymagane dokumenty?


embargo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz przeglad to bajka bo zarejestrujesz auto w jeden dzien. Robisz tlumaczenie, jedziesz do celnego potem do skarbowki i do wydzialu komunikacji. Tam dostajesz docelowe blachy i po tygodniu donosisz jakies tam potwierdzenia z celnego i skarbowki. Jak robisz to zadko to w urzedach celnych sa takie agencje co ci przygotowuja wszystkie dokumenty do celnego i skarbowki za 50zl, tam ci wszystko wytlumacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

embargo,

Faktem jest że weszły nowe przepisy i nie zrobią przeglądu bez tablic.

 

Na stacjach robią przegląd jeśli mam na aucie tablice takie jak w dokumentach np. których używał poprzedni właściciel, w przypadku niemieckich tablic mogą być tablice wymeldowane aby się zgadzały z dokumentami, przechodzi też patent z dorobionymi tablicami, mogą być tablice wyjazdowe.

 

Jeśli auto przyjechało na lawecie jak rozumiem w Twoim przypadku możliwości masz dwie rejestrujesz auto bo masz ważny przegląd i po sprawie lub wydział nie uznaje Twojego przeglądu więc pobierasz z Twoimi nowymi dokumentami tablice próbne i robisz na nich przegląd, zdajesz tablice i dostajesz docelowe po okazaniu ważnego przeglądu.

 

Informacyjnie, w Niemczech zmieniły się przepisy dotyczące wydawania tablic z żółtym i czerwonym paskiem, wcześniej można było je dostać nie posiadając niemieckich dokumentów w przypadku żółtych teraz trzeba je posiadać więc w pierwszej kolejności kupujemy auto a później staramy się o tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rejestracja w jeden dzień...a to Ci ciekawostka. Chyba po grubych znajomościach, jeżeli nie masz dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy i vat 25 to na jakiej podstawie mogą zarejestrować Ci samochód??? Z samoróbkami diagności też już nie przepuszczają bo nie będą nadstawiać tyłka za handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samoróbkami diagności też już nie przepuszczają bo nie będą nadstawiać tyłka za handlarzy.
tydzień temu robiłem, z tym że tablice dorabiane w Niemczech nie wyklejane u nas ale fakt to już zależy od stacji nie wszędzie to przechodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rejestracja w jeden dzień...a to Ci ciekawostka. Chyba po grubych znajomościach, jeżeli nie masz dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy i vat 25 to na jakiej podstawie mogą zarejestrować Ci samochód??? Z samoróbkami diagności też już nie przepuszczają bo nie będą nadstawiać tyłka za handlarzy.

Jakies 2 tygodnie temu rejestrowalem Toyote rav4 na papierowych wloskich zjazdowych (diagnosta troche krecil nosem ale przeglad podbil, tak samo w wydziale komunikacji ale tez przeszlo). Najpierw poszedlem do celnego i zaplacilem akcyze, po czym zlozylem vat 25 i pojechalem z dokumentami do wydzialu komunikacji. Tam musialem wypelnic oswiadczenie ze w ciagu tygodnia doniose dokumenty z celnego i skarbowki. W wydziale komunikacji powiedzieli ze jesli mam przeglad to robie na starych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również przechodzi rejestracja auta po opłacie akcyzy ale bez VAT-u 25. Wystarczy że ma się potwierdzenie złożenia druku a WK rejestruje auto warunkowo. Później donosisz co trzeba i po sprawie.

 

Przegląd miałem ważny ponad rok i mi przepisali. W przypadku gdy jest krótszy mogą robić problemy. Najlepiej zadzwoń i się dowiedz. Tak czy inaczej pewnie będą wymagali żebyś wykupił próbne tablice, jeśli nie po to żeby zrobić przegląd to po to żebyś dostał wydruk ze SKP o danych technicznych auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w agencji celnej żeby ogarnęli całą papierkologię...krzyknęli jedyne 500zł :?

Dzięki temu zmotywowaliśmy się aby ogarnąć całość samemu a 5 stów zostanie na %%%

500zl :?::shock: u mnie w agencji za wypełnienie wszystkich papierów biorą 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zł to chyba za wszystkie formalności związane z rejestracją a nie tylko w IC.

Na stronie Poznańskiego Urzędu Miasta znalazłem taki wpis:

Na mocy obecnie obowiązujących przepisów, pojazd sprowadzony z innego kraju członkowskiego UE lub krajów EFTA, nie musi przed pierwszą rejestracją w Polsce przechodzić badania technicznego, o ile z dokumentów pojazdu przedstawionych do rejestracji wynika, że pojazd posiada aktualne badania techniczne wykonane w kraju pochodzenia.

 

Oraz jeżeli auto zostało sprowadzone bez tablic należy wypełnić oświadczenie o ich braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

embargo,

masz okazję przetestować poznańskie urzędy, wszystko co piszesz to prawda ale w większości przypadków jeśli przegląd jest ważny na mniej niż rok może być potrzeba odwiedzenia stacji diagnostycznej, czyli tak jak pisał kolega mario448,

w każdym razie powodzenia jak ogarniesz temat to napisz jak Ci poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko załatwione.

Umowa dwujęzyczna więc tłumaczenia nie były potrzebne, dowód rejestracyjny (dla Izby Celnej musiał być tłumaczony dla WK nie = europejski dowód rejestracyjny), przegląd również przetłumaczony.

Reszta papierków tak jak w poradnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od dobrych kilku miesięcy jest nowy przepis o rejestracji warunkowej- rejestruje się pojazd bez VAT-25 i akcyzy, które to dokumenty można dostarczyć najpóźniej przy odbiorze stałego dowodu. Od niedawna brak tablic rejestracyjnych na pojeździe jest usterką istotną i auto nie może dostać pozytywnego badania technicznego.

 

W naszym powiecie jeśli diagnosta napisze w uwagach na badaniu, że pojazd sprawny technicznie, to pomimo braku tablic normalnie jest rejestrowany bez próbnych tablic. Po otrzymaniu czasowego dowodu jedzie się ponownie do diagnosty, ten kończy badanie wynikiem pozytywnym(auto ma już polskie tablice, więc usterka usunięta:) ), wydaje zaświadczenie -zanosi się to do wydziału komunikacji i załatwione...

 

Proszę drogich kolegów nie złorzeczyć na pracowników wydziałów komunikacji czy diagnostów- nigdy nie wiecie który z forumowiczów należy do w/w grup zawodowych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.