Skocz do zawartości

Import pojazdu z Belgi - wymagane dokumenty?


embargo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pytanie do osób które są w temacie importu pojazdów z zagranicy.

Jakie dokumenty potrzebuję aby zarejestrować auto importowane prywatnie z Belgi, czy wystarczy jedynie umowa zakupu oraz belgijski dowód rejestracyjny?

 

Ad1 Pytanie dodatkowe - ów pojazd ma przegląd Belgijski do lipca 2013, czy muszę wykonywać go teraz jako wymóg rejestracji pojazdu sprowadzonego?

 

Ad2 Tłumaczenia dokumentów - o tym że umowę muszę przetłumaczyć wiem (a przynajmniej jeżeli nie jest w dwóch wersjach językowych), a czy dowód rejestracyjny również?

 

Byłbym wdzięczny za wszystkie merytoryczne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

embargo,

 

do rejestracji potrzebujesz:

1. belgijski dowód rejestracyjny

2. umowa

3. tłumaczenia dowodu oraz umowy

4. przegląd jak jest ważny to teoretycznie nie trzeba go robić, praktycznie różne Wydziały Komunikacji interpretują przepisy część akceptuje, część wymaga tylko ustalenia danych pojazdu część wymaga pełny przegląd na stacji diagnostycznej 99 pln)

5. VAT25

6. recykling

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, już myślałem że będę musiał płacić i 2% podatku od czynności cywilnoprawnych i 3,5% akcyzy...

 

Nie rozumiem tylko po co tyle papierków, jesteśmy członkiem UE, umowa, dowód rejestracyjny idę do WK i oni robią wszystko co trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorsze jest to że na akcyzę i vat25 czeka się tydzień, dodać do tego tłumaczenia dokumentów z dwa dni i już mamy prawie dwa tygodnie rejestrowania samochodu. Nie zapomnij i nowych zasadach przeglądów, furą wracasz na kołach czy na lawecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w takim wypadku wymagają próbnych tablic rejestracyjnych (sam nie wiem z jakiego powodu). Co do przeglądu to TUV miałem ważny ponad rok więc mi przepisali, jednakże kazali jechać do na Stację kontroli Pojazdów po wyciąg z systemu z danymi technicznymi samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak auto jest w Polsce, na kołach ale przyjechało na lawecie i blach brak.

Teraz weszly nowe przepisy ze auto jadac na przeglad musi miec tablice rejestracyjne probne lub zjazdowe i ubezpieczenie, bo inaczej nie zrobia przegladu. Najpierw auto musi byc oclone, dopiero pozniej probne czerwone i na przeglad.

 

[ Dodano: 28 Styczeń 2013, 20:54 ]

Przegląd jest.

A masz wpisane do kiedy jest ten przeglad? Bo mi w przypadku aut z Wloch gdzie jest wpisana tylko data robienia przegladu nie chcieli przyjac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to jeżeli auto przyjechało na lawecie to nie potrzebuje tablic celnych .

TADEK14 mam przegląd Belgijski do lipca tego roku więc po co mi próbne tablice skoro i tak nie pojadę tym autem zrobić przegląd skoro mam.

 

Mam dowód rejestracyjny, CAR-PASS, i coś takiego (zdjęcie z neta) z datą przeglądu http://img202.imageshack.us/img202/462/primera20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest data robienia przegladu czy data do ktorej jest on wazny?

 

[ Dodano: 28 Styczeń 2013, 21:05 ]

A co do przegladu to nie zrobia ci go bez tablic, nawet patryczken16 o tym pisal.

Nowe przepisy. Auto nie przejdzie przegladu bez tablic,a moj zostal zwieziony na lawecie bez zjazdowych. dodatkowa $$ bo placi sie 62zl za te tablice ktore po miesiacu oddam i zaplacie 260 za normlane :thumbdown:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.