Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

...i cięższe docieranie niż klasyczne QD :/

 

Cooo?? Żaden QD którego używałem nie docierał się tak banalnie jak BSD :D Wystarczy i już

[guote=wojtassss]

 

 

Używałem może z pięciu Qd w swojej krótkiej karierze i sonax jest jedynym którego używanie nie sprawia mi przyjemnosci... :dontknow: ...zawsze gdy po niego sięgam tłumacze sobie że chodzi w nim o coś innego.. :-] .. od razu mówię że to jest moje prywatne odczucie i nikomu nie narzucam swojego toku myślenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i cięższe docieranie niż klasyczne QD :/

 

Cooo?? Żaden QD którego używałem nie docierał się tak banalnie jak BSD :D Wystarczy i już

 

 

Używałem może z pięciu Qd w swojej krótkiej karierze i sonax jest jedynym którego używanie nie sprawia mi przyjemnosci... :dontknow: ...zawsze gdy po niego sięgam tłumacze sobie że chodzi w nim o coś innego.. :-] .. od razu mówię że to jest moje prywatne odczucie i nikomu nie narzucam swojego toku myślenia....

 

+1

 

też się z nim nie dogaduje... Z Sonax'em jest jak z wódką... nie trzeba go lubić- ma robić robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem

- poorboy's world - qucik detailer plus

- duragloss 921 fast clean and shine

- Meguiar's Ultimate Quik Detailer

- sonax xtreme brilliant shine detailer

 

I naprawdę sonaxem pracuje mi się najłatwiej. Nie smuży. Psikam na element np maska 3-4 razy, rozprowadzam mikrofibrą i przelatuję drugą stroną. Zero używania siły, tarcia etc. Zero smug. Do tego kozacki zapach.

Jak można dopuścić, żeby QD zasechł jak ktoś wyżej pisał?

OT takie osobiste odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zawsze problem w dzień- nawet jak samochód stoi w cieniu, a lakier nie jest jakoś specjalnie rozgrzany to i tak pojawiają się problemy z dotarciem :/ niezależnie od fibry. Ogólnie ok, a miejscami przyschnie....

Za to na mrozach, w garażu itd-bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj na troszkę cieplejszym lakierze tak zrobić. Wystarczy pół maski popsikać i zacząć ścierać, a już na końcu jest zaschnięty i ciężko go dotrzeć. Natomiast jak auto stoi z 1-2h w garażu, jest chłodne to na luzie, fajnie się pracuję. Aczkolwiek też uważam, że ma tendencję do lekkiego mazania i ciężej go zetrzeć aniżeli inne QD. Ale wolę się trochę pomęczyć i mieć później chwilę spokój :) Za to zapach jest klasowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się kilka razy, że BSD wydawał się tępy podczas aplikacji. Głównie po myciu na nie do końca chłodnym lakierze kiedy zostawało wiele "waterspotów" tudzież zacieków.

Dziś w ramach testu pomieszałem go z Pro Detailerem od Chemical Guys w proporcjach 2:1 i nakładanie/docieranie było czystą przyjemnością.

Tylko właśnie... Nie wiem na ile było to spowodowane dodaniem Pro Detailera, umyciem chłodnego auta czy zwyczajnie drugą z rzędu aplikacją Sonaxa od momentu nałożenia Gtechniqa C1.5. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam problem :thumbdown: U mnie Sonax BSD + powłoka na szybie czołowej + jazda nocą w deszczu = TRAGEDIA.

Czasem trzeba przelecieć wycieraczką i wnet... smiley-swiss-50x44.gif

 

Co by nie było, pomimo wspomagania zrzutu - nie polecam.

Przypomina to trochę jazdę po myciu mocno skoncentrowanym szamponem z waxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używajcie produktów zgodnie z ich przeznaczeniem, a Wasze problemy zostaną rozwiązane.

 

BSD jest wszechstronnego użycia - według producenta ;) więc my "owieczki" przestrzegamy zasad użytkowania. Niestety teoria, że można stosować BSD na szybę czołowa jako NW, lub uzupełniacz NW legła w gruzach - przynajmniej w moim odczuciu. No chyba, żeby TOTAL NW, ale też się nie nadaje.

 

berło do kibelka jako szczotka do felg

 

Heh... nawet fajne.

08274241628678546551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DW część osób pisze, że używa BSD jako NW i są zadowoleni.

Been using it on glass for a while now various vehicles aswell. It's been fine on windscreen too.

I don't get any wiper judder either and it doesn't smear when it rains with the wipers.

I can see 2-3 months durability

On a windscreen

Pewnie dużo zależy od tego czym do tej pory były zabezpieczone szyby i czy w ogóle były. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.