Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

g.pajak, dokładnie. Dlatego ja nie używam go na samochodzie do pieszczot, a na "dziadach" do codziennej roboty i przy akcjach "Zrób tylko lakier" - uwalonych wnęk itd nie zostawię, a SONAX robi robotę niczym "EKO DOTYK" ;)

 

Próbowałem poprawiać śliskość Sonaxa poprzez podkład w postaci Esclate - lekka poprawa, akceptowalna - ale to nie to ;)

 

Co do wspomnianego ProDetailera - gdyby tak nie mazał po szybach (ciepłe dni i po kilku kilometrach) to "połyskiwacz" z niego klawy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD lecisz po szybach?

 

Od lat... ;) Metodą na "dwie szmatki". Jedna rozciera - druga dociera.

 

Sonax na szybach tez się sprawdza, ale - brak śliskości i problem z pomazaniem na G1 (do tej używam jedynie płynu na alkoholu lub IPA z wodą) spowodował, że nie używam go do tego celu... chociaż można i nie ma większych przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

U mnie testowo machnalem Sonaxem po polowie szyberachu i po tylniej szybie. Na szyberku jest wszystko ok, duzo lepiej kropelkuje i odprowadza wode jak NW Autoland. Za to na szybie z wycieraczka zaczela skrzypiec wycieraczka. Po kilkunastu ruchach sie wytarlo i byl spokoj. Zostal za to slad od wycieraczki wiec sie wkurzylem i polozylem G1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, Chodziło mi o to, że kiedyś KRD pokazywał mi krople po PNS na szyberdachu i mówił, że na czołowej wycieraczki skrzypią, więc upewniam się, czy nie pomylił produktów, bo na moich szybach BSD za wiele nie wniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJakeWOW! Sonax + mikrofibra - usuwa lepiej rozbite owady niżeli Glinka

Pryskasz sonaxem po owadach ? czy chodzi o to że po nałożeniu sonaxa łatwo schodzą ?

 

Pryskam po zderzaku i mocno nawilżam fibrę SONAXiorem - lecę na bogato. I... i idzie migiem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście mi ćwieka zabili. Choć i tak nie do końca wam wierzę, bo pewnie mnie w konia robicie z tymi szybami :D

jutro stestuję na jakimś aucie bez NW

Ja również lecę QD po szybach i nie mam jakiegoś ulubionego, wrzucam losy do woreczka i losuję którym dziś smarowć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam losy do woreczka i losuję którym dziś smarowć

 

No to Pan szczęściarz. Ja mam typy, które nadają się na szybę i takie, które nie nadają się wcale - bo w trakcie lub zaraz po zaczynają się tak zwane "jaja" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaj nigdy nie miałem na szybie ;) ale wale po szybach tym co po lakierze. U mnie na białym fajnie daje rade qd od fk, reload i uqd (reload i fk po prostu nijak na szybie się zachowują) uqd daje rade. Sonaxa chyba też piskałem ale nie zauważyłem ani jaj ani pozytywnego działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.