Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

A na szybach zostawia jakiś niepożądany efekt? Bo ja np silke detailerem szyby też jadę od zewnątrz.

 

ja psikam jak leci poza przednią szybą - nie cierpię NW i mażącej się szyby, mniejsza z tym to nie temat o tym ...

 

 

generalnie co zauważyłem - woda bardzo szybko ucieka z maski czy bocznych szyb potraktowanych Sonaxem, genialna sprawa, chyba jeszcze nie trafiłem na wosk czy NW ( jak jeszcze byłem tym zafascynowany ) dzięki któremu woda ucieka tak szybko przy niskich prędkościach :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Evo, to byl jeden test, czy sprawdzales rozne proporcje?

 

 

Raz zrobiłem 1:1, efekt był taki jakbym psikał czystym Sonaxem ;) więcej się nie bawiłem.

 

 

Co do NW, to już kiedyś pisałem - u mnie na G1 i Glass Science nie ma żadnego wpływu, ani negatywnego w postaciu mazania się, ani w postaci wzmocnienia powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie między innymi z tego powodu przelatuje boczne i tylną QD bo woda świetnie spływa, fakt nie jest to trwałość NW, ale jeśli ktoś regularnie myje i używa QD to czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś swoje pierwsze "5 minut" z Sonaxowym BSD.

W zasadzie wszystko zostało już napisane ale dodam coś od siebie.

Nie maże się, całkiem szybko odparowuje z lakieru, z waterspotami i zaciekami po szamponie sobie poradził (wyszło słońce kiedy myłem samochód), do looku - w mojej ocenie - coś tam dodaje. Nie rozprowadzał się jakoś bajecznie ale to może przez lakier, który pasowałoby potraktować glinką.

Generalnie jestem zadowolony i czekam aby na własne oczy zobaczyć jego słynne kropelkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam ten QD.

Mam do was pytanie , QD Sonaxa jest takie gęste , widać po przechyleniu butelki jak na ściankach zostaje i powoli spływa wiec jest ok. Kupiłem na forum jakiś czas temu QD CG ten niebieski i nie jestem z niego zadowolony,nie radzi sobie z plamami po wodzie a konsystencja jego jest jak zwykłej wody, czy taką ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie między innymi z tego powodu przelatuje boczne i tylną QD bo woda świetnie spływa, fakt nie jest to trwałość NW, ale jeśli ktoś regularnie myje i używa QD to czemu nie...

:good: przeleciałem nim wszystkie szyby z wyjatkiem przedniej i 2 tyg.po aplikacji krople spadają jak trzeba, chyba spróbuję na przednią szybkę od strony pasażera :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak wiadomo specjalistą od tego produktu nie jestem :D ale obserwując z boku ten produkt i jego aplikacje stwierdzam że qd z niego marne :D ani łoterspotów nie zbiera, śliskości nie dodaje, do poślizgu do glinki nadaje się średnio- za to ma wszelkie dobre atrybuty spray sealanta, takie moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck, kolejny wadliwy produkt w mojej kolekcji :/ Z8 nie zjada mi wosków, Sonax zbiera mi waterspoty jak zły...jak żyć ? :dontknow:

Oj tam oj tam... ja tam akurat też nie zauważyłem, tych wszystkich wad co Daniel (u mnie WS-ty usuwa również spoko, a pod glinkę nie próbowałem) , nie mniej jednak wytrzymałością, dużo bliżej mu, bądź nawet wyprzedza, nie jeden sealat. Śliskości typowego QD też nie ma... :song:

 

Evo, nawet taki weteran ;) jak Ty myślę, ze musi przyznać, ze nie jest to typowy QD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też było dane wczoraj wypróbować to cudo :) - uwagi takie że:

-leciałem na bogato,nie było problemów z dotarciem,ale-nie może być zbyt puszysta fibra,bo Sonax jak wiadomo jest z tych "tępych",i dość wyrywał mi ją z ręki

-z podbiciem looku-jak mówiliście-szału nie ma,ale na czarnym nie ma się do czego na siłe czepiać,ale wiadomo-nie do tego został stworzony ;)

I taki mój wniosek na koniec-jesli ktoś sprzedaje na forum z 5L bańki,za 35 zeta za litr,to warto,ale jesli miałbym kupic 750ml za prawie 70 zeta-to nie

wolałbym dołożyć te 30 zł i kupić Reloada- :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.