Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

SJake, bez napinki, ale takie oceny to indywidualna sprawa.

 

No i ja właśnie tak to indywidualnie oceniam.

 

Każdy decyduje sam i ocenia potrzebę nabycia produktu.

 

 

Nie rozumiem ? 8.5 ? Nie robi problemów, nie ma uwag i 8.5 ? Rozumiem że gdyby się sam dotarł dostał by 10 ?

 

Nie było problemów, ale niczym ponadprzeciętnym czego można wymagać od AquaWAX mnie nie ujął. Trzeba było trochę machnąć raz i dwa, i trzy, i cztery - stąd 8,5. Idealnie byłoby wówczas gdybym przeciągnął raz i gotowe. W takiej sytuacji dostałby 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, przetestowałeś, więc można by wyciągnąć wnioski że użyłeś go raz, może nie wstrząsnąłeś przed użyciem, za dużo zaaplikowałeś, nie odpowiedniej ściery użyłeś, podeszłeś z negatywnym nastawieniem. Możliwe że dlatego taka ocena :D Próbuję udowodnić niektórym, że bronienie za wszelką cenę drogich, wcale nie rewelacyjnych produktów jest nie co śmieszne. Ale luzik :D Swoją opinie już napisałem wcześniej wiec EOT :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, Panie najdroższy, a kto tutaj broni czegokolwiek? Ja tylko dałem 8,5/10 za docieranie sonax'owi i średnia ocena wyszła mi 7/10. Uznałem go za szybki, łatwy w użyciu AQUAWAX, który spiszę się znakomicie w "fabrykach-klinikach połyskliwie czystych aut". (nie mylić z HydroWax i LiquidWax) :dontknow: Więcej grzechów nie pamiętam.

 

Daleki jestem do porównań, obrony czegokolwiek itd. Używam kosmetyków w przedziale cenowym od 3zł do xxxxx zł i zarówno ten za trójkę i "za trójkę" nie ma u mnie lekko. Jak wspomniałem, nawet mam zamiar używać Brillance regularnie jako doładowywaczo-odświeżacz.

 

Ale ku ścisłości

 

- Ściery mam klasowe, dobre, zawsze czyste. Przynajmniej tak mi się wydaje.

- Ja zawsze używam tylko wstrząśnięte i mieszane - kosmetyki oczywiście. 8-)

- Sonax Brilliance używałem trzykrotnie. Raz - auto. Dwa - szyby, armatura i blaty w domu. Trzy auto i test na uszczelkach, plastikach etc.

- Moje nastawienie: Jako, że to relatywnie "tani produkt" mógł mieć u mnie fory - zazwyczaj więcej wymagam od droższych pozycji, więc... to nie to.

 

Jedyna szansa to to, że mam "kiepską" sztukę :mrgreen: ale wątpie.

 

[ Dodano: 27 Kwiecień 2013, 19:14 ]

Evo, Normalnie "obrońca Krzyża". (albo i ja nie zrozumiałem przekazu :mrgreen: )

 

Przetestowałem produkt osobiście do którego nie miałem uprzedzeń. Oceniłem go jako dobry produkt, a... publika szaleje. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym Sonaxie jest to , że tylko trochę polepsza wygląd samochodu. Tani też nie jest , a wosków w spreyu jest mnóstwo.Za to na myjnie byłby się sprawdził super.
Najlepiej żeby kosztowało 15 zł za galon i po przetarciu fibrą przeprowadzało korektę... :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 5 litrów ? Po co komu tyle na 1 samochód. Znudziłby się. Za dużo. Nie chodzi o to .

Po prostu no, żeby lepszy połysk dawał. Po co go teraz psikać , jak piękna nie daje, a takie

OCW zrobisz i już jest inaczej, zadowolenie z pracy bo coś widać. Do tego Surf City QD i jak jest pięknie. A ten Sonax to taki byle było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Cherry Glaze, ale CG Butter Wet Waxa "ściąga" przy aplikacji, trochę mi to pokrzyżowało plany

 

"Tyż ściąga", ale w tej sytuacji Cherry Glaze służy jedynie jako cleaner na dwa tygodnie hulanki. Później psikam małego Sonaxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Cherry Glaze, ale CG Butter Wet Waxa "ściąga" przy aplikacji, trochę mi to pokrzyżowało plany

 

"Tyż ściąga", ale w tej sytuacji Cherry Glaze służy jedynie jako cleaner na dwa tygodnie hulanki. Później psikam małego Sonaxem.

 

U mnie 2 próba takiego składu, po wczorajszym deszczu ładnie to wygląda, zobaczymy ile pociągnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie zdążyłem przed deszczem z QD, więc dziś musiałem dokończyć dzieła ziszczenia na waterspotach i nic nowego nie odkryję jeśli powiem, że Sonax z tym radzi sobie co najmniej średnio. Bez przyglądania się nie widać żadnych plamek, ale wystarczy się przyjrzeć i coś tam się zauważy. Nawet mocne tarcie i lanie QD litrami nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po kilku tygodniach bojów skończyłem swoja flaszkę.

 

Dla Brylantowego Szajnowego Detailera od sonaxa znalazłem zastosowanie:

 

- wnęki drzwi i bagażnika - i tutaj to jest mój number ONE!

- czyszczę uszczelki

- idealny do felg (mat), progów

 

Zamówiłem sobie 5L :) i dużo szmatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki Ale że co jak ?:D

 

Normalnie, "walę" nim gumę - uszczelki wokół okien! Daje ładną satynkę, wymywa utlenienia gumy, ściąga klej po taśmie. ;) Mam nadzieje, że nie żarżnę tym uszczelek :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.