Skocz do zawartości

Shiny Garage Perfect Active Foam


MM.MM

Rekomendowane odpowiedzi

Fruit Snow Foam jest przeznaczona do regularnego mycia nawoskowanych samochodów, dobrze domywa, ale starego, zaschniętego brudu nie ruszy w takim stopniu jak Perfect Active. Perfect Active to pina do mycia silnie zabrudzonych powierzchni, co moim zdaniem istotne, piana jest bezpieczna dla elementów aluminiowych czy plastikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

piana jest bezpieczna dla elementów aluminiowych czy plastikowych.

Wojtek, nie powiesz mi, że jest bezpieczna dla alu bo nawet w normalnym stężeniu do mycia czyli takie 1:20 matowi polerowane felgi. Dla scisłości mam chyba pierwszą wersję PAF kupioną w lipcu 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, z gołym alu nie będą reagować jedynie produkty neutralne, ja u siebie na elementach chromowanych, alu czy plastikach na samochodzie, używając piany dosyć regularnie nie zauważyłem żadnych niepokojących oznak działania produktu typu matowienie czy płowienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

U nas dzis rano bylo -15,ale kolo 16 zrobilo sie -7 wiec bylismy z Mackiem na myjni.

 

Ja testowalem Perfect Active :) niestety w transporcie sie rozlala ( nie wiem jaka ilosc powinna byc pierwotnie ) ,ale zostalo mi 90ml ktore zrobilem z nieco ponad litrem wody do zwyklego opryskiwacza - zbyt zimno by myc pod domem z pianownica.

 

Stan auta przed myciem - dramat na kolach :!:

 

 

Nie myty ponad tydzien ze wzgledu na ciagla temperature -15.

 

udo.JPG

kgi8.jpg

3z67.jpg

2spc.jpg

11k7.jpg

e5w6.jpg

3q6b.jpg

ngf1.jpg

j0xu.jpg

 

 

Perfect Active z opryskiwacza ( nie sprawdze jak sie pieni )

 

vl91.jpg

rsq.JPG

qfy2.jpg

dwpq.jpg

z2w5.jpg

pmhq.jpg

 

Niestety po oplukaniu wszystko zamarzlo,ale na chwile do parkingu:

 

yf21.jpg

5oy5.jpg

j4ug.jpg

ql9a.jpg

old.JPG

zmev.jpg

mpm1.jpg

v8.JPG

 

 

Moze nie widac tego rewelacyjnie z racji slabego swiatla,ale domywanie na poziomie mistrza :kox: Jestem mega pozytywnie zaskoczony i na pewno przy dodatnich temperaturach zamowie 5l,VP NSF pojdzie w ostawke.

 

Odczekam do ocieplenia bo ciezko myc zamrozone auto i uzyje Fruit'a,ale juz moge powiedziec ze ma rewelacyjny zapach,a domywanie rownie swietne ( Maciek myl auto stanowisko obok )

 

Dzieki Shiny Garage za piane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
domywanie na poziomie mistrza

 

Zalecane przez producenta rozcieńczenie przy oprysku:

- 1:30 (30ml piany i 900ml wody) bezpieczne rozcieńczenie, które pozwoli usunąć większość zabrudzeń nie naruszając znacząco powłoki woskowej,

- 1:20 (50ml piany i litr wody) silne działanie stosowane w celu usunięcia ciężkich zabrudzeń.

 

W sumie się nie dziwię, ze dobrze domyło, skoro przekroczyłeś dawkę dla ciężkich zabrudzeń prawie dwukrotnie :-]

Jakiś wosk na aucie leżał przed myciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Cytat pochodzi z tego tematu: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=17669

 

Temat dotyczy Active ;)

 

Właśnie dla Fruit jest podane stężenie jakie zastosowałeś:

Zalecane rozcieńczenie przy oprysku:

- 1:15-10 (67-100ml piany na litr wody) stosujemy opryskiwacz ciśnieniowy lub butelkę z atomizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po problemach z próbkami proponuje skoncentrować się na pianie fruit. Nowość zostawić na później, jak doślemy Wam próbki. Ta druga piana to nie jest piana perfect active, nowa formuła piany która docelowo miałaby ją zastąpić, jeżeli komuś zamokła kartka, na forum w naszym dziale w temacie każdego produktu jest instrukcja zastosowania oraz zalecane rozcieńczenia, tych wartości proszę się trzymać, bo widzę że zrobił się mały bałagan :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja próbka przeżyła trasę i czekała grzecznie na swoją kolej. Jako że sporo już o niej w temacie, przedstawię od razu swój test.

 

057af1c39e3b8769.jpg

 

Auto ubrudzone standardowo, bez jakiegoś tam zapuszczenia, 2 tygodnie nie myte.

 

Na początek sprawdzenie pH koncentratu:

 

772e4f225bbb3637.jpg

 

5beed40058b59303.jpg

 

Jak widać, Perfect Active to ostra zasada :shock:

Na początek film i kadry z przed mycia jak i po :

 

 

fb6569a9661d54d3.jpg

 

fb32c724222f331e.jpg

 

248cd2a1d0c69b6f.jpg

 

87f8626960139450.jpg

 

Tak wygląda w trakcie pianowania:

 

34ebd4cb4f39b0ef.jpg

 

7e7925f18945bfe5.jpg

 

69b245b9617ca854.jpg

 

38989fff77fbf309.jpg

 

1995c9af111c45fa.jpg

 

A oto jakie uzyskałem efekt po samym pre-wash'u :

 

19e6acac91c9c375.jpg

 

26a69a3d723afbb3.jpg

 

b4188c11f5906936.jpg

 

e7bc23a6a470bf31.jpg

 

Jak można zaobserwować domywanie Perfect Active jest na bardzo dobrym poziomie. Roztwór jaki zastosowałem to 1:20 czyl,i 50ml piany na litr wody. Przy takim stężeniu spokojnie, jak widać za załączonym materiale, możemy ubijać pianę. Producent piszę, że jest bezpieczna piana, jednak pasek lakmusowy pokazał, jest to bardzo mocna zasada i umierającego SBD, pierwsze podejście wykończyło do zera, na aucie powstała piękna tafla wody. Jedno jakie mam zastrzeżenie do tej piany to to, że zostawiła mi osad na szybie, na szczęście bez problemu można go doczyścić.

 

6a96b055b211b21f.jpg

 

f6998d4997411737.jpg

 

To chyba tyle w temacie Perfect Active , dzięki za uwagę i do następnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy temp wody ma znaczacy wplyw na gęstość piany? Dzisiaj testowalem piane z pianownica pa(nowka sztuka) i 100ml na litr- lipa, plynace mleko. 200ml na litr lekko zbite mleko które juz polezalo troche na lakierze ale to nie było jeszcze to.

 

Czy temp moze mieć znaczenie?czy moja pianownica jest wadliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostryziom-Kiedyś miałem podobny problem z PA (nową) już chciałem reklamować...W temacie o pianownicach doradził użycie wody demineralizowanej tak zrobiłem i robię do tej pory i jest :good: polecam przetestować.W marketach można dostać bańkę 5 l za ok 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś słyszałem że jak woda jest twarda to może być problematyczne dla uzyskania dobrej piany , ile w tym prawdy nie wiem , ale może być coś w tym jeżeli nie którzy leją wode demineralizowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
że jak woda jest twarda to może być problematyczne dla uzyskania dobrej piany , ile w tym prawdy nie wiem

Tak właśnie jest. Być może niektórzy maja np. takie doświadczenia, że będąc gdzieś na wyjeździe okazało się, że myjąc się, dość trudno spłukać porządnie ręce, bo cały czas jakby się pienią. To efekt miękkiej wody. Przy twardej wodzie, spłukanie jest natychmiastowe.

Jednym słowem, miękka woda - mydło się w niej łatwo pieni, ale trudno spłukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada że u mnie jest dosyc twarda woda. Można wręcz powiedziec że mineralna. W lokalnej telewizji był nawet kiedyś poruszamy temat że mamy kozacka wodę i w porównaniu do cisowianki czy naleczowianki miala nawet wiecej jakiś minerałów dobrych dla zdrowia.

Dzwonilem do sklepu i kazali mi pobawic sie pokretlem bo byc moze nawet duży + moze okazać sie lepszy od max -.

W takim razie zrobie dwie próbki 1:10 z woda kranowka i 1:10 z woda zdemi. Zobaczę jakie będą efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.