Skocz do zawartości

Antyradar


Franek

Rekomendowane odpowiedzi

Przy porannej kawie przeczytałem sobie taki temat:

http://www.tvn24.pl/kontrole-kaskadowe- ... 038,s.html

 

I krew mnie zalała.

Bo patrząc np na miejsce gdzie robili foty, to jest tam ograniczenie do 20km/h.

A ze po mieście auto jeździ baaardzo dużo, to czas pomyśleć o antyradarze.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie?

Ile trzeba wydać by sprzęt spełnial swoją rolę?

Czy działa to też na takie radary, jak montowane na samochodach ITD i straży miejskiej?

 

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma .. koszt koło ponad 2tys. i działa.. w mieście do 1km informuje . działa w przód i tył na rożne częstotliwości . w trasie nawet do 5 km informuje.. wiec jest naprawdę warty.. firmy nie pamiętam ale mogę sie dowiedzieć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tylko ciekawostka:

 

Prawo o ruchu drogowym z 20 czerwca 1997 r: "Zabrania się wyposażania pojazdu w urządzenia informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia".

 

Ale pewnie wiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto udowodni że jest włączone :P hehe

"przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia"

Jak jest zamontowane w aucie, podłączone jest całe ustrojstwo do anten to ... jak dla mnie jest to urządzenie gotowe do użycia nawet jak jest wyłączone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zamontowane w aucie, podłączone jest całe ustrojstwo do anten to ... jak dla mnie jest to urządzenie gotowe do użycia nawet jak jest wyłączone ;)

Nie ma żadnych anten zewnętrznych, tylko zasilanie. Odpięcie trwa 1,27 sec. i można to zrobić jedną ręką.

Wiem, nie dlatego że coś wyczytałem tylko sam bawiłem się tym urządzeniem "tymy rencamy" :kox: Urządzenie jest wielkości paczki papierosów i montuje się go zazwyczaj na klips na osłonie przeciwsłonecznej kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Auto-Car- ... 4609702f23

 

Ja używam czasem cobry, fotoradary wyłapuję, suszarki też czasem się uda wyhamować :kox: . Co do jazdy zgodnie z przepisami to jestem zbyt młody i głupi, żeby to zrozumieć. A już najbardziej denerwuję mnie definicja terenu zabudowanego :wallbash: Trasa na idzie przez wioskę (jakoś niedaleko Koła) gdzie są 2 domki na krzyż, a i tak wszyscy jadą 140-180 na ograniczeniu 50km/h. Jak tu nie jechać jak pusto, i żywej duszy nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, bo też myślałem o antyradarze. Czy te urządzenia są wykrywalne przez policjanta używającego radaru. Czy jest on wstanie mierząc prędkość suszarką wyłapać które auto ma antyradar mierząc mu prędkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te urządzenia są wykrywalne przez policjanta używającego radaru. Czy jest on wstanie mierząc prędkość suszarką wyłapać które auto ma antyradar mierząc mu prędkość?

Nie wiem jak jest z innymi antyradarami, ale akurat Valentine jest urządzeniem pasywnym, wykrywającym obecność częstotliwości na których pracują radary. Policjant Cię może zmierzyć. Jeżeli chodzi też o ręczne "suszarki", jest tak, że jeżeli policjant nikogo przed/za Tobą nie mierzy żaden antyradar ci tego nie wykryje. Antyradary stacjonarne stale wysyłają sygnał i te są wykrywalne w praktycznie 100%. :good:

 

A tak BTW są urządzenia aktywne, które wprowadzają w błąd radary, nie mniej jednak nowoczesne radary wykrywają próbę oszustwa :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Franek, koncepcja antyradaru słuszna... Sam o nim myślę od dłuższego czasu. O zakazie użytkowania wiem ale jakie są konsekwencje przyłapania na jego użytkowaniu? Z tego co kiedyś czytałem to przepadek samego urządzenia ale co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy49, tamet jest o antyradarach, wiec proszę nie przeliczać ile mandatów/urządzeń wujdzie na ile wosków/kosmetyków.

 

Proszę o konkretną merytoryczną dyskusję, bo kilka osób pisze konkretnie, a kilka filozofuje o wyższości swoich niedzielnych umiejęności nad innymi.

 

Tak jak powiedział Secure, przepisy są idiotyczne.

Z resztą, sam ostatnio robiłem jeszcze kat A oraz E do B (bo B mam od 11 lat), więc mogę coś na ten temat powiedzięc.

 

Tak więc, konkrety proszę.

 

no to jak dojdziesz do ponad 20 bezmandatowych lat tak jak ja to porozmawiamy o niedzielnych umiejętnościach...

 

Eryczek

Art. 66 ust. 4 pkt. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym stanowi: Zabrania się wyposażania pojazdu w urządzenie informujące

o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia (...).

 

Na podstawie tego przepisu oraz zgodnie z art. 97 kodeksu wykroczeń („Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub

o porządku ruchu na drogach publicznych, podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany”) kierowca, w którego aucie znaleziono antyradar lub urządzenie zakłócające działanie sprzętu pomiarowego, zostanie ukarany przez policjanta mandatem lub też sprawa będzie skierowana do rozpoznania przez sąd grodzki. Dodatkowo konto kierowcy zostaje obciążone trzema punktami karnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie antyradary działają na każde urządzenia pomiarowe, nawet te najnowsze? Sam jestem ciekaw

 

Co do osób, których to nie interesuje i jeżdżą w 100-procentach przepisowo to jest opcja IGNORUJ.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac, a po 9 latach gdy kolega dojdzie do tych 20, to napiszesz o 29 :P...

 

A tak poważnie sam chętnie przeczytałbym jak ma się sprawa "wykrycia" antyradaru podczas kontroli.

Które urządzenie byłoby dobre (informowało w miarę wcześnie, ponieważ to co oglądałem na YT z budżetówek to śmiech na sali... 50m przed fotoradarem to ja nawet nie zdążę nogi z gazu przenieść na hamulec :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie antyradary działają na każde urządzenia pomiarowe, nawet te najnowsze?

Wiesz jak jest, to jest nieustająca wojna, każda "strona" wymyśla coraz to nowe rozwiązania. Nigdy odpowiedź na to pytanie nie będzie w 100% tak.

Droższe czyli lepsze antyradary wyłapują większość "nowinek". :good:

 

[ Dodano: 27 Listopad 2012, 19:41 ]

Na podstawie tego przepisu oraz zgodnie z art. 97 kodeksu wykroczeń („Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub

o porządku ruchu na drogach publicznych, podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany”) kierowca, w którego aucie znaleziono antyradar lub urządzenie zakłócające działanie sprzętu pomiarowego, zostanie ukarany przez policjanta mandatem lub też sprawa będzie skierowana do rozpoznania przez sąd grodzki. Dodatkowo konto kierowcy zostaje obciążone trzema punktami karnymi.

Warto wiedzieć. Czytając to co piszesz to i tak warto używać, ryzyko w sumie żadne, możliwość złapania to jak wygrać w lotto! :D Mam znajomych jeżdżących DUŻO (służbowo) od dawna z antyradarami i jeszcze nikogo nie namierzyli... A urządzenia zwróciły się wielo,wielokrotnie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedno zastanawia. Jak zamontować to w samochodzie? Większość użytkowników i chyba zgodnie z instrukcją zakłada się go na szybę czołową. Czy w takim wypadku mijając kumatego policjanta nie zauważy on antyradaru na oknie? Jak nawigacja to on nie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety z mojej strony nie wygląda to kolorowo, ponieważ nie jeżdżę tyle aby w razie czego płacić "jakąś" tam sumę za antyradar + koszt zakupu, słaba opłacalność :D.... Ale jak ktoś jeździ zawodowo.... Jego wybór :P

 

matherr, wydaje mi się, że jeżeli ładnie przeprowadzić kabel to może i nie będzie widać o ile masz przyciemniany pasek na szybie... tak jak ja xd... Noo a tak bez "paska" to według mnie istnieje ryzyko, że zauważy, bo przecież nie będzie się "miotać" podczas jazdy z zdjęciem go, żeby po zjechaniu na pobocze policjant go nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.