Jump to content

Einszett Hartglanz


Evo
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

Zgodnie z zapowiedzią w innym temacie , wrzucam tutaj recenzję, wstępną póki co ;) wosku syntetycznego z domieszką Carnauby , Einszett Hartglanz. Czy zmieni się to w test na trwałość - szczerze wątpie, biorąc pod uwagę moją ostatnią częstotliwość w zmienianiu wosków, ale zobaczymy.

 

Co do samego środka, pierwszy raz miałem okazję użyć go dobrze ponad rok temu , jeszcze na hali na Bodycha. Wtedy jakoś obyło się bez zachwytu, ot przesmarowałem element, starłem i koniec. Przy okazji jednego z ostatnich piątkowych spotów, pobawiliśmy się trochę tym środek i wydał się na tyle ciekawy, że postanowiłem samemu sprawdzić na swoim aucie. Więc po kolei :

 

 

Opakowanie i konsystencja :

 

 

isdsc06258.jpg

 

 

Trochę oldschool ;) Opakowanie może i nie wygląda źle, ale jest mocno nieporęczne. Środek ma konsystencje wody a otwór w tej puszcze jest duży, więc naraz idzie dużo za dużo produktu. Dlatego dobrym pomysłem jest przelanie go do małej butelki ze spryskiwaczem, można wtedy precyzyjnie kontrolować ilość aplikowanego śrdodka :

 

 

isdsc06259.jpg

isdsc06260.jpg

 

 

Przygotowanie powierzchni :

 

 

Auto dostało delikatnych hologramów od mycia i wycierania, wszystko usunięte SV CF Pro , na koniec kilkukrotne zmycie zmywaczem Koch Chemie :

 

isdsc06257.jpg

isdsc06243.jpg

isdsc06255.jpg

isdsc06256.jpg

isdsc06240.jpg

isdsc06250.jpg

isdsc06244.jpg

isdsc06242.jpg

isdsc06263.jpg\

 

 

Aplikacja:

 

 

Produkt jest bardzo wodnisty i oleisty, przez co dość wydajny. Na auto przy dwóch warstwach poszło 15 ml. Sama aplikacja bardzo prosta , psikamy na aplikator i rozprowadzamy. Dość ciężko nałożyć cienką warstwe bo w tym przypadku produkt jest całkowicie niewidoczny, dobrze więc dla pewności poprawić w tych miejscach aplikatorem. Polerowałem po powstaniu białego nalotu, po ok 5-10 minutach , bez większych problemów. Nie jest to poziom wosków z wysokiej półki, ale nikomu nie sprawi trudności.

 

Na spocie trenowaliśmy też aplikację maszynową i szło jeszcze łatwiej, ale to podaje w ramach ciekawostki bo trzeba by się więcej pobawić w ten sposób ;)

 

Co ciekawe, zagraniczne sklepy w swoich opisach tego środka podają że może być aplikowany przy 0 stopniach temperatury. Nie wiem, nie sprawdzałem ale jeśli tak to może być ciekawa alternatywa dla osób bez garażu. Napewno nie jest szczególnie kapryśny jeśli chodzi o warunki, bo niedługo po wyjechaniu z garażu na aucie osiadła bardzo gruba warstwa rosy , nie zaszkodziło to w żaden sposób.

 

isdsc06264.jpg

isdsc06266.jpg

isdsc06267.jpg

isdsc06268.jpg

 

 

Efekty :

 

 

Wizualnie , ciężko żeby bylo inaczej niż dobrze na dobrze przygotowanym, czarnym aucie ;) Powiedzmy że delikatnie "plastikowo" tak jak mają to w zwyczaju np Duraglossy , ale ogólnie fajnie to wygląda. Powiedziałbym że Hartglanz dość dobrze wyciąga ziarno metaliku. Śliskość w normie, na poziomie dobrego wosku , do sealantów trochę brakuje.

 

 

isdsc06276.jpg

isdsc06278.jpg

isdsc0379.jpg

isdsc0381.jpg

isdsc0383.jpg

isdsc0384.jpg

isdsc0386.jpg

isdsc0389e.jpg

isdsc0401.jpg

isdsc0404.jpg

 

 

To co było głownym powodem zamieszania w innym temacie, kropelki ;):

 

 

isdsc06285.jpg

isdsc06286.jpg

isdsc06287.jpg

isdsc06288.jpg

isdsc06303.jpg

isdsc06306.jpg

isdsc06307i.jpg

isdsc06310.jpg

isdsc06312.jpg

isdsc06318.jpg

isdsc06329.jpg

 

 

 

 

Cena : Najlepsza część - ok 35 zł za opakowanie 250 ml ;) Są jeszcze tańsze i mniejsze 150 ml ;) Nie jest to więc wielka inwestycja. Co więcej, powiedziałbym że nie znam drugiego produktu który oferowałby takie zachowanie wody, za takie pieniądze. Nie wiem jak przejdzie próbę czasu, ale fakty są takie że czyste osiagi po aplikacji , bez subiektywnych odczuć co do zapachu etc, są jak dla mnie niespotykane jeżeli chodzi o tą półke cenową. Myślę że jak za tą kase , można śmiało próbować ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dystrybutor
Na cały samochód zużyłeś wszystko co było w buteleczce? :o

 

ciekawi mnie trwałość :o

 

W opisie produktu napisali od 4 do 6 miesięcy :idea:

 

No aż tak bym nie wierzyła w taki opis :-]:o ale nie jest to jedyny przeprowadzony test, o którym słyszeliśmy ;) Może testujący się wypowie w temacie? :mrgreen: ale z tego co pamiętam to 2 miesiące Hartglanz wytrzymał i został zdjęty (chyba bardziej z nudów) :-]

 

Gdyby Evo się znudził to i tak trochę wcześniej produkt został nałożony na inne panele testowe dlatego będziemy informować ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

W zasadzie to nie powinienem mówić o drugiej warstwie, poprostu po pierwszej aplikacji, nałożyłem go jeszcze raz żeby upewnić się że wszystko jest pokryte. Z tego co wiem nie da się go warstwować tak jak inne woski, bo środek jest na tyle mocny że rozupuści każdą poprzednią warstwę i zastąpi nową.

Link to comment
Share on other sites

a właśnie co ze wspomagaczem jakimś...lepszy będzie z domieszką Carnauby czy coś w stylu FK, S&G :?::)

 

Jak w przypadku każdej hybrydy można używać QD itp. syntetycznych jak i naturalnych- wg preferencji, temperatury itd. (myślę, że tu nic nowego nie wymyślimy) :).

 

evo, a jak wygląda sprawa z kurzem, brudem itd.? Nie przyciąga kurzu tak jak Zaino, DG itp. czy bliżej mu do Coll-ego? :)

Link to comment
Share on other sites

Idąc z duchem czasu też już mam u siebie drugi dzień wen wynalazek :mrgreen:

 

Isuzu na którym to nałożyłem robi dziennie z 200-400km więc jest bardzo dobrym obiektem do sprawdzania specyfików na wytrzymałość (co da wielu jest priorytetem) ;)

 

 

Wrzucę jakieś filmiki z :lania wody"

Link to comment
Share on other sites

Idąc z duchem czasu też już mam u siebie drugi dzień wen wynalazek :mrgreen:
No ciekawe jak to się spisze :D

 

Napisz jeszcze czym przygotowałeś lakier, to będzie jakieś odniesienie do tego co ma Evo.

 

Maska przygotowana 50/50

 

IPA/cleaner Concours

 

Zobaczymy :o

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.