Skocz do zawartości

Swissvax Concorso vs. Zymöl Concours


JM63

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodząca zima to 'świetny' pomysł na przetestowanie 'weekendowych', konkursowych wosków. Ale z drugiej strony- jeśli mogę, to czemu nie? :roll:

 

Formalności:

 

Zymol Concours Glaze został stworzony przez założycieli marki Zymol dla ich prywatnych samochodów. Obecnie jest dostępny dla wszystkich, którzy oczekują połysku i głębi koloru, jakimi szczycą się auta z najlepszych światowych pokazów. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju i koloru lakieru. Concours zawiera 47% białej i żółtej carnauby ( 90% białej i 10% żółtej)

 

I SV...

 

Oto nasz słynny wosk nadający głęboki i reprezentacyjny połysk o efekcie „mokrej” powierzchni. Posiada również wysoką skuteczność podczas stosowania na lakierze bezbarwnym. Wosk Concorso jest wzbogacony ekstraktami z oleju kokosowego oraz cynamonowego, a 50% jego objętości stanowi ultraczysty, niebielony żółty brazylijski wosk karnauba, zapewnia lakierowanej powierzchni połysk, jaki zazwyczaj spotyka się jedynie na klasycznych pojazdach zdobywających laury podczas gal samochodowych. Concorso jest woskiem, który po raz pierwszy rozsławił markę Swissvax podczas wystaw klasycznych samochodów oraz imprez organizowanych przez kluby zrzeszające takie pojazdy.

 

Krótko ode mnie:

Zapach i opakowanie- zdecydowanie cynamonowy Zymol. SV pachnie jak W5

Aplikacja- by hand bez większych różnic, aplikatorem oba bardzo przyjemnie, ale mam wrażenie, że Swissvaxy lubią mocniej dociśnięty aplikator :o

Polerowanie- SV dałem trochę czasu, w tym czasie nałożyłem Concours'a na drugą połowę i Titanium na dach. Muszę przyznać, że w tym wypadku oba woski prezentują bardzo wysoki poziom, nawet tam gdzie poleciałem grubo nakładając ręcznie wystarczyło przelecieć fibrą dwa razy i już :good:

Efekty- Jak to mawiają

Krasnoludki nie będą tańczyć
,

ale stwierdzenie

nasz słynny wosk nadający głęboki i reprezentacyjny połysk o efekcie „mokrej” powierzchni
faktycznie coś w sobie ma. Powierzchnia wyglądała mokro, 'tłuściutko' :P:good:

Zymol też się ładnie błyszczał... ale jeśli krasnoludki miałby jednak chęć zatańczyć, to chyba wybrałyby SV :o

 

Temperatura przy aplikacji to jakieś 15°C, ale przed nałożenie m i po spolerowaniu trochę ogrzałem lakier halogenem i po godzinie profilaktycznie przetarłem fibrą. Niestety nie mogłem zostawić samochodu na noc w garażu, ale mam nadzieję, że nie zabije to wosków.

No liczyłem na jakieś słoneczko na drugi dzień, sprawdzić teorię, że Z będzie się wypacać, a z SV nie będzie tego problemu, a tu... śnieg :dontknow:

 

No nic, kilka fotek :)

Maska i drzwi kierowcy w obu przypadkach by hand, reszta aplikatorem.

resizedimg0461.jpg

Polerujemy

resizedimg0462p.jpg

I wyszło cuś takiego:

SV

resizedimg0467.jpg

resizedimg0469.jpg

resizedimg0470.jpg

resizedimg0482.jpg

I Zymol

resizedimg0472.jpg

resizedimg0474.jpg

resizedimg0476s.jpg

resizedimg0477.jpg

resizedimg0479.jpg

resizedimg0478.jpg

Z i SV

resizedimg0481.jpg

Na masce Z jakby przyciemnił, a na klapie bagażnika odwrotnie :o:idea:

 

Podsumowując:

Oba woski są naprawdę fajne, świetnie się nakładają, ciężko się przyczepić do efektów, no ale każdy z nich kosztuje prawie tysiąc zł, więc to powinno być oczywiste (chyba, ze kupiliśmy budyń w butikowym, metalowym opakowaniu :-] )

I znów pojawia się dylemat- który wybrać? :D

Dla mnie ideałem byłby Zymol działający jak SV :|

Ale bądźmy szczerzy- z obu będziemy zadowoleni i zawsze mając jeden będziemy chcieli drugiego :mrgreen:

 

 

Z ciekawostek jakie znalazłem szukając informacji o wosku

Polishedbliss (co prawda o BoS, a nie Concorso)

Swissvax Best of Show should only be applied by hand. For best results, it should be applied to freshly cleansed paint three to four panels at a time and as thinly and evenly as possible using a Swissvax Wax Applicator

:idea:

Waxit.com

Every month reapply the wax only, the clay and cleaner fluid steps should only be done every 6 to 8 months.

Co masterzy o tym sądzą? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www Zymol'a w poradach od profesjonalistów też jest informacja, że należy woskować raz na miesiąc a cleanera i glinki należy używać co najmniej co 6 miesięcy- nie ma konieczności robić tego co woskowanie... Oczywiście jak ktoś ma czas i ochotę niech robi takie zabiegi co woskowanie, jednak nie jest to konieczne- chyba, że producent się myli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bratt, zarówno częstotliwość glinkowania jak i woskowania jest rzeczą względną.

Jeśli na co dzień Twoje auto spędza cały dzień pod "cieknącą" wierzbę to daję Ci słowo, że trzeba glinkować przed każdym woskowanie.

Zaś jeśli przejeżdżasz miesięcznie 1 kkm, auto "śpi" w garażu a po każdym myciu podlewasz je QD to woskowanie co 3 - 4 miesiące będzie w zupełnie wystarczające.

Z czasem każdy się uczy co i kiedy jest potrzebne ;)

 

JM63, będę obserwował Twój test...

mam nadzieję że otrzymam wreszcie odpowiedź na nurtujące mnie od wakacji pytanie czy mając Z Concoursa, warto zainwestować ponad tysiaka w jego odpowiednik ze stajni SV (wraz z CF) :o Choć odpowiedź jest dość łatwa do przewidzenia :D

 

Swoją drogą gratuluję ostatniej weny i zaangażowania do prac detailingowych :good:

Zasypujesz nas bardzo fajnymi porównaniami i testami. Cieszę się że ktoś dzielnie zastępuje "starą zmęczoną gwardię". Życzę jak najszybszej nominacji na Mastera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że otrzymam wreszcie odpowiedź na nurtujące mnie od wakacji pytanie czy mając Z Concoursa, warto zainwestować ponad tysiaka w jego odpowiednik ze stajni SV (wraz z CF) :o Choć odpowiedź jest dość łatwa do przewidzenia

Odpowiedź jest oczywista- jeśli masz rezygnować z powiększania zestawu w McDonald's to nie ma sensu. Ale jeśli Cię kusi i możesz... Sam wiesz :D

Na CF nie używałem, ale wydaje mi się, że VHG daje zbliżone wykończenie :o

 

Swoją drogą gratuluję ostatniej weny i zaangażowania do prac detailingowych :good:

Zasypujesz nas bardzo fajnymi porównaniami i testami. Cieszę się że ktoś dzielnie zastępuje "starą zmęczoną gwardię".

No cóż, sam bardzo lubię oglądać przeróżne testy, zabawy detailingowe itd, a że Panowie (mam nadzieję chwilowo) mają mniej czasu to sam trochę podziałam, przy okazji podzielę się na forum ;)

 

jak najszybszej nominacji na Mastera!

:oops: No czułbym się zaszczycony, ale chyba jeszcze nie czas :o

 

Jak będzie wieczorem na plusie to zajadę na bezdotyk, może coś wyjdzie. Dzisiaj płukałem Volvo i przekonałem się jaka przepaść jest w odpadaniu śniegu przy dobrym i martwym wosku :-]

 

No i co do woskowania bez glinki i cleaner'a- też nie zawsze robię pełen proces. Ostatnio położyłem Titanium na umierające Celeste i Spirita i jak narazie trzymają świetnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Swissvax Best of Show should only be applied by hand. For best results, it should be applied to freshly cleansed paint three to four panels at a time and as thinly and evenly as possible using a Swissvax Wax Applicator

 

 

Jeżli chodzi Ci o rozbieżność pomiędzy "by hand" a "Swissvax Wax Applicator", to chodzi porostu że to by hand odnosi się do aplikacji ręcznej za pomocą aplikatora, a nie np. maszynowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM63, wybrałeś ciekawe warunki do testów, ale to i lepiej bo nie będą miały lekko :) Ciekawi mnie bardzo takie zestawienie, bo slyszałem dużo dobrego na temat Concorso i mam nadzieje że test pokaże jak to jest naprawde.

Czekamy więc na filmiki poglądowe i gratuluje pomysłu :good:

oby jak najwięcej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, Chyba masz rację :o Chociaż by hand, to by hand :P

Carire, No myślałem, że będzie zimno, ale nie spodziewałem się, że na drugi dzień będą musiały znieść to:

resizeds1210002.jpg

resizeds1210003.jpg

No i filmik. SV wyraźnie słabiej- i tu pojawia się pytanie... Czy ja coś poknociłem? Chociaż wydaje mi się, że żadnych rażących błędów nie było.

Czy może SV nie lubi tego cleaner'a?

 

Dla przypomnienia: Kierowca: SV Concorso, pasażer: Zymol Concours, dach Z Titanium na HDC

 

http://www.youtube.com/watch?v=uu1Q-_YSZKY&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
by hand

 

To aplikcacja ręczna, w swoich materiałach SV aplikację gołą dłonią określa

 

with the palm of your hand

 

;)

 

Co do filmiku - ściągaj to panie czym prędzej i aplikuj obydwa na dedykowane cleanery, bo i jeden i drugi wygląda słabiutko w porównaniu do tego co potrafią zaprezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Co do filmiku - ściągaj to panie czym prędzej i aplikuj obydwa na dedykowane cleanery, bo i jeden i drugi wygląda słabiutko w porównaniu do tego co potrafią zaprezentować.

 

U mnie Concorso swietnie dawal rade na HDC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmiku - ściągaj to panie czym prędzej i aplikuj obydwa na dedykowane cleanery, bo i jeden i drugi wygląda słabiutko w porównaniu do tego co potrafią zaprezentować.

pozwolę sobie przypomnieć co nieco, bo faktycznie coś poszło nie tak:

 

Concorso

 

http://www.youtube.com/watch?v=aQSvbyqEbwA

 

 

Concours

 

 

Titanium na dachu też jakoś tak kiepsko :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągaj to panie czym prędzej i aplikuj obydwa na dedykowane cleanery

Chciałem tak zrobić, ale nie miałem CF'a :/

Jak warunki pozwolą to go przewoskuję ;)

Cytat:

by hand

 

 

To aplikcacja ręczna, w swoich materiałach SV aplikację gołą dłonią określa

 

Cytat:

with the palm of your hand

,

Dzięki, zapamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba, bo inaczej zawsze jest dylemat, ktory... a tak dylemat jest fajny bo pojawia sie przed woskowaniem, ktory dzisiaj? Zdecydowanie bardziej lubie cleaner Z HDC jak SV CFR i z tego powodu jako zestaw wygrywa Zymol, zapach tez za nim przemawia, ale ten wyglad po SV jakby ciut lepszy, a moze to inaczej slonce siweci wtedy, albo jak sie "przemecze" z cleanerm od SV to podswiadomie sobie wmawiam, ze musi byc lepszy szajn.

fajny test, z ciekawoscia bede obserwowal :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rotacja, recznej aplikacji jeszcze nie stosowalem przy cleanerze SV, ale skoro HDC sie dobrze naklada maszyna, to chyba nie ma podejscia SV z recznym, no chyba ze aplikuje sie go super. recznie bawilem sie z megsem i jakos nie mam ochoty do tego wracac, z dodo recznie bylo troche lepiej, ale do HDC na maszynie podejscia nie mialy. Byc moze to moj blad i SV recznie jest calkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.