Jump to content

Jak dbać o felgi stalowe ?


19Urban94

Recommended Posts

Witam. Mam felgi stalowe... Jak o nie dbać... Aby były czarne i nie dobierała się do nich rdza... Powiem, że przy najblizszej okazji zdejmuje koła, dokładnie czyszcze nadkola, koła, opony itp... Tylko teraz pytanie czym zakonserwować felgi stalowe... :o

Link to comment
Share on other sites

po dokładnym wyczyszczeniu możesz takim samym woskiem jak aluminiowe. może to być jakis wytrzymały wosk do lakieru(albo i sealant, nawet lepiej i to kilka warstw) albo specjalnie przezanczony do felg. poszukaj na forum, ostatnie nawet pojawił sie test takiego produktu.

aha, z czyszczeniem nie czekaj do wiosny, w zimie też wypadałoby przynajmniej kilka razy to zrobić! ja te elementy, które wymieniłeś czyszcze pobieżnie podczas każdego mycia, zaś bardzo dokładnie mniej więcej co drugie!

Link to comment
Share on other sites

nie, oczywiście, że nie. ale po pierwsze mam zawoskowane koła, więc już sama myjka zdjemuje sporo brudu. poza tym mam sporo różnych szczotek i pędzelków, które znakomicie ułatwiają domycie wszystkiego bez zdejmowania. chce niedługo kupić żabe i 4 kobyłki...wtedy z pewnością raz na miesiąc koła będą zdjęte.

Link to comment
Share on other sites

Ja używałem APC do alufelg i całkiem nieźle mu szło. Do cięższych zabrudzeń najlepiej robić to na dwa razy. Jest fajny, bo mało się pieni, a właściwie w ogóle. Chociaż co kto woli. Ja na przykład nie lubie pian do felg.

Moim zdaniem APC sprawdzał się lepiej niż TW Wheel Clean z efektem śniegu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Odświeżam temat - dzisiaj myjąc autko ściągnąłem kołpaki, autko do jutra bedzie bez kołpaczków - jutro musze je wyszorować... Felgi po umyciu były siwe... Przeleciałem je Trim Detailerem... I tak myśląc o ofercie all4auto wpadłem na pomysł żeby je "przelecieć" tym : http://www.all4auto.pl/smartwax-blue-go ... l?cPath=24

 

Co wy na to.?

 

[ Dodano: 18 Marzec 2010, 19:15 ]

Czy lepiej dołożyć te 20 zł i kupić wosk do felg aluminiowych... I mieć je do moich stalówek, jak i do znajomych aut - którę będę czyścił, które posiadają alu felgi... ;)

Link to comment
Share on other sites

Felgi po umyciu były siwe... Przeleciałem je Trim Detailerem...

 

Po co do metalu użyłeś środka do plastiku ?

To metal malowany i to w dodatku na czarno wiec TD powinien je po prostu nabłyszczyć.
Link to comment
Share on other sites

Evo, ten wosk, to Turtle Original Wax - z reala... Myślę, że Trim Detailer dłużej poleży na plastikach, felgach, niż wosk na lakierze... ;) Przy następnym dopieszczaniu autka - za miesiąc jak zdejmę koła, to felgi nawoskuje woskiem do felg... :D:P

Link to comment
Share on other sites

19Urban94, Trim Detailerem szkoda tego środka do felg, tym bardziej że nie jest tani! I dedykowany zupełnie do czegoś innego! Oj Rafał Rafał ale chałupnictwo uprawiasz ;)

Niedługo kupisz wosk do felg i będziesz nim plastiki smarował :lol: ... bo nie będziesz miał już Trima :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.