Skocz do zawartości

Jak dbać o felgi stalowe ?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam felgi stalowe... Jak o nie dbać... Aby były czarne i nie dobierała się do nich rdza... Powiem, że przy najblizszej okazji zdejmuje koła, dokładnie czyszcze nadkola, koła, opony itp... Tylko teraz pytanie czym zakonserwować felgi stalowe... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dokładnym wyczyszczeniu możesz takim samym woskiem jak aluminiowe. może to być jakis wytrzymały wosk do lakieru(albo i sealant, nawet lepiej i to kilka warstw) albo specjalnie przezanczony do felg. poszukaj na forum, ostatnie nawet pojawił sie test takiego produktu.

aha, z czyszczeniem nie czekaj do wiosny, w zimie też wypadałoby przynajmniej kilka razy to zrobić! ja te elementy, które wymieniłeś czyszcze pobieżnie podczas każdego mycia, zaś bardzo dokładnie mniej więcej co drugie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, oczywiście, że nie. ale po pierwsze mam zawoskowane koła, więc już sama myjka zdjemuje sporo brudu. poza tym mam sporo różnych szczotek i pędzelków, które znakomicie ułatwiają domycie wszystkiego bez zdejmowania. chce niedługo kupić żabe i 4 kobyłki...wtedy z pewnością raz na miesiąc koła będą zdjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem APC do alufelg i całkiem nieźle mu szło. Do cięższych zabrudzeń najlepiej robić to na dwa razy. Jest fajny, bo mało się pieni, a właściwie w ogóle. Chociaż co kto woli. Ja na przykład nie lubie pian do felg.

Moim zdaniem APC sprawdzał się lepiej niż TW Wheel Clean z efektem śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam temat - dzisiaj myjąc autko ściągnąłem kołpaki, autko do jutra bedzie bez kołpaczków - jutro musze je wyszorować... Felgi po umyciu były siwe... Przeleciałem je Trim Detailerem... I tak myśląc o ofercie all4auto wpadłem na pomysł żeby je "przelecieć" tym : http://www.all4auto.pl/smartwax-blue-go ... l?cPath=24

 

Co wy na to.?

 

[ Dodano: 18 Marzec 2010, 19:15 ]

Czy lepiej dołożyć te 20 zł i kupić wosk do felg aluminiowych... I mieć je do moich stalówek, jak i do znajomych aut - którę będę czyścił, które posiadają alu felgi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, ten wosk, to Turtle Original Wax - z reala... Myślę, że Trim Detailer dłużej poleży na plastikach, felgach, niż wosk na lakierze... ;) Przy następnym dopieszczaniu autka - za miesiąc jak zdejmę koła, to felgi nawoskuje woskiem do felg... :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19Urban94, Trim Detailerem szkoda tego środka do felg, tym bardziej że nie jest tani! I dedykowany zupełnie do czegoś innego! Oj Rafał Rafał ale chałupnictwo uprawiasz ;)

Niedługo kupisz wosk do felg i będziesz nim plastiki smarował :lol: ... bo nie będziesz miał już Trima :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.