Jump to content

Klimatyzacja w domu


kerad

Recommended Posts

Potrzebuje sprawdzić czy split firmy Electra IU ALPHA 12 R410, będzie sie dogadywał z jednostka zewnętrzną firmy "Lamda" w18-1AREN, ktora co prawda jest na czynnik R407C, ale z tgo co slyszałem to nie powinno być problemem. Cały szkopuł polega na podpięciu kabli sterujących, gdyż split electra ma podpisane zlacza sterujące kolejno 6,5,4, 3/n(wiadomo neutralny-niebieski), uziemienie. Natomiast jednostka zewnętrzna Lamda ma: 1,2,3,N,uziemianie. O ile jest oczywiste jak ma byc podpięte zasilanie, to nie wiem jak podpiąć sterujące, czy ma byc 6-1,5-2,4-3, czy odwrotnie 6-3,5-2,4-1? Jak sie zle podepnie to pojdzie napięcie nie na ten pin co potrzeba i można płytkę sterującą upalić.

Link to comment
Share on other sites

Schematy tak jak kolega wyżej napisał są na każdej klapce od elektryki. Jeżeli tego nie znajdziesz to ściągnij obudowę i zrób zdjęcie gdzie mają one być podłączone a najlepiej kabli które są już "od góry" podłączone :) Zazwyczaj jest tak, że środkowy czyli 5 i 2 to kable uruchamiające tryb grzania, następnie 1 lub 3 i 4 lub 6 są podłączone na stałe do zasilania no i ostatni od chłodzenia:) W jedn. wew. łatwo będzie zlokalizować przewód zasilający ponieważ pewnie jest połączony na krótko z przewodem zasilającym dochodzącym do urządzenia a w jedn. zew. trzeba już poszukać. Zrób najlepiej te zdjęcia i wklej na forum :)

Link to comment
Share on other sites

MM.MM, chętnie, najlepiej poślij na PW jeśli to nie kłopot

Gozdus, nie mam ich w domu na ta chwile, także jak będę u znajomego co u niego leża to porobię zdjęcia, ale na jednostce wewnętrznej na pewno nie ma rozpiski złącz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.