Skocz do zawartości

FSO POLONEZ 1500


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właściwe obrazki już były, na wierszyk nie mam weny, więc krótko - Wódz i wszystko jasne :-]:song::P

 

Mam nadzieję, że Właściciel doceni pracę i przejrzy nieco na oczy, co posiada, bo stan "przed" -jakby nie patrzeć rodzynka :roll: - budzi we mnie nieco wątpliwości :idea: Nie, wcale nie mam na myśli lakieru....Mówiąc ogólnie o kulturze klasycznych pojazdów, to mam nadzieję, że coś się zmieni i za kilka(naście) lat żółte blachy, czyli stan kolekcjonerski, to będzie.....stan kolekcjonerski :)

Póki co, to kilka "klasyków" już widziałem, a po WWL krąży sobie i zadaje szyku matowy i zapyziały W124 kombi na "żółtych blachach"... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja składana dłużej niż zrobienie "polerki" przez niektórych, ale warto było czekać :D

 

 

Super praca.

Efekt końcowy chyba rekompensuje czas poświęcony na doprowadzenie tego Poloneza do stanu, w jakim powinien być w momencie wydawania żółtych tablic :)

 

Właściciel nadal twierdzi, że samochód był w bardzo dobrym stanie czy zmienił zdanie przy odbiorze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście relacja na najwyższym poziomie. Ale... mam małe ale....

Dla mnie kopalnią wiedzy na temat tego jakich kosmetyków używać i w jaki sposób było właśnie PSB i zamieszczone w nim relacje. A tutaj jest to troszeczkę skąpo opisane. Ale rozumiem że to tajemnica zawodowa ;)

Chciałbym żeby ktoś mi podsunął do roboty takiego dziadka i miałbym na niego z tydzień wolnego...

Fajnie że napisałeś o tych małych padach. Wiem że nie jestem odosobniony. Ostatnio dużymi robiłem tylko dach, maskę i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :) Na pewno nie było łatwo.

 

Porucznik już na pierwszym zdjęciu wygląda jakby był po korekcie (licznika) :D

 

„Zabytek”, czyli żółte tablice w naszym kraju mają w większości takie samochody (pomijając kilka procent prawdziwych skarbów), których właściciele chcą przede wszystkim skorzystać z ulgi która przysługuje opłacającemu składkę ubezpieczenia OC. Powinno być inaczej, ale niestety nie ma szczególnego mechanizmu przyznawania tablic „rodzynkom”. Nie rozumiem tego, taka tablica powinna z czegoś wynikać i do czegoś zobowiązywać.

 

Właściciel tego Poloneza ma dobry moment żeby się obudzić.

 

Zaskoczyło mnie że nie ma dużo rdzy, może nadawałby się do odrestaurowania. Patrzyłeś co się dzieje pod spodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pracy pisał nie będę, bo wszystko już zostało napisane. Szacun :good::song:

Przy okazji dwa pytania:

1. Jak wygląda po polerce ta zaprawka malowana pędzlem na krawędzi drzwi? Bardzo rzuca się w oczy?

2. Jak pasta Urbana? Siła? Pylenie? Przy pracy ręcznej można ją porównać do UC Megsa?

 

Jeszcze raz podziw i ukłony dla Wodza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli właściciel oddając tobie auto powiedział, że jest w dobrym stanie... To co powiedział jak go odebrał?

Chyba teraz powiedzenie "w dobrym stanie" nabiera dla niego nowego znaczenia!

 

Po za tym jak na zabytkowy samochód z przebiegiem 16 tyś km to strasznie był zapuszczony. Aż wstyd!

 

A co za bagażnikiem? Na początku zdjęcia stanu były ale potem już o nim nie wspomniałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to gratulacje zz uzyskany efekt. Ale o ile przyglądając się Twoim relacjom to jestem do tego przyzwyczajony to mnie powaliło coś innego-dokładność, dokładność i jeszcze raz dokładność, którą można oglądać na każdym kroku. Nawet oklejony do korekty jest tak idealnie, że gdyby tych taśm nie odrywać to większość "śmiertelników" nie skumałaby się, że coś jest nie tak :P

Tak trzymaj! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do właściciela jeszcze nie odebrał samochodu ale opiszę jego reakcję ;)

 

Bagażnik nie ruszony z powodu braku części wnętrza które miały do mnie trafić więc odpuściłem :/

 

Zaprawki wyglądają tak jak przed oczywiście tylko nabrały troszkę blasku :-]

 

Co do urbana na dniach postaram się zrobić porównanie z UC i jakąś relację wrzucę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna relacja!! :good:

Wywalić te skundlenia w postaci lusterek przednich chlapaczy, mieszka i konsoli środkowej z Caro no i tej ohydnej anteny oraz brakujących w zderzakach listew i będzie git. :good:

warto byłoby odkręcić klosze kierunków przód i tylnych lamp i je oczyścić oraz odnowić obudowy halogenów - jeszcze lepiej by wyglądały :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.