Skocz do zawartości

Grube ręczniki typu Ultra Plush


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

How De luxe - mam i jestem zadowolony. Bardzo dobrze mi się nim polerowało. Patrząc po zdjęciach mam wrażenie ,że Dodo Juice Fantastic Fur to ten sam ręcznik.

 

Może warto spróbować http://www.smartwax.pl/sklep/product.php?id_product=65 tegoi produktu. Ja za jakiś czas będę brał od nich parę rzeczy to zdam relację.

 

W ogóle do jakich celów chcesz taki ręcznik? Meg's ultra plush nie jest z mikrofibry tylko z froty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodzi o chemical guys sam jestem zainteresowany recznikami z ich oferty. A co do Dodo mam Juice Fantastic Fur na stanie. Ale niestety jeszcze nie używany. Ale wrzuce fotki real to mozna porównać z How

 

b427ea3a69a2293am.jpg8cab2c55d797bdb1m.jpg

7e9757517bcce237m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubych MF używam Eurow Shagpile i mogę śmiało polecić. Używam ich do polerowania po woskowaniu. Prane były już 3 razy i dalej zachowują niesamowitą miękkość.

 

http://www.cleanyourcar.co.uk/microfibre-cloths/eurow-shag-pile-double-density-towels/prod_436.html

 

Wydaje mi się, że to też klon Dodo Fantastic Four, bo wyglądają identycznie, chociaż nie macałem tych z Dodo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Grube ręczniki najlepiej nadają się do stosowania z takimi środkami jak quik detailery itp. Czasami przy polerowaniu twardego wosku te ręczniki okazują się za delikatne i ciężko jest wypolerować wosk.

 

Nie chciałbym być znowu posądzony o reklamę ale ale chciałbym wam opisać różnice między How mr De Luxe a Smartwax by CG microfibre Max ponieważ obydwu używałem.

 

- Smartwax MAX jes na pewno dużo grubszy niż HoW, jest to najgrubszy ręcznik jaki do tej pory używałem i miałem w rękach grubość to ok 2cm.

 

- struktura obydwu ręczników jest całkiem inna :

- MAX jest to typowa mikrofibra i długich włosiach typu spirala , jest to taki sam materiał jak przy rękawicy SMARTWAX tylko włosie jest jeszcze dłuższe, jest bardzo chłonny

 

- Mr De Luxe ma strukturę ciężko mi określić jaką ale tak jak widać na zdjęciach jest w strukturze takiej jakby "waty"

 

Oba używane z detailerami i kazdy spisał się pozytywnie , moim zdaniem dla MAX-a można znaleźć więcej zastosowań ze względu na standardowe włókna mikrofibry.

 

 

Mam nadzieje że nikt tego nie potraktuje jako reklamy i każdy wybierze taki jaki mu odpowiada.

 

Jak ktoś chce jakieś jeszcze bliższe informacje to piszcie.

 

[ Dodano: 26 Listopad 2009, 09:15 ]

aha jeszcze jedno :

 

ręczniki typu mr de luxe czyli tak jak nazwałem "wata" moim bardzo dobrze się spisują przy pracy na sucho czyli np zbierania kurzu z kokpitu itp, one lepiej przyciągają kurz.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Hello,

Potrzeba mi więcej ręczników, chodzi mi o takie gruuube typu Meg's Ultra Plush, możecie mi coś polecić? Widzę że imponującą ofertę ma CG.

Jest wiele dobrych ręczników na rynku. :good:

Musisz sam spróbować by wybrać ulubiony – prawie każdy z nas ma inne zamiłowania: kolor, długość włosia, grubość i wielkość ręcznika itd.

 

Gruby ręcznik jest dobry do Quick Detailera, jak również przy wycieraniu auta "do sucha"

– przeważnie mam w jednej ręce ręcznik waflowy i wpierw nim wycieram do „prawie suchego”, a dokańczam "grubym ręcznikiem z włosiem".

Nacisk ręcznika zerowy - można by to już prawie nazwać „ręczną polerką” .

 

Tak robię element po elemencie auta. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeważnie mam w jednej ręce ręcznik waflowy i wpierw nim wycieram do „prawie suchego”, a dokańczam "grubym ręcznikiem z włosiem"

:) to dokładnie odwrotnie niż ja :) - najpierw grubym "włochatym" z grubej wody - dodatkowo myśle sobie, że włochata mikrofibra eliminuje ryzyku zadrapania lakieru jakimś przywianym ziarenkiem piasku czy kurzu, bo je po prostu "łyknie" - a dopiero potem waflowym do sucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

przemas22

 

A moge prosić o marke tego ręczniczka

 

 

Jest to ręcznik mikrofiber MAX ze SMARTWAX ewntualnie CHEMICAL GUYS to jest ten sam ręcznik. To ten ręcznik który opisałem kilka postów wyżej.

 

Ręcznik jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A moge prosić o marke tego ręczniczka

 

Obrazek

Upsss - na hali jest tyle różnych ręczników, że już nie pamiętam który to był :?

Może "chodząca pamięć" Metys będzie pamiętał.

 

 

 

:) to dokładnie odwrotnie niż ja :) - najpierw grubym "włochatym" z grubej wody - dodatkowo myśle sobie, że włochata mikrofibra eliminuje ryzyku zadrapania lakieru jakimś przywianym ziarenkiem piasku czy kurzu, bo je po prostu "łyknie" - a dopiero potem waflowym do sucha :)
Myjesz :ad: auto na żwirowni ? :lol:

Może i masz rację, jeżeli są takie obawy i prawdopodobieństwo (jeszcze nigdy nie doznałem takich "odwiedzin piaskowych" - a może po prostu nie zauważyłem :shock: ).

 

Natomiast spróbuj porównać "wycieranie do sucha" waflowym i włochatym (pół maski lub dachu tak, a pół tak).

Powinieneś zauważyć różnicę (zwłaszcza jeżeli jest ciepło), iż wosk po ostatecznym wytarciu "włochatym" ręcznikiem jest bardziej gładki i ma lepszy połysk ;)

 

Oczywiście, jeżeli po wysuszeniu używasz Quick Detailer, to i tak jest to obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.