Skocz do zawartości

GlansProtector Nano Polymer Coating + GlansProtector Total


xMarcin95x

Rekomendowane odpowiedzi

Test Sponsorowany Przez

logo.png

 

Do testu dostałem GlansProtector Long Lasting NanoPolymer Coating + GlansProtector Total

0_0_productGfx_ab754ce47bab88be47dab4f520845df9.jpg

 

39317944.jpg

 

GlansProtector Nano Polymer Coating

 

Najszybsza, najłatwiejsza metoda na zadbany lakier samochodów osobowych, kempingowych, łodzi, plastiku a nawet szkła. Doskonale chroni przed osadem drogowym, brudem ulicznym, ptasimi odchodami oraz kwaśnym deszczem. Na powierzchni tworzą niewidzialną, gładką polimerową powłokę. Powłoka ta zapewnia ochronę przed brudem, daje głęboki połysk i sprawia, że powierzchnia zyskuje silnie właściwości hydrofobowe.

 

Glans Protector Nano Polymer Coating zawiera neutralne pH oraz jest biodegradowalny.

 

Aplikacja :

 

Umyj i przygotuj powierzchnię pod aplikację. Rozcieńcz Nano Polymer Coating z wodą w proporcji 1:10.

 

Aplikuj na oczyszczoną powierzchnię za pomocą gąbki lub spryskiwacza. Następnie używając czystej mikrofibry rozprowadz produkt na powierzchni lakieru. W razie potrzeby do idealnego wykończenia użyj drugiej mikrofibry.

 

Kolor - Biały

Zapach - Niedrażniący

Konsystencja - Mleczko dobrze płynne

 

GlansProtector Total

 

Jest to unikalny produkt 2-w-1! Oczyszcza i zabezpiecza jednocześnie. Szybki, łatwy w użyciu produkt do stosowania jako uzupełnienie GlansProtector Nano Polymer Coating. Zawarta w nim formuła spowoduje, że twój lakier będzie czysty, lśniący oraz dobrze zabezpieczony.

 

Zawiera neutralne pH oraz jest biodegradowalny.

 

Aplikacja :

 

Dodaj 50ml produktu do 10L wody. Umyj dokładnie samochód. Wytrzyj do sucha przy pomocy ręcznika.

 

Kolor - Pomarańczowy klarowny

Zapach - Podobny do Lawendy

Konsystencja - Płyn

 

Stan po przejechaniu 700km w trasie - 60% słońce 40% deszcz, z 2 miesięcznym NXT 2.0 Techwax .

 

lewamaska.jpg

prawamaska.jpg

lewedrzwiprzd.jpg

lewedrzwity.jpg

 

Auto do testu zostało najpierw dokładnie spłukane pod ciśnieniem oraz umyte Szamponem GlansProtector Total :

 

Po zalaniu wiadra do 6l powstaje na wierzchu lekka piana, kolor znika.

mycie2.jpg

 

Mycię auta GP Total daje efekt mycia wodą. Na lakierze nie nadaje mocnego poślizgu ani zbytnio się nie pieni.

 

nalakierze.jpg

namasce2.jpg

 

 

Szampon przeciętnie poradził sobie z mocno przywartym brudem na dole drzwi .

niedomycie.jpg

 

 

Podczas spłukiwania wyłaniają się jego właściwości hydrofobiczne. Sprawnie odpycha wodę.

 

Kropelkowanie podczas spłukiwania GP Total :

kropelki.jpg

kropelkidach.jpg

 

Po myciu nałożenie Glans Protector Nano Polymer Coating z rozpylacza 1:10. Lekko nabłyszczył i ściemnił lakier.

 

npgp.jpg

 

Psikając go na lakier spływa, nie pozostawia jakiejkolwiek zawiesiny - efekt jak podczas psikania wodą z kroplą szamponu podczas glinkowania. Próbowałem stosować go bezpośrednio na lakier , ale pad Megsa go nie "pił" więc pozostałem przy rozpylaczu + MF. Po aplikacji na element pozostawia białą mgiełkę która jest łatwa do usunięcia MF

gpmaskaps.jpg

 

Kropelki

kropelkimaska2.jpg

 

Efekt Końcowy:

allqj.jpg

p1040130v.jpg

 

 

### AKTUALIZACJA 31.08.2012 ###

3 dzień od aplikacji GP NPC i 250km.

Zauważyłem że po użyciu NPC lakier nie przyciąga kurzu.

 

### AKTUALIZACJA 9.09.2012 ###

Dziś mija 12 dzień i 470km

Już jestem po jeździe w ulewnym deszczu. Efekt kropelkowania jak i hydro na + zarówno na lakierze jak i szybach :good:

 

### AKTUALIZACJA 16.09.12 ###

19 dzień i 812km od nałożenia NPC. Samochód był już w międzyczasie kilkanaście razy myty NXT 2.0 z racji że skończył mi się Total. NPC zaczyna delikatnie umierać. Coraz słabiej zrzuca wodę .

### KONIEC TESTU 22.09.2012 ###

25 dzień i 987km. Z racji że na dniach jest coraz zimniej ,ulewnie i coraz bardziej brak mi czasu zakańczam test. NPC jeszcze coś tam zrzuca wodę lecz ewidentnie potrzebowało by odświeżenia nakładając 2 warstwę.

 

Autko zostało przygotowane już na jesień - Glinkowanie + 2x NXT 2.0.

miniUP:

Jak by ktoś był zainteresowany: NXT po tygodniu od aplikacji i przejechaniu w trasie ~700km w ulewnym deszczu.

brudkropelkilewa2.jpg

brudkropelkiprawa1.jpg

brudkropelkidlewa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję za przeprowadzenie testu :good:

GP Total stosujemy po aplikacji Nano Polymer Coating dla podtrzymania efektu.

Czy NPC nakładałeś bezpośrednio na lakier i wypracowywałeś MF?

 

ps.

Ja tylko przypomnę jak wyglądało u mnie zrzucanie wody.

Na lakier został nałożony GP Nano Polymer Coating - bez GP Total....

Być może u Ciebie Marcin został popełniony jakiś błąd w aplikacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP Total stosujemy po aplikacji Nano Polymer Coating dla podtrzymania efektu.
Po deszczu zaktualizuję "test" przed myciem GP Total z nałożonym NPC i po umyciu.

 

Czy NPC nakładałeś bezpośrednio na lakier i wypracowywałeś MF?

Tak, lecz efekt ten sam co rozpylacz + MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xMarcin95x, zobaczymy co powiedzą inni, test ma być obiektywny ;)

 

Też jestem ciekaw następnych testów z użyciem GP :). Co do odpychania wody na lakierze to efekt jest zadowalający. Czekam aż film się zbuforuje.

 

@ Film już jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wszystko się uda i dopisze pogoda mój test pojawi się w sobotę wieczorem.

 

[ Dodano: 29 Sierpień 2012, 22:53 ]

ShiningCar, po aplikacji powłoka musi sobie "poleżeć i odpocząć" na lakierze czy też można od razu robić test wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wszystko się uda i dopisze pogoda mój test pojawi się w sobotę wieczorem.

 

[ Dodano: 29 Sierpień 2012, 22:53 ]

ShiningCar, po aplikacji powłoka musi sobie "poleżeć i odpocząć" na lakierze czy też można od razu robić test wody...

 

W moim przypadku test wodny zrobiłem po 4h od nałożenia powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xMarcin95x, czy zauważyłeś jakieś inne aspekty aplikacji GP NPC ?

 

Dodał coś od siebie? Czy zupełnie nic nie widziałeś?

 

Szczerze przyznam, że ja mam lepsze odpychanie wody od Ciebie po 2 tygodniach od aplikacji tego produktu.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xMarcin95x, czy zauważyłeś jakieś inne aspekty aplikacji GP NPC ?

 

Dodał coś od siebie? Czy zupełnie nic nie widziałeś?

 

Szczerze przyznam, że ja mam lepsze odpychanie wody od Ciebie po 2 tygodniach od aplikacji tego produktu.... :D

 

Tak jak pisałem wyżej, dużej różnicy w odpychaniu wody nie było. Ściemnił i nabłyszczył lekko lakier. Zobaczymy jak będzie się sprawował podczas deszczu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test sponsorowany przez:

logo.png

 

Do testów otrzymałem dwie buteleczki które zawierały po 50ml preparatu.

W jednej znajdował się GlansProtector Nano Polymer Coating a w drugiej GlansProtector Total jednak dziś zajmiemy się pierwszym środkiem, czyli G lansProtector Nano Polymer Coating-iem.

 

Przed aplikacją preparatu auto zostało spłukane wysokim ciśnieniem a następnie umyte "jabłuszkiem" od R&S. Po umyciu autko zostało spłukane przez naturę (pierwszy deszcz).

Jak widać na zdjęciach po DJ White Diamond nakładanym 14 lipca niewiele a raczej nic nie zostało...

083da.jpg

086wa.jpg

a odprowadzanie wody wyglądało tak...

 

po osuszeniu auta do walki wkroczył on

092bw.jpg

w rozcieńczeniu 1:10 z wodą destylowaną.

Aplikacja jest banalnie prosta. Psikamy, rozprowadzamy i wycieramy...

093dc.jpg

 

Muszę przyznać, że poleciałem na bogato. Na całe dość duże auto jakim jest Xsara Picasso razem z szybami (poza czołową) poszło 250ml preparatu.

Po wszystkim jeszcze raz dotarłem autko MFką i po raz drugi uciekałem przed deszczem...

 

Po aplikacji auto prezentowało się tak:

097mo.jpg

 

a naturalne deszczowe kropelki tak:

107cwe.jpg

108ku.jpg

110psx.jpg

 

 

Tak jak pisałem wcześniej aplikacja środka jest banalnie prosta. Pracę uprzyjemnia miły zapach, który mi przypomina mydło Nivea.

Po wypracowaniu GlansProtector-a lakier dostał ładnego poślizgu i blasku.Rownież czarne plastiki przetarte GP odzyskały trochę koloru (jednak po wszystkim i tak wylądował na nich Nielsen SAS).

Nie zauważyłem przyciemnienia koloru ale też pogoda nie za bardzo sprzyjała tego typu obserwacjom. Kropelkowanie też uważam za "poprawne".

Film z bezdotyku po aplikacji GlansProtector wkrótce.

Za jakiś czas test zostanie uzupełniony po zastosowaniu szamponu GlansProtector Total.

 

Apdejt 1

 

Dwa deszczowe dni po aplikacji GlansProtector Nano Polymer Coating-a

 

kropelki porannej rosy :

001cys.jpg

002ydij.jpg

003yon.jpg

 

oraz zrzucanie wody na bezdotyku:

 

 

Apdejt 2

 

Dziś mijają prawie dwa tygodnie (13 dni) od aplikacji GlansProtector Nano Polymer Coating.

W ostatnim czasie pogoda była dość paskudna, zimno i deszczowo więc warunki idealne do sprawdzenia powłoki pod względem przywierania drogowego syfu do karoserii.

Podczas ostatnich deszczowych dni zauważyłem, że nagromadzony na karoserii brud zostaje przez deszcz dość łatwo zmywany. Co prawda ten bardziej zaschnięty brud dalej pozostawał na aucie ale było go zdecydowanie mniej niż przed deszczem.

Dziś pojechałem sprawdzić jak z zabrudzeniami poradzi sobie bezdotyk.

Auto wyglądało tak:

Jak widaćnie jest tego bardzo dużo, ale jest ...

 

Po umyciu gorącą wodą z proszkiem i spłukaniu auto prezentuje się tak:

Większość brudu została zmyta, choć proszku zabrakło już w połowie auta i dalej myłem tylko gorącą wodą. GlansProtector Nano Polymer Coating jak widać dalej ładnie kropelkuje i przyzwoicie zrzuca wodę. Niestety filmu podczas mycia brak, nie dałem rady jedną ręką trzymać lancy a drugą kręcić filmik. Musicie uwierzyć mi na słowo.

Czeka mnie jeszcze mycie auta przy pomocy GlansProtector Total, ale myślę to zrobić dopiero za jakiś tydzień. Do tego czasu pomęczymy Glansa bez wspomagania...

 

jak na razie jest :good:

 

Apdejt 3

 

po 27dniach od aplikacji, 4 myciach proszkiem na bezdotyku, jednym myciu na dwa wiaderka i około 700km przebiegu Glans ma się w miarę dobrze. Nie zrzuca wody tak dobrze jak na początku testu ale moim zdaniem robi to jeszcze w miarę przyzwoicie :-]

 

 

Test dalej trwa, może w przyszłym tygodniu uda mi się umyć auto GP Total-em i zobaczymy jaki to ma wpływ na GlasnProtector-a...

 

 

Apdejt 4

już miałem zaśpiewać :" To już jest koniec. Nie ma już nic..." ale coś tam tego Glansa jeszcze siedzi. Mizernie ale jest.

 

38 dni od aplikacji. Auto zakurzone, natruarne deszczowe kropelki. Ostatnie mycie proszkiem na bezdotyku 5dni temu.

dscf1521s.jpg

dscf1519q.jpg

 

to wciąż ta jedna warstwa bez dodatkowego wspomagania i jeszcze przed myciem GP Total-em

 

Apdejt 5

 

dziś mijają 44 dni od aplikacji preparatu GlansProtector Nano Polymer Coating. Od tego czasu było myte przeważnie proszkiem na bezdotyku i dwa razy na dwa wiaderka. Dziś przyszedł czas na "podrasowanie" powłoki szamponem GlansProtector Total.

Szampon ma żółtawo-pomarańczową barwę i zapach jakby kwiatowo-owocowy choć zapach jest raczej z serii chemicznych.

Choć szampon dość ładnie domywa karoserię to niestety ma się wrażenie mycia samą wodą. Piana jest dość mizerna i praktycznie brak poślizgu. W porównaniu np. z DJ BTBM to jakby szorowanie tyłkiem po pustyni.

Jednak co do właściwości "dopalacza" powłoki GlansProtector jest zupełnie inaczej.

Na prośbę Adama jedną połowę maski umyłem GP Total-em (strona pasażera) a drugą połowę DJ BTBM (strona kierowcy) na filmie widać dużą różnicę w odpychaniu wody.

 

 

Test trwa dalej. Zobaczymy jak długo utrzymają się właściwości Glansa po umyciu GP Total-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, eweidentnie u Marcina poszło coś nie tak z aplikacją.

 

Bardzo fajnie u Ciebie to wygląda - na szybach również.

 

Jeśli coś Ci jeszcze zostało śmiało możesz podbić to co jest teraz, choć na jednym/dwóch elementach i sprawdzić efekt - wówczas u mnie GP zrzucał wodę jak szalony :good:

 

Tak jak wyżej zostało napisane również zauważyłem, że na aucie jest mniej kurzu niż np. po standardowych woskach.

 

Marcin, dziękuję za UP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glansa zostało mi jeszcze połowę próbki (czyli 250 ml po rozcieńczeniu) ale to chcę zaaplikować na drugie auto, które jeszcze nigdy nie widziało wosku :/ zobaczymy jak tam GlansProtector będzie się zachowywać.

Za jakieś dwa - trzy tygodnie odświeżymy auto GlansProtector Totalem. Do tego czasu potestuję aktualną powłokę...

 

ja też zauważyłem bardzo małe przyciąganie kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Moje pytanko bo wlasnie rozpoczynam testy i zbieram material foto/video/txt

Jaką mikrofibrą/gąbka rozprowadzać środek ? Uzywam Jankow. Sa bardzo chłonne. Bardzo latwo sciera sie tą substancje. Jakie aplikatory polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel, niekoniecznie używaj aplikatorów, wystarczy nałożyć produkt na dobrze oczyszczoną powierzchnię i rozprowadzić MF.

W razie potrzeby użyć drugiej do idealnego wykończenia. Ja używałem Eurow/DJ Extra Soft.

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jutro zaczne caly test :) Narazie GP NPC zostal rozprowadzony na lewej stronie testowej.

 

Atomizer jest ok.

 

img0875vn.jpg

 

Tak rozpyla srodek na lakier:

 

img0881k.jpg

 

Jutro uzyje innych mikrofibr. No i pierwsze testy w terenie. Dzis w sloncu lakier sie grzal po aplikacji.

 

A cały re-sume testu już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Wojtek jak tam testy Glans-a ??

 

Zbieram teraz material w calosc. Testy trwaja.

 

Jako nano wycieraczka - totalnie sie nie nadaje. Przy 80 km na godzine nie ma zadnego efektu. W warunkach laboratoryjnych (myjnia bez dotykowa) efekt hydrofobowy - REWELACJA. Laboratorium to jedno a realia (droga, brudny deszcz etc) to drugie. Wczoraj spadl deszcz to mi pomoglo do testow. Efekt calkiem calkiem :)

Wkrotce dokladna relacja. :)

 

ps. GPT jeszcze nie testowalem tylko GP NP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.