Skocz do zawartości

Naprawa czy wymiana ??


Trolu

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknijcie proszę czy takie uszkodzenie (wytarcie) da sie naprawić w sposób trwały ?? Czy lepiej od razu wymienić ten element na nowy.

Czy możecie polecić jakieś firmy, osoby ze śląska, które się podejmą naprawy (skutecznej i trwałej) lub wymiany tego elementu na nowy...??

Fotel kierowcy BMW Z4, niestety jest to miejsce bardzo narażone na wytarcie...

 

Opcjonalnie zastanawiam się nad wymianą całej tapicerki na skóre naturalną.... tutaj też ewentualnie przydał by się dobry fachowiec. Bo ta oryginalna, jest mało... naturalna. Jakaś mielonka chyba.

DSCF2878.JPG.bce79c11259af89f7099cf6500abf9bc.JPG

DSCF2880.JPG.15c367dbb66b83ed50600474077c1c32.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też uważam, że na spokojnie można to pomalować, ale wcześniej wyrównać odpowiednią szpachlą.

Czemu odradzaliście S-Plus'a?

 

W zeszłym roku mój brat robił u nich fotel, ale we Wrocławiu i do dziś śmiga i nic się z tym nie dzieje.

Skórka w BMW e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednią szpachlą
??? jaką szpachlą ???

Trolu, Takie uszkodzenia to nawet sam możesz usunąć, trochę chęci i czasu.

Tak na szybko to potrzebny byłby pad szlifujący, rozpuszczalnik, benzyna do skóry, farba i wykończenie. Jeżeli chodzi o kolor fabry to wyślij do lederzentrum np. zagłówek i dorobią Tobie farbę na tip top ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim zdaniem malowanie skóry to jak bieżnikowanie opon, współpracuje z tapicerem który od 20 lat zajmuje się tapicerstwem samochodowym i nigdy nie poleca malowania. Skóra traci naprawdę na wyglądzie nawet zrobiona przez super profesjonalny zakład, widziane tu zdjęcia uszkodzonej tapicerki i odnowionej mogą robić wrażenie ale przy nowej skórze nawet super pomalowana nie może stanąć. Pomalowana skóra nie ma matowego naturalnego koloru, traci na miękkości i jest bardziej śliska. Niedawno miałem klienta, któremu w Bentleyu robiłem czyszczenie i konserwację skóry i miał pomalowane dwa uszkodzone elementy w profesjonalnym zakładzie za naprawdę niemałe pieniądze i wyglądało to fatalnie. Zaproponowałem mu wymianę pomalowanych elementów do końca nie wierzył, że nie będzie różnicy ale sprowadziłem oryginalną skórę i nie widać różnicy. Znajdę zdjęcia i zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

Przez te 20 lat sporo się zmieniło :)

 

Może się zdarzyć, że jeździsz autem w którym skóra była naprawiana jeszcze w fabryce szyjącej tapicerki. Profesjonalne naprawy są stosowane w naprawach gwarancyjnych.

 

Stopień połysku dobiera się dowolnie, wedle potrzeb.

 

Jeśli skóra jest zniszczona, nowej już nie zrobimy - to fakt.

 

Jeśli po wykonaniu usługi praca wyglądała fatalnie zastanawiam się dlaczego klient tego nie reklamował?

 

Inna sprawa, że w naszym kraju nadal funkcjonuje sporo "profesjonalnych zakładów ".

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Masakra... Jest dokładnie tak jak pisałeś. Źle dobrany kolor, źle dobrany stopień połysku. Wszystko upaćkane. "Pomalowane" bo farbowaniem tego nazwać nie można :/

Użyta farba ma bardzo mocny pigment krycia.

 

Jednak profesjonalną renowacją nazwać tego nie można. To jak robienie korekty pastą tempo...

 

Jeśli chodzi o nici, to są specjalne sztyfty. Nakładasz przed malowaniem, zdejmujesz plastyczną masę po malowaniu. Jak ktoś dobrze operuje suszarką to nie pomaluje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Tak dokładnie suszarką. W prawej ręce pistolet w lewej suszarka. Podsuszasz farbę, a przy okazji strumień powietrza blokuje dostęp farby do powierzchni, których nie chcesz pomalować.

 

Przychodzi to z czasem. No i trzeba przy tym farbować na niskim ciśnieniu, nie malować lejąc farbę jak na zdjęciach powyżej.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę czasu minęło, troche się zmieniło. Ale że temat założyłem... to winien jestem wyjaśnienie i zakończenie.

Z racji tego, iż swój samochód daże sympatią ponadprzeciętną... a sam jestem początkującym detalierem, nie chciałem zepsuć czegoś co kocham. Postanowiłem skorzystać z pomocy fachowców.

W mojej okolicy jest w Bielku Białej firma, która się zajmuje takimi sprawami, pojechałem, pooglądali, zrobili wycene i .... no i było by dobrze, gdyby nie apetyt na zycie.

Mojemu autku dałem właśnie nowe życie :-] ... dostał nowiutką tapicerkę ze skóry Bentleya. Na siedzonkach, na boczkach drzwi, obszyli mu tunel, Airbag kierowcy...., polakierowano częściowo plastiki, no mówie Wam... maistersztyk. Teraz moge z nią brać ślub normalnie. Początkowo byłem niezadowolony z zapachu, ponieważ dało się wyczuć smród kleju.... ale. Na dzień dzisiejszy, siadam sobie w garażu do auta (niestety jest to auto na lato), otwieram piwko i delektuję się przez 15 minut widokiem skóry, jej zapachem, i... nie potrafię sie doczekać wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... no tak.... co racja to racja.

Dzis to juz nie pójde, bo żona mnie bacznie obserwuje i .... od wiarołomców mnie wyzywa. Już o 16;00 byłem pooglądać auto, doładować akumulator w skuterze i przepalić KingQuada i wróciłem o 20:0, jak teraz pójde to może się okazać, że sypialnia mnie sie zamknie po powrocie. Ale jutro cykne kilka fotek i postaram się je tutaj wprawić, mając nadzieje że spodoba się chociaż cześći forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada super, ale ja bym chyba zdecydowal sie na czerwien :-] Ciekawe jak z wytrzymaloscia bedzie :o No i jesli to nie tajemnica, ile cos takiego kosztuje ?

No cóż.... sam kolor, to oczywiście kwestia gustu i wybierając można sobie wybrać własnie wg siebie. Ja raczej wole kolory stonowane, mniej krzykliwe, podobnie jak z zewnątrz złoty metalik.... też jest stonowanym kolorem i innym niż wszystkie czarne.

Z wytrzymałością, mam nadzieje że skóra z bentleya nie odbiega jakością, a wręcz przewyższa. A jak wiemy, głównie od użytownika zależy a nie od skóry. Ta oryginalna była niszczona przez poprzedniego właściciela, słabej jakości i ... .została zamieniona na nową.

Koszt.... siedzenia, boczki drzwi, mieszek z biegów,kierownica-4000-4500zł

Reszta: kokpit, airbag, góra drzwi,lakierowanie plastików.... dużo dodatków. MOże dojść do 20.000zł w taki mautku małym. A mnie to kosztowało 7500zł wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.