Skocz do zawartości

Dlaczego nie warto kupować wosków z wyższej półki


Eryczek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znajomy kupił wosk Sonaxa ten z serii premium,czyli już ponad 100pln

Wszystko fajnie,pokazuje mi efekty,no spoko, jak to świeżo położony wosk,patrzę woreczek,myślę nie no,zaraz nastąpi przełom w mojej głowie i powiem j**ać zymola i inne RaceGlaze'y!

Odkręcam pudełeczko i... no chyba ktoś wazeliny napchał w ten słoiczek.Zapach, konsystencja,wypracowanie...Cholera do czegoś innego przywykłem.

Ja podziękuje 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kubik to jest wątek o woskach z wyższej półki a nie o Sonaxie, który na wyrost wpisał sobie "Premium" w nazwie :mrgreen: pozycjonując swój towar jako coś niebagatelnego co z kolei dało możliwość wywindowania ceny proporcjonalnie do wużycia wyszukanego słowa "Premium". Jak wosk jest premium to i cena ma być premium :evil:

 

A tak serio, ten wosk jest beznadziejnie słaby jak na swoją cenę. Po pierwsze jest masakrycznie niewydajny, po drugie niezbyt trwały a po trzecie dużo gorzej się go wypracowuje niż produkty Z i SV. Za tą cenę można kupić coś innego o lepszych właściwościach ale bez napisu "Premium" na opakowaniu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik to jest wątek o woskach z wyższej półki a nie o Sonaxie, który na wyrost wpisał sobie "Premium" w nazwie :mrgreen: pozycjonując swój towar jako coś niebagatelnego co z kolei dało możliwość wywindowania ceny proporcjonalnie do wużycia wyszukanego słowa "Premium". Jak wosk jest premium to i cena ma być premium :evil:

 

A tak serio, ten wosk jest beznadziejnie słaby jak na swoją cenę. Po pierwsze jest masakrycznie niewydajny, po drugie niezbyt trwały a po trzecie dużo gorzej się go wypracowuje niż produkty Z i SV. Za tą cenę można kupić coś innego o lepszych właściwościach ale bez napisu "Premium" na opakowaniu :mrgreen:

Ale był woreczek! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem próbki SV od kumpla ze stanów, Shield poszedł na karoserię i faktycznie zmiażdżył wytrzymałością i odpychaniem. :good:

 

Autobahn i Shield spróbowałem też stronami na felgi i większej różnicy nie widziałem po trasie. Może test trwał zbyt krótko. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest w wytrzymałości,odpychaniu wody i brudu, w przypadku wosków z górnej półki w wyciąganiu koloru lakieru ale generalnie od pewnego poziomu pozostaje czysty subiektywizm odczuć

 

a co do różnic między wspomnianymi produktami SV testowanych na felgach - zapewne test trwał zbyt krótko i w zbyt mało ekstremalnych warunkach żeby można było wyciągnąć głębsze wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica to zawartość teflonu którego w autobahnie jest znacznie więcej, po to został ten wosk zaprojektowany żeby syf się do felg nie czepiał.... stwierdzenie że różnica między woskami z górnej półki jest subiektywna świadczy tylko o tym że z nimi nie obcowałeś, jak większość wypowiadających się osób jaka to jest głupota itp, jest o tym nawet pasjonujący wątek...Reasumując to bezsensowną dyskusję jak miałbym wybierać wosk typowo na felgi, mając inne woski do karoserii to wybrał bym autobhana bo jest to jeden z lepszych produktów SV. Jeżeli miałbym wybrać jeden wosk do całości to zdecydowanie Shielda i dokupił bym sobie FK1000 na felgi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym, że zobaczyłbyś różnicę między shieldem a np. carbonem na masce zrobionej tymi woskami 50/50 - takie brednie marketingowe sprzedają producenci (zresztą to chyba Twoje słowa), żeby klient się lepiej poczuł. Być może któryś lepiej odpycha wodę albo dłużej wytrzymuje na lakierze ale prawda jest też taka, że chodzi o frajdę z woskowania auta i robienia czegoś prz nim a nie o to, żeby kupić wosk za 500 i robić nim cokolwiek raz na 4 miesiące.

 

Co do tego czy miałem styczność czy nie miałem styczności - możesz wysnuwać dowolne hipotezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shieldem a np. carbonem
to jest górna półka? :D

 

Kończąc ten wątek - tak się składa, że na pierwszej stronie tego tematu jest rozpatrywany jako takowy. :?

 

Evo - nie sądzę, żebyś tylko patrząc rozróżnił który jest który gdybyś dostał panel zrobiony 4 woskami tej samej klasy. Dziwi mnie, że z całym Twoim doświadczeniem twierdzisz, że jest inaczej. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

szymon_k, jesteś niesamowity!

Jesteś na tym forum bez mała od wczoraj (choć oczywiście wcześniej na pewno bardzo długo je czytałeś). Zadajesz pytania charakterystyczne dla osób początkujących więc zakładam że właśnie początkujący w temacie detailingu jesteś...

A pozwalasz sobie na bardzo wiele :thumbdown: . Podważasz wiedzę userów, którzy na tym temaacie zjedli zęby i smalcowali auta woskami tak drogimi, że o ten przedział finansowy nie zdążyłeś jeszcze nawet zapytać :)

 

Bez urazy, ale nie pozwalaj sobie i nie podważaj tak od niechcenia ich wiedzy, doświadczenia i umiejętności :zly:

To niegrzeczne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko patrząc rozróżnił który jest który gdybyś dostał panel zrobiony 4 woskami tej samej klasy.

 

No to tak: 4 waksy tej samej klasy, tylko look, to faktycznie może być ciężko wskazać markę i model :D ...ale robiąć pewne założenia można spróbować tak:

 

- wspomniany Zymol vs Swissvax, na ciemnym lakierze, maska 50/50, aplikacja na dedykowanych cleanerach - rozpoznanie organoleptyczne "who is who" do ogarnięcia :-]

 

- pojedynek na "zamieszaniowe lanie wody", parametry j/w - możemy przybić zakład o przyzwoitego litra, temat również do ogarnięcia :P:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie brednie marketingowe sprzedają producenci
wyciąłeś zdanie z kontekstu a mowa była o zawartości carnauby bo o to pytałeś...unosisz się dumą a sprawa jest prosta...jesteś na etapie kupowania co popadnie co większość z nas przechodziła, ale ni miłość Boską wypowiadaj się "subiektywnie" jak trochę tych kosmetyków przemielisz, a nie po paru miesiącach ciapania auta starasz się na siłe coś komuś udowodnić, zluzujmy dyskusję bo znowu poleci do kosza... brakuje mi starych dobrych czasów kiedy dyskusja była powiązana z techniczną stroną wosku a nie czy warto go kupić czy nie i czy jest to rozsądne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jednomyślności to mi się niedobrze robi :) Na tym to polega, żeby każdy mógł mieć swoje zdanie i swoje obserwacje - nawet jeśli ktoś się myli. Kwestionować trzeba i należy! Cała frajda w konstruktywnym sporze, bo od przytakiwania i ślepego zawierzania pożytku nie było i nie będzie. Gdyby wierzyć autorytetom, to do tej pory byśmy żyli w przekonaniu, że to słońce krąży wokół ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
nie sądzę, żebyś tylko patrząc rozróżnił który jest który gdybyś dostał panel zrobiony 4 woskami tej samej klasy. Dziwi mnie, że z całym Twoim doświadczeniem twierdzisz, że jest inaczej.

 

 

 

Musisz się zdecydować, czy w pogoni za deprecjonowaniem możliwości dostrzegania różnic podajesz argument "carbon i shield 50/50" czy też "4 woski tej samej klasy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.